669471-2026 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Dostawa 22 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich zasilanych syntetycznym olejem napędowym HVO 100 dla Andrychowskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 22 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich zasilanych syntetycznym olejem napędowym HVO 100 dla Andrychowskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 22 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich, celem obsługi jednolitego zunifikowanego systemu transportu, w tym: 8 szt. klasy MINI o długości max. 9000 mm oraz 14 szt. klasy MAXI o długości max 11000 mm, przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami, zasilanych syntetycznym olejem napędowym HVO 100 dla Andrychowskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Andrychowie na warunkach określonych w SWZ oraz w załącznikach stanowiących jej integralną część. Zamawiający dopuszcza, aby oferowane autobusy w ramach każdej z klas autobusów, tj. MINI oraz MAXI były jednej marki lub różnych marek autobusów w klasie MINI i w klasie MAXI, z zastrzeżeniem, że wszystkie autobusy w obrębie danej klasy muszą pochodzić od jednego producenta, być tej samej marki i typu, posiadać identyczną konstrukcję, kompletację, wyposażenie oraz układ napędowy. Jednocześnie Zamawiający wymaga, aby wszystkie oferowane autobusy, zarówno w klasie MINI, jak i MAXI, były wyposażone w jednolity System Informacji Pasażerskiej (SIP) oraz jednolity system monitoringu, zapewniające takie same funkcjonalności i standard techniczny niezależnie od klasy autobusu. Zakup jest finansowany w ramach realizacji Projektu „Nabycie nowego niskoemisyjnego taboru autobusowego dla potrzeb rozbudowy lokalnego systemu transportu publicznego Gminy Andrychów” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Działanie 03.02 Transport miejski, numer projektu: FEMP.03.02-IZ.00-0238/24. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały zawarte w Załączniku nr 1 do SWZ, tj. Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) – wraz z załącznikiem nr 1,2 i 3 do OPZ, a także załącznikach będących jej integralną częścią. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Interne Kennung: ZP.AZK.2.2026.PN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 2.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 22 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich, celem obsługi jednolitego zunifikowanego systemu transportu, w tym: 8 szt. klasy MINI o długości max. 9000 mm oraz 14 szt. klasy MAXI o długości max 11000 mm, przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami, zasilanych syntetycznym olejem napędowym HVO 100 dla Andrychowskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Andrychowie na warunkach określonych w SWZ oraz w załącznikach stanowiących jej integralną część. Zamawiający dopuszcza, aby oferowane autobusy w ramach każdej z klas autobusów, tj. MINI oraz MAXI były jednej marki lub różnych marek autobusów w klasie MINI i w klasie MAXI, z zastrzeżeniem, że wszystkie autobusy w obrębie danej klasy muszą pochodzić od jednego producenta, być tej samej marki i typu, posiadać identyczną konstrukcję, kompletację, wyposażenie oraz układ napędowy. Jednocześnie Zamawiający wymaga, aby wszystkie oferowane autobusy, zarówno w klasie MINI, jak i MAXI, były wyposażone w jednolity System Informacji Pasażerskiej (SIP) oraz jednolity system monitoringu, zapewniające takie same funkcjonalności i standard techniczny niezależnie od klasy autobusu. Zakup jest finansowany w ramach realizacji Projektu „Nabycie nowego niskoemisyjnego taboru autobusowego dla potrzeb rozbudowy lokalnego systemu transportu publicznego Gminy Andrychów” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Działanie 03.02 Transport miejski, numer projektu: FEMP.03.02-IZ.00-0238/24. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały zawarte w Załączniku nr 1 do SWZ, tj. Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) – wraz z załącznikiem nr 1,2 i 3 do OPZ, dalszej części SWZ a także załącznikach będących jej integralną częścią. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.