See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów powstałych i zebranych na nieruchomościach zamieszkałych i mieszanych, położonych w granicach administracyjnych gminy Miasto Sieradz z prawem opcji
Beschreibung: 2. Zakres zamówienia obejmuje odbiór następujących odpadów: a) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) – tzw. pozostałość po segregacji odpadów komunalnych, b) odpady komunalne selektywnie zebrane z podziałem na: - szkło (białe i kolorowe) zbierane za pomocą worków koloru zielonego w zabudowie jednorodzinnej oraz pojemników w zabudowie wielorodzinnej, - papier zbierany za pomocą worków koloru niebieskiego w zabudowie jednorodzinnej oraz pojemników w zabudowie wielorodzinnej, - metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe zbierane za pomocą worków koloru żółtego w zabudowie jednorodzinnej oraz pojemników w zabudowie wielorodzinnej, - odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów z pojemników koloru brązowego, - odpady komunalne selektywne (szkło, papier, metale, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe) zebrane na nieruchomościach mieszanych gromadzone są w workach lub pojemnikach, według deklaracji właściciela nieruchomości, - popiół i żużel z palenisk domowych za pomocą pojemników w zabudowie jednorodzinnej, c) meble i inne odpady wielkogabarytowe odbiór w formie wystawki według harmonogramu (z częstotliwością 6 razy w roku, w zabudowie jednorodzinnej oraz z częstotliwością 12 razy w roku w zabudowie wielorodzinnej), d) przeterminowane leki zbierane poprzez odbiór z placówek i aptek wymienionych w „Wykazie placówek i aptek wyposażonych w pojemniki na zużyte leki” oraz od mieszkańców przy wykorzystaniu Mobilnego Punku Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych, e) odpady elektryczne i elektroniczne oraz odpady problemowe, niebezpieczne odbierane od mieszkańców przy wykorzystaniu Mobilnego Punku Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (z częstotliwością, co najmniej raz na jedno półrocze), f) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbiór w formie wystawki według harmonogramu (z częstotliwością 6 razy w roku, w zabudowie jednorodzinnej oraz z częstotliwością 12 razy w roku w zabudowie wielorodzinnej), g) zużyte baterie i akumulatory odbierane od mieszkańców przy wykorzystaniu Mobilnego Punku Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (z częstotliwością, co najmniej raz na jedno półrocze) h) odpady budowlane i rozbiórkowe poprzez odbieranie od właścicieli nieruchomości na wniosek do firmy wywozowej, z częstotliwością każdemu właścicielowi nieruchomości zamieszkałej jednorodzinnej nie częściej niż 2 razy w roku oraz nie częściej niż 2 razy w roku dla poszczególnego lokalu mieszkalnego w zabudowie wielorodzinnej z częstotliwością, co najmniej raz na jedno półrocze, i) odbiór opadów zielonych z wyznaczonych miejsc w sektorze I i II Gminy Miasto Sieradz (z częstotliwością raz na miesiąc, przez okres od marca do listopada, z kontenerów oznaczonych „odpady zielone”, do których mieszkańcy miasta we własnym zakresie dostarcza odpady zielone przy wykorzystaniu własnych opakowań).
Interne Kennung: WIZ-Z.271.23.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: odbiór odpadów powstałych i zebranych na nieruchomościach zamieszkałych i mieszanych, położonych w sektorze I z prawem opcji
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi związane z odbiorem odpadów powstałych i zebranych na nieruchomościach zamieszkałych i mieszanych, położonych w sektorze I gminy miasto Sieradz. Zakres zamówienia obejmuje odbiór następujących odpadów: a) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) – tzw. pozostałość po segregacji odpadów komunalnych, b) odpady komunalne selektywnie zebrane z podziałem na: - szkło (białe i kolorowe) zbierane za pomocą worków koloru zielonego w zabudowie jednorodzinnej oraz pojemników w zabudowie wielorodzinnej, - papier zbierany za pomocą worków koloru niebieskiego w zabudowie jednorodzinnej oraz pojemników w zabudowie wielorodzinnej, - metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe zbierane za pomocą worków koloru żółtego w zabudowie jednorodzinnej oraz pojemników w zabudowie wielorodzinnej, - odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów z pojemników koloru brązowego, - odpady komunalne selektywne (szkło, papier, metale, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe) zebrane na nieruchomościach mieszanych gromadzone są w workach lub pojemnikach, według deklaracji właściciela nieruchomości, - popiół i żużel z palenisk domowych za pomocą pojemników w zabudowie jednorodzinnej, c) meble i inne odpady wielkogabarytowe odbiór w formie wystawki według harmonogramu (z częstotliwością 6 razy w roku, w zabudowie jednorodