2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Łazy w sezonie zimowym: 2026/2027
Beschreibung: 1. Nazwa zamówienia: „Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Łazy w sezonie zimowym: 2026/2027”. 2. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Łazy w sezonie zimowym w okresie: od dnia zawarcia umowy do 31 marca 2027r. Zimowe utrzymanie dróg polegać będzie w szczególności na odśnieżaniu oraz zwalczaniu śliskości zimowej i gołoledzi zapobiegając jej powstawaniu przez użycie materiału uszortsniającego (piasku) lub rozmrażającego (mieszanka piaskowo-solna) zgodnie z obowiązującymi przepisami. 3. Zakres prac obejmujących wykonanie zimowego utrzymania dróg na terenie Gminy Łazy: 1) Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg (w tym skrzyżowań, podjazdów, wzniesień zakrętów), zatok przystankowych, mijanek, chodników i placów gminnych o różnej nawierzchni m.in. asfaltowej, tłuczniowej, gruntowej, z kotki brukowej znajdujących się w danej strefie. 2) Odśnieżanie i posypywanie chodników, placów gminnych parkingów następuje na wyraźne polecenie Zamawiającego. 3) Miejsca szczególnie niebezpieczne tj. podjazdy, wzniesienia, łuki, zakręty, skrzyżowania podlegają odśnieżeniu i posypaniu materiałem uszorstniającym lub rozmrażającym w całości i z zapasem ok. 20m przed i po ww. elementach dróg, na całej ich szerokości. 4) Maź i błoto pośniegowe powstałe po chwilowym wzroście temperatury należy usuwać na bieżąco, nie dopuszczając do jego zamarznięcia na jezdni. 5) Gotowość sprzętu i pracowników do świadczenia przez Wykonawcę usługi w sezonie zimowym. 6) Realizację przedmiotu zamówienia zapewnia Wykonawca przy zastosowaniu własnego lub pozostającego w dyspozycji Wykonawcy i sprawnego technicznie sprzętu. Sprzęt, którym realizowana będzie usługa musi być bezwzględnie sprawny technicznie i przystosowany do specyfiki wykonywanej usługi, w szczególności do wykonania usługi na wąskich drogach o szerokości do 2,5 m. 7) Szczegółowy zakres usługi zawierają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ oraz Specyfikacja Usługi stanowiąca Załącznik nr 8 do SWZ. 8) Zamawiający zastrzega sobie możliwość dodania dróg, chodników, placy lub parkingów, które nie są ujęte w wykazie danej strefy. 4. Podział Gminy Łazy na strefy/części: 1) Strefa I miasto Łazy, Rokitno Szlacheckie, Mitręga, Hutki Kanki drogi gminne – 52,248 km parkingi – 11 344 m2 chodniki – 11 243 m 2) Strefa II Niegowonice, Niegowoniczki, Grabowa, Skałbania drogi gminne – 48,592 km parkingi – 3 165 m2 chodniki – 2 080 m 3) Strefa III Wysoka, Wiesiółka, Ciągowice, Turza, Kuźnica Masłońska, Chruszczobród, Trzebyczka, Chruszczobród-Piaski drogi gminne – 49,500 km chodniki – 2 475 m pojemniki z piaskiem – 5 szt. 5. Szczegółowy zakres usługi wraz z wykazem dróg zimowego utrzymania, z podziałem na strefy (zadania) zawiera Załącznik nr 8 do SWZ Specyfikacja usługi. Załącznik ten stanowi integralną część niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: WID.271.30.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001