See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi przeglądów konserwacyjnych budynków, budowli, instalacji, systemów i urządzeń zainstalowanych na terenie multimodalnego dworca Łódź Fabryczna (zarówno w części należącej do PKP PLK S.A. wraz z tunelem oraz w części należącej do Miasta Łódź)
Beschreibung: Umowa nr 12/252/0008/21/Z/O z dnia 01.10.2021r. wskazywała w §3 ust. 1 termin realizacji: "Czas realizacji umowy obejmuje świadczenie usług w terminie 3 lat od dnia 01.10.2021 r. W przypadku, gdy umowa zostanie zawarta po dniu wskazanym w zdaniu poprzednim, wówczas wykonawca będzie świadczył usługi w terminie 3 lat od dnia zawarcia umowy". Natomiast zapis §7 ust. 1 Umowy brzmiał: „Z tytułu należytego wykonywania Umowy Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie (dalej: „Wynagrodzenie”) zgodne ze złożoną przez Wykonawcę ofertą w kwocie: 1) w zakresie Usług stanowiących przedmiot umowy: a) Netto: 10 717 391,88 PLN (słownie: dziesięć milionów siedemset siedemnaście tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt jeden złotych 88/100) b) VAT 23 % 2 465 000,13 PLN (słownie: dwa miliony czterysta sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych 13/100 ) c) Brutto: 13 182 392,01 PLN (słownie: trzynaście milionów sto osiemdziesiąt dwa tysiące trzysta dziewięćdziesiąt dwa złote 01/100) 2) za świadczenie Usług Zamawiający zapłacą Wykonawcy wynagrodzenie opisane w opisane w § 7 ust.1 pkt 1 podzielone na 2 płatników, z których każdy otrzyma osobną fakturę: a) Zamawiający PKP PLK S.A. 70% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 208 393,73 PLN (słownie: dwieście osiem tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt trzy złote 73/100) netto, tj. w wysokości 256 324,29 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt sześć tysięcy trzysta dwadzieścia cztery złote 29/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług. b) Zamawiający ZDiT 30% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 89 311,60 PLN (słownie: osiemdziesiąt dziewięć tysięcy trzysta jedenaście złotych 60/100) netto, tj. w wysokości 109 853,27 zł (słownie: sto dziewięć tysięcy osiemset pięćdziesiąt trzy złote 27/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc, wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług”. Aneks nr 3 z dnia 31.12.2024 r. do umowy nr 12/252/0008/21/Z/O z dnia 01.10.2021r. (dalej: „Umowa”), został zawarty na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2024r., poz. 1320) (dalej: „Ustawa”) w zw. z § 19 Umowy, w związku z potrzebą wydłużenia Umowy do dnia 31.03.2025r., spowodowaną okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością nie mógł przewidzieć, tj. zmian powstałych w strukturze organizacyjnej u współzamawiającego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., gdyż zmiany te spowodowały wydłużenie procesu uzgadniania i akceptacji dokumentów postępowania z ok. 1 miesiąca do blisko 4 miesięcy oraz opóźnienie w realizacji projektu pn. „Udrożnienie Łódzkiego węzła kolejowego (TEN-T), Etap II, odcinek Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec”, co spowodowało opóźnienie w integracji obecnych systemów z nowo projektowanymi. Z punktu widzenia technicznego należy mieć na względzie fakt, iż urządzenia i systemy obsługujące, a nadzorowane z pomieszczenia „Control Room”, część miejską – Wielostanowiskowy Przystanek Autobusowy, Parking Wielopoziomowy Podziemny oraz część dworca PKP PLK S.A. zostały zintegrowane w jeden wspólny system sterowania i zarządzania, nie ma zatem możliwości technicznych ich rozdzielenia i obsługi oddzielnie dla części miejskiej i kolejowej. W związku z powyższym istnieją przesłanki stanowiące podstawę do wprowadzenia poniższych zmian w treści umowy: Zmieniono Umowę w ten sposób, że § 3 ust. 1 Umowy otrzymuje nowe następujące brzmienie: „Czas realizacji umowy obejmuje świadczenie usług w terminie od dnia 01.10.2021 r. do dnia 31.03.2025 r.” W związku z przedłużeniem okresu obowiązywania Umowy o 3 miesiące, zmieniono wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy, w ten sposób, że § 7 ust. 1 otrzymał następujące brzmienie: „Z tytułu należytego wykonania Umowy Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie (dalej: „Wynagrodzenie”): 1) W zakresie Usług stanowiących przedmiot umowy: a. Netto: 12 503 623,86 PLN (słownie: dwanaście milionów pięćset trzy tysiące sześćset dwadzieścia trzy złote 86/100) b. VAT 23%: 2 875 833,49 PLN (słownie: dwa miliony osiemset siedemdziesiąt pięć tysięcy osiemset trzydzieści trzy złote 49/100) c. Brutto: 15 379 457,35 PLN (słownie: piętnaście milionów trzysta siedemdziesiąt dziewięć tysięcy czterysta pięćdziesiąt siedem złotych 35/100) 2) Za świadczenie Usług Zamawiający zapłacą Wykonawcy wynagrodzenie opisane w opisane w § 7 ust. 1 pkt 1 podzielone na 2 płatników, z których każdy otrzyma osobne faktury: a. Zamawiający PKP PLK S.A. 70% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 208 393,73 PLN (słownie: dwieście osiem tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt trzy złote 73/100) netto, tj. w wysokości 256 324,29 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt sześć tysięcy trzysta dwadzieścia cztery złote 29/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług. b. Zamawiający ZDiT w okresie 30% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 89 311,60 PLN (słownie: osiemdziesiąt dziewięć tysięcy trzysta jedenaście złotych 60/100) netto, tj. w wysokości 109 853,27 zł (słownie: sto dziewięć tysięcy osiemset pięćdziesiąt trzy złote 27/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług.”
Interne Kennung: numer postępowania 0112/IZ02GM/13877/03803/21/P, numer referencyjny IZ02GM.293.4.2021
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Umowy nr 12/252/0008/21/Z/O z dnia 01.10.2021r. wskazywała w §3 ust. 1 termin realizacji: "Czas realizacji umowy obejmuje świadczenie usług w terminie 3 lat od dnia 01.10.2021 r. W przypadku, gdy umowa zostanie zawarta po dniu wskazanym w zdaniu poprzednim, wówczas wykonawca będzie świadczył usługi w terminie 3 lat od dnia zawarcia umowy". Natomiast zapis §7 ust. 1 Umowy brzmiał: „Z tytułu należytego wykonywania Umowy Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie (dalej: „Wynagrodzenie”) zgodne ze złożoną przez Wykonawcę ofertą w kwocie: 1) w zakresie Usług stanowiących przedmiot umowy: a) Netto: 10 717 391,88 PLN (słownie: dziesięć milionów siedemset siedemnaście tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt jeden złotych 88/100) b) VAT 23 % 2 465 000,13 PLN (słownie: dwa miliony czterysta sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych 13/100 ) c) Brutto: 13 182 392,01 PLN (słownie: trzynaście milionów sto osiemdziesiąt dwa tysiące trzysta dziewięćdziesiąt dwa złote 01/100) 2) za świadczenie Usług Zamawiający zapłacą Wykonawcy wynagrodzenie opisane w opisane w § 7 ust.1 pkt 1 podzielone na 2 płatników, z których każdy otrzyma osobną fakturę: a) Zamawiający PKP PLK S.A. 70% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 208 393,73 PLN (słownie: dwieście osiem tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt trzy złote 73/100) netto, tj. w wysokości 256 324,29 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt sześć tysięcy trzysta dwadzieścia cztery złote 29/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług. b) Zamawiający ZDiT 30% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 89 311,60 PLN (słownie: osiemdziesiąt dziewięć tysięcy trzysta jedenaście złotych 60/100) netto, tj. w wysokości 109 853,27 zł (słownie: sto dziewięć tysięcy osiemset pięćdziesiąt trzy złote 27/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc, wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług”. Aneks nr 3 z dnia 31.12.2024 r. do umowy nr 12/252/0008/21/Z/O z dnia 01.10.2021r. (dalej: „Umowa”), został zawarty na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2024r., poz. 