669589-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – ZP/16/2026 Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania poprzez proces odzysku odpadów o kodach 200301 oraz 200108
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZP/16/2026 Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania poprzez proces odzysku odpadów o kodach 200301 oraz 200108
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części: CZĘŚĆ NR 1 – odpady o kodzie 200301 CZĘŚĆ NR 2 – odpady o kodzie 200108
Vorherige Bekanntmachung: 538257-2026
Interne Kennung: ZP/16/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów. CZĘŚĆ NR 1 – odpady o kodzie 200301 w ilości 6500 Mg (zamówienie podstawowe).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy ilości odpadów do odbioru. Maksymalna ilość odpadów w ramach prawa opcji dla poszczególnych części zamówienia wynosi: 1.1. CZĘŚĆ NR 1 – odpady o kodzie 200301 w ilości 6 500 Mg (prawo opcji). Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku zwiększonej ilości przyjętych odpadów, gdy zaistnieje konieczność zagospodarowania większej ilości odpadów. 2. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji nie powoduje zmiany umowy. 3. Cena jednostkowa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów objętych prawem opcji winna być taka sama jak cena wykonania usługi w ramach zamówienia podstawowego. 4. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy ww. oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez siebie zakresie w terminie co najmniej 10 dni roboczych przed planowanym rozpoczęciem realizowania odbioru odpadów ujętych w prawie opcji, przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. 5. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 6. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, stanowiące sumę iloczynów stawek jednostkowych za 1 Mg i masy faktycznie odebranych odpadów, powiększone o należny podatek VAT.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów. CZĘŚĆ NR 2 – odpady o kodzie 200108 w ilości 600 Mg (zamówienie podstawowe).
Beschreibung der Optionen: 1. W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy ilości odpadów do odbioru. Maksymalna ilość odpadów w ramach prawa opcji dla poszczególnych części zamówienia wynosi: 1.1. CZĘŚĆ NR 2 – odpady o kodzie 200108 w ilości 600 Mg (prawo opcji). Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku zwiększonej ilości przyjętych odpadów, gdy zaistnieje konieczność zagospodarowania większej ilości odpadów. 2. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji nie powoduje zmiany umowy. 3. Cena jednostkowa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów objętych prawem opcji winna być taka sama jak cena wykonania usługi w ramach zamówienia podstawowego. 4. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy ww. oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez siebie zakresie w terminie co najmniej 10 dni roboczych przed planowanym rozpoczęciem realizowania odbioru odpadów ujętych w prawie opcji, przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. 5. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 6. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, stanowiące sumę iloczynów stawek jednostkowych za 1 Mg i masy faktycznie odebranych odpadów, powiększone o należny podatek VAT.