669403-2026 - Ergebnis
Polen – Schneeräumung – Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Sołectwa Czaniec w sezonie zimowym 2026/2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Sołectwa Czaniec w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem postępowania jest świadczenie usług w zakresie kompleksowego zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie Sołectwa Czaniec w sezonie zimowym 2026/2027. Zakres zamówienia obejmuje drogi gminne, ulice oraz parkingi położone na terenie Sołectwa Czaniec. Łączna długość dróg objętych zimowym utrzymaniem wynosi 36,18 km, w tym: – drogi utrzymywane w III standardzie – 5,75 km, – drogi utrzymywane w IV standardzie – 25,17 km, – drogi utrzymywane w V standardzie – 5,26 km. Przez kompleksowe zimowe utrzymanie dróg (ZUD) należy rozumieć zespół działań organizacyjnych i technicznych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz utrzymanie przejezdności dróg gminnych poprzez ograniczanie i usuwanie skutków zimowych zjawisk atmosferycznych, w szczególności opadów śniegu, gołoledzi, śliskości pośniegowej, marznącego deszczu, zawiei i zamieci śnieżnych. Szczegółowy zakres usług, standardy zimowego utrzymania dróg, wymagania dotyczące sposobu wykonywania usług oraz wykaz dróg objętych zamówieniem określa dokument pn. „Opis Przedmiotu Zamówienia – Dokumentacja techniczna określająca sposób i standard wykonywania usług kompleksowego zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie Gminy Porąbka w sezonie zimowym 2026/2027”, stanowiący załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.1.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na zasadach określonych w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji obejmuje: 1. opcję ilościową – polegającą na możliwości zlecenia dodatkowych dób czynnej akcji zimowej i/lub wyjazdów interwencyjnych ponad zakres podstawowy wynoszący maksymalnie 30 dób ryczałtowych; 2. opcję czasową – polegającą na możliwości zlecenia usług zimowego utrzymania dróg w okresach: – od 01.10.2026 r. do 14.11.2026 r., – od 01.04.2027 r. do 30.04.2027 r. W okresach objętych opcją czasową Zamawiający nie przewiduje wynagrodzenia za pozostawanie w gotowości. Usługi wykonywane w tych okresach będą rozliczane wyłącznie w przypadku ich faktycznego zlecenia i wykonania. Łączna maksymalna wartość usług realizowanych w ramach opcji ilościowej i czasowej nie może przekroczyć 30% ceny zamówienia podstawowego. Prawo opcji może zostać uruchomione w całości lub w części, jednorazowo albo wielokrotnie. Usługi realizowane w ramach prawa opcji będą rozliczane według stawki doby ryczałtowej zaoferowanej przez Wykonawcę, przy czym wyjazd interwencyjny będzie rozliczany w wysokości 25% tej stawki, na zasadach określonych w dokumentach zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez jednostronne oświadczenie Zamawiającego złożone Wykonawcy w formie dokumentowej, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej, i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku: - wystąpienia lub przewidywania intensywnych albo długotrwałych opadów śniegu; - przedłużających się lub powtarzających warunków powodujących śliskość zimową, zawiei, zamieci, marznących opadów lub innych zjawisk wymagających zwiększonego zakresu zimowego utrzymania dróg; - wykorzystania lub przewidywanego wykorzystania zakresu podstawowego; - konieczności zapewnienia wymaganych standardów zimowego utrzymania dróg; - wystąpienia warunków zimowych przed 15.11.2026 r. lub po 31.03.2027 r. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji albo skorzystanie z niego jedynie w części nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy.