2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług ratownictwa wodnego w 2026 r. w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ratownictwa wodnego w obiekcie Krytej Pływalni (ul. Jana Pawła II 31) oraz Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności „Wodne oKKo” (ul. Mostowa 1) w Kędzierzynie-Koźlu w okresie 2.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Usługa w zakresie ratownictwa wodnego będzie polegała w szczególności na: a) zapewnieniu bezpieczeństwa osób korzystających z niecek basenowych i urządzeń wodnych, b) udzielaniu pierwszej pomocy przedlekarskiej, c) kontroli nad przestrzeganiem regulaminów obiektów przez wszystkich użytkowników, d) wykonywaniu wszystkich obowiązków ratownika; e) przestrzeganiu regulaminu korzystania z pływalni, f) dbaniu o stanowisko ratownicze oraz powierzony sprzęt, zapobieganiu wszelkim szkodom materialnym i osobowym w obrębie urządzeń wodnych oraz niecek basenowych, g) kontrolowaniu warunków kąpieli (woda, powietrze, otoczenie) i rejestrowaniu zagrożeń w dzienniku dyżurów oraz bieżącym prowadzeniu dziennika służby ratowniczej, h) usuwaniu zanieczyszczeń z lustra wody oraz z urządzeń rekreacyjnych znajdujących się przy/w nieckach basenowych. Zapewnienie warunków bezpieczeństwa musi być realizowane na podstawie ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych z dnia 18 sierpnia 2011 r. (Dz.U. z 2023.714 t.j.) oraz aktów prawnych wydanych na jej podstawie. Szczegółowy zakres usługi oraz zadań i obowiązków Wykonawcy i ratowników został określony w projekcie umowy. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia będą realizowane na podstawie harmonogramu oraz zgodnie z zapisami umowy i SWZ. Szacunkowe zapotrzebowanie ilości godzin pracy ratowników w okresie realizacji umowy wynosi około: 32 456 godzin. Przez jedną godzinę ratowniczą Zamawiający rozumie świadczenie usługi ratowniczej przez jedną osobę w ciągu jednej godziny. W oparciu o szacunkową ilość godzin ratowniczych powinna zostać obliczona cena ofertowa. Cena ofertowa służy tylko i wyłącznie do porównania złożonych ofert i wyboru oferty najkorzystniejszej, natomiast rozliczenia będą następowały według faktycznie wykonanej ilości godzin ratowniczych na podstawie cen jednostkowych przedstawionych w formularzu. Szacunkowa ilość godzin ratowniczych nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do ich wykorzystania w trakcie trwania umowy oraz nie może być podstawą żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75252000 Rettungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001