See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej, sprzedaż energii elektrycznej z OZE wraz z usługą bilansowania handlowego na okres od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej, sprzedaż energii elektrycznej z OZE wraz z usługą bilansowania handlowego na okres od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. o łącznym szacunkowym wolumenie wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ); w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera natomiast załącznik nr 1 do SWZ, tj. OPZ.
Interne Kennung: TK-EE-03-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prognoza zużycia energii elektrycznej wskazana przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania w wyniku, którego zawarta została umowa oraz w załączniku nr 1 do Umowy stanowi jedynie szacunkową wartość. Faktyczne zużycie energii elektrycznej uzależnione będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń, jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający pobierze/odda inną, niż prognozowana ilość energii elektrycznej. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, iż w trakcie wykonywania umowy ilości energii elektrycznej pobranej z sieci/oddanej do sieci mogą ulec zwiększeniu do 20% w stosunku do prognoz zawartych w Załączniku nr 1 do Umowy wraz z odpowiednim zwiększeniem szacunkowego wynagrodzenia wykonawcy. Rozliczenia za zwiększony zakres zamówienia będą odbywały się analogicznie do podstawowego zakresu zamówienia, po cenach jednostkowych, ustalonych zgodnie z zapisami § 6 umowy. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z opisanego powyżej prawa opcji w sytuacji, w której szacowany wolumen energii elektrycznej pobranej z sieci (zakupionej)/oddanej do sieci wskazany w Załączniku nr 1 do Umowy, w okresie realizacji Umowy (i przed nadejściem jej terminu końcowego) – osiągnie ilości maksymalne. Zamawiający nie będzie zobligowany do skorzystania z zastrzeżonego w umowie prawa opcji a Wykonawca nie będzie uprawniony, aby dochodzić z tego tytułu jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Opcja zostanie uruchomiona automatycznie w sytuacji, w której szacowany wolumen energii elektrycznej pobranej z sieci (zakupionej)/oddanej do sieci w Załączniku nr 1 do Umowy, w okresie realizacji umowy (i przed nadejściem jej terminu końcowego) – osiągnie ilości maksymalne. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z opcji: 1) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w przypadku: - dodawanie PPE (konieczności podłączenia dodatkowych punktów poboru energii w wyniku dokonywania zmian w infrastrukturze Zamawiającego co może skutkować zwiększeniem zapotrzebowania na dostawy energii elektrycznej), - konieczności zwiększenia zapotrzebowania na energię elektryczną w okresach intensywnego użytkowania (np. zimą lub latem) spowodowane np.: zwiększonym wykorzystaniem ogrzewania lub klimatyzacji, - wystąpienie sytuacji kryzysowych takich jak pandemie czy klęski żywiołowe, które mogą wymusić na zamawiającym zwiększenie dostaw energii w celu zapewnienia ciągłości działania zamawiającego, - wystąpienia zmian w przepisach prawnych, mogących wprowadzać dodatkowe wymagania dotyczące zużycia energii, 2) skorzystanie z opcji następuje na podstawie jednostronnego oświadczenia woli Zamawiającego, ze wskazaniem zakresu zmian opisanych w lit. a powyżej, 3) Zamawiający może jednokrotnie lub wielokrotnie skorzystać z opcji, do wyczerpania wartości wolumenu energii wskazanego w załączniku nr 1 do umowy, tj. powiększonemu o wielkość do 20% wolumenu podstawowego, 4) opcja będzie rozliczana według zapisów § 6. Projektu umowy [Zasady ustalania ceny energii elektrycznej], 5) prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.