2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa agregatów prądotwórczych oraz wykonanie dokumentacji technicznej i montażowej, dostawa, montaż i uruchomienie 8 kompletnych systemów awaryjnego zasilania z agregatami prądotwórczymi klasy 100 kW w obiektach Powiatu Piaseczyńskiego – w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa agregatów prądotwórczych oraz wykonanie dokumentacji technicznej i montażowej, dostawa, montaż i uruchomienie 8 kompletnych systemów awaryjnego zasilania z agregatami prądotwórczymi klasy 100 kW w obiektach Powiatu Piaseczyńskiego – w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Zamówienie składa się z 4 części: • Część 1: dostawa 4 agregatów prądotwórczych klasy 2,2 kW (moc znamionowa ciągła 2,2 kW; moc chwilowa/maksymalna 2,2 kW). • Część 2: dostawa 6 agregatów prądotwórczych klasy 12 kVA (moc znamionowa ciągła 12 kVA przy 400 V). • Część 3: dostawa 3 agregatów prądotwórczych klasy 50 kVA (moc znamionowa ciągła 50 kVA przy 400 V) wraz z przyczepami drogowymi. • Część 4: opracowanie dokumentacji technicznej i montażowej oraz wykonanie 8 kompletnych systemów awaryjnego zasilania z agregatami prądotwórczymi klasy 100 kW (moc czynna znamionowa dla pracy awaryjnej/rezerwowej 100 kW). W części 4 zakres obejmuje ponadto wykonanie niezbędnych prac instalacyjnych, podłączenie, wykonanie wymaganych układów i zabezpieczeń, pomiary, próby oraz przekazanie kompletnych układów zasilania awaryjnego do użytkowania. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) dla Części 1, 2, 3 i 4, stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: ZPU.272.39.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie zastosowania skróconego terminu składania ofert – art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp: Zastosowanie skróconego terminu składania ofert jest uzasadnione obiektywną i pilną potrzebą realizacji zamówienia, wynikającą z konieczności niezwłocznego zapewnienia Powiatowi Piaseczyńskiemu zdolności do awaryjnego zasilania infrastruktury wykorzystywanej do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Zakup agregatów prądotwórczych nie ma charakteru zwykłego zakupu wyposażenia, lecz służy bezpośredniemu zabezpieczeniu ciągłości działania infrastruktury i realizacji usług publicznych w przypadku awarii, zakłóceń lub przerw w dostawie energii elektrycznej. Jednocześnie zadanie jest realizowane w ramach zawartej umowy o dofinansowanie, a jego wykonanie i rozliczenie musi nastąpić w terminie wynikającym z warunków finansowania, tj. do końca 2026 r. Zachowanie podstawowego terminu składania ofert prowadziłoby do istotnego ograniczenia czasu pozostającego na faktyczne wykonanie zamówienia, w szczególności na przygotowanie i dostawę urządzeń, opracowanie dokumentacji technicznej i montażowej, wykonanie prac instalacyjnych, uruchomienie systemów, przeprowadzenie prób i pomiarów, dokonanie odbiorów oraz usunięcie ewentualnych nieprawidłowości stwierdzonych na etapie odbioru. Każdy dodatkowy dzień trwania procedury ofertowej bezpośrednio zmniejsza czas pozostający wykonawcy na prawidłową realizację zamówienia, nie powodując jednocześnie przesunięcia końcowego terminu realizacji i rozliczenia zadania. Zachowanie terminu podstawowego zwiększałoby zatem ryzyko niewykonania pełnego zakresu rzeczowego w wymaganym terminie, utraty możliwości pełnego wykorzystania przyznanego finansowania oraz opóźnienia osiągnięcia przez Powiat wymaganego poziomu zabezpieczenia energetycznego infrastruktury ochrony ludności. Skrócenie terminu składania ofert jest więc niezbędne, racjonalne i proporcjonalne do istniejącej potrzeby. Pozwala zachować konkurencyjny charakter postępowania w trybie przetargu nieograniczonego, a jednocześnie zapewnia realny czas na wykonanie dostawy, montaż, uruchomienie i odbiór urządzeń. W ocenie Zamawiającego zachodzą tym samym przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, uzasadniające wyznaczenie terminu składania ofert nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31121000 Stromerzeugungsaggregate, 51111200 Installation von Generatoren, 31127000 Notstromaggregat, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: dostawa 4 agregatów prądotwórczych klasy 2,2 kW (moc znamionowa ciągła 2,2 kW moc chwilowa/maksymalna 2,2 kW)
Beschreibung: dostawa 4 agregatów prądotwórczych klasy 2,2 kW (moc znamionowa ciągła 2,2 kW moc chwilowa/maksymalna 2,2 kW)
Interne Kennung: Część 1 dostawa 4 agregatów prądotwórczych klasy 2,2 kW (moc znamionowa ciągła 2,2 kW moc chwilowa/maksymalna 2,2 kW)
Los: LOT-0002
Titel: dostawa 6 agregatów prądotwórczych klasy 12 kVA (moc znamionowa ciągła 12 kVA przy 400 V)
Beschreibung: dostawa 6 agregatów prądotwórczych klasy 12 kVA (moc znamionowa ciągła 12 kVA przy 400 V)
Interne Kennung: Część 2 dostawa 6 agregatów prądotwórczych klasy 12 kVA (moc znamionowa ciągła 12 kVA przy 400 V)
Los: LOT-0003
Titel: dostawa 3 agregatów prądotwórczych klasy 50 kVA (moc znamionowa ciągła 50 kVA przy 400 V) wraz z przyczepami drogowymi
Beschreibung: dostawa 3 agregatów prądotwórczych klasy 50 kVA (moc znamionowa ciągła 50 kVA przy 400 V) wraz z przyczepami drogowymi
Interne Kennung: Część 3 dostawa 3 agregatów prądotwórczych klasy 50 kVA (moc znamionowa ciągła 50 kVA przy 400 V) wraz z przyczepami drogowymi
Los: LOT-0004
Titel: opracowanie dokumentacji technicznej i montażowej oraz wykonanie 8 kompletnych systemów awaryjnego zasilania z agregatami prądotwórczymi klasy 100 kW (moc czynna znamionowa dla pracy awaryjnej/rezerwowej 100 kW)
Beschreibung: opracowanie dokumentacji technicznej i montażowej oraz wykonanie 8 kompletnych systemów awaryjnego zasilania z agregatami prądotwórczymi klasy 100 kW (moc czynna znamionowa dla pracy awaryjnej/rezerwowej 100 kW). W części 4 zakres obejmuje ponadto wykonanie niezbędnych prac instalacyjnych, podłączenie, wykonanie wymaganych układów i zabezpieczeń, pomiary, próby oraz przekazanie kompletnych układów zasilania awaryjnego do użytkowania.
Interne Kennung: Część 4 opracowanie dokumentacji technicznej i montażowej oraz wykonanie 8 kompletnych systemów awaryjnego zasilania z agregatami prądotwórczymi klasy 100 kW (moc czynna znamionowa dla pracy awaryjnej/rezerwowej 100 kW)