1320) (dalej: „Ustawa”) w zw. z § 19 Umowy, w związku z potrzebą wydłużenia Umowy do dnia 31.03.2025r., spowodowaną okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością nie mógł przewidzieć, tj. zmian powstałych w strukturze organizacyjnej u współzamawiającego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., gdyż zmiany te spowodowały wydłużenie procesu uzgadniania i akceptacji dokumentów postępowania z ok. 1 miesiąca do blisko 4 miesięcy oraz opóźnienie w realizacji projektu pn. „Udrożnienie Łódzkiego węzła kolejowego (TEN-T), Etap II, odcinek Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec”, co spowodowało opóźnienie w integracji obecnych systemów z nowo projektowanymi. Z punktu widzenia technicznego należy mieć na względzie fakt, iż urządzenia i systemy obsługujące, a nadzorowane z pomieszczenia „Control Room”, część miejską – Wielostanowiskowy Przystanek Autobusowy, Parking Wielopoziomowy Podziemny oraz część dworca PKP PLK S.A. zostały zintegrowane w jeden wspólny system sterowania i zarządzania, nie ma zatem możliwości technicznych ich rozdzielenia i obsługi oddzielnie dla części miejskiej i kolejowej. W związku z powyższym istnieją przesłanki stanowiące podstawę do wprowadzenia poniższych zmian w treści umowy: Zmieniono Umowę w ten sposób, że § 3 ust. 1 Umowy otrzymuje nowe następujące brzmienie: „Czas realizacji umowy obejmuje świadczenie usług w terminie od dnia 01.10.2021 r. do dnia 31.03.2025 r.” W związku z przedłużeniem okresu obowiązywania Umowy o 3 miesiące, zmieniono wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy, w ten sposób, że § 7 ust. 1 otrzymał następujące brzmienie: „Z tytułu należytego wykonania Umowy Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie (dalej: „Wynagrodzenie”): 1) W zakresie Usług stanowiących przedmiot umowy: a. Netto: 12 503 623,86 PLN (słownie: dwanaście milionów pięćset trzy tysiące sześćset dwadzieścia trzy złote 86/100) b. VAT 23%: 2 875 833,49 PLN (słownie: dwa miliony osiemset siedemdziesiąt pięć tysięcy osiemset trzydzieści trzy złote 49/100) c. Brutto: 15 379 457,35 PLN (słownie: piętnaście milionów trzysta siedemdziesiąt dziewięć tysięcy czterysta pięćdziesiąt siedem złotych 35/100) 2) Za świadczenie Usług Zamawiający zapłacą Wykonawcy wynagrodzenie opisane w opisane w § 7 ust. 1 pkt 1 podzielone na 2 płatników, z których każdy otrzyma osobne faktury: a. Zamawiający PKP PLK S.A. 70% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 208 393,73 PLN (słownie: dwieście osiem tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt trzy złote 73/100) netto, tj. w wysokości 256 324,29 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt sześć tysięcy trzysta dwadzieścia cztery złote 29/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług. b. Zamawiający ZDiT w okresie 30% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 89 311,60 PLN (słownie: osiemdziesiąt dziewięć tysięcy trzysta jedenaście złotych 60/100) netto, tj. w wysokości 109 853,27 zł (słownie: sto dziewięć tysięcy osiemset pięćdziesiąt trzy złote 27/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług.”
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 35121700 Alarmsysteme, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 48813000 Passagierinformationssystem, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 50324100 Systemwartung, 50330000 Wartung von Fernmeldeeinrichtungen, 50340000 Reparatur und Wartung von audiovisuellen und optischen Geräten, 50331000 Reparatur und Wartung von Fernmeldeleitungen, 50333000 Wartung von Funkverbindungseinrichtungen, 50333200 Reparatur und Wartung von Funktelefongeräten, 50610000 Reparatur und Wartung von Sicherheitsausrüstung, 50710000 Reparatur und Wartung von elektrischen und mechanischen Einrichtungen in Gebäuden, 50760000 Reparatur und Wartung von öffentlichen Toiletten, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste