See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Skills Based Opschalen
Beschreibung: Reden uitzondering art. 2.32 lid 1b Technische/artistieke redenen of bescherming van uitsluitende rechten Ik acht een beroep op de uitzonderingsgrond technische exclusiviteit binnen de AW 2012 en daarmee de keuze voor 1 specifieke leverancier om de volgende redenen gegrond: Skill based bestaat uit 6 fasen. Begin 2024 is dit project - Skill based Opschalen- gestart met als doel het ontwikkelen van een AI-oplossing voor Defensie. Fase 1 en 2 zijn afgerond en ingevuld via de Raamovereenkomst voor reguliere Inhuur. Het huidige verzoek betreft fase 3 tot en met 6 en de aard van de dienst wijkt wezenlijk af : het betreft een concreet eindresultaat, dat direct voortbouwt op de eerdere fasen. Deze oplossing is en wordt verder specifiek op maat ontwikkeld voor Defensie en is daarom niet vergelijkbaar met standaardoplossingen (tools) die op de markt beschikbaar zijn. Een generieke tool die 'off the shelf' wordt gekocht, voldoet niet aan de unieke vereisten van Defensie op het gebied van veiligheid, procesinrichting en integratie. Hieronder een toelichting waarom deze oplossing specifiek voor Defensie ontwikkeld moet worden en waarom een standaardoplossing ontoereikend is: 1. De oplossing draait binnen Mulan en moet naadloos integreren met bestaande, vaak vertrouwelijke IT-infrastructuur. Dit vereist maatwerk dat generieke tools niet bieden. 2. Defensie werkt met gevoelige informatie. Een standaardtool biedt onvoldoende garanties voor databeveiliging, logging, toegangscontrole en airgapping die nodig zijn in militaire contexten. 3. De modellen worden getraind op Defensie-specifieke data (zoals mobilisatie en gereedstelling en militaire taken). Generieke tools zijn niet getraind op deze context en begrijpen de militaire terminologie of scenario¿s onvoldoende. 4. Defensie is eigenaar van de intellectuele eigendom (IE). Alleen met een custom oplossing kan volledige controle over broncode, trainingsdata en modeloutput worden gegarandeerd. 5. Een off-the-shelf tool maakt vaak gebruik van third-party infrastructuur (bijvoorbeeld cloud-AI-diensten), wat het risico op data-exfiltratie of beïnvloeding van modelgedrag door externe partijen vergroot. 6. De oplossing bevat maatwerk guardrails en beveiliging om de kwaliteit van de AI output te waarborgen. Dit is alleen haalbaar met een oplossing die vanaf de basis voor Defensie is ontworpen. 7. De interface en functies zijn afgestemd op gereedstelling en mobilisatie (Hoofdtaak 1). Een generieke tool biedt geen ondersteuning voor deze unieke procesgang. 8. Binnen deze oplossing worden specifieke prompts geschreven en iteratief verbeterd op basis van interne Defensiedata. De partij die in de eerste 2 fasen specifieke maatwerkexpertise heeft opgebouwd, ook binnen de context van Defensie, is Faraday. Voortzetting met deze partij is inhoudelijk en organisatorisch de meest verantwoorde keuze vanwege de technische en inhoudelijke samenhang, de opgebouwde kennis en de noodzaak tot continuïteit. Feitelijk is sprake van 2 deadlines, 1 januari 2027 moet het operationeel zijn, hiervoor dient het model juni 2026 technisch gereed te zijn. In een tijdframe waarin versnellen tot een belangrijk hoofddoel is gemaakt, zou met een andere verwervingskeuze, nog los van de inhoudelijke argumentatie, de reeds onder druk staande deadline voor de (indirect) aan hoofdtaak 1 gerelateerde uitvoering van dit project volledig uit beeld raken. Om deze reden is er sprake van een aparte opdracht met resultaatverplichting en rechtvaardigt dit een gerichte gunning aan de huidige leverancier, conform artikel 2.32 lid 1 sub b Aw 2012.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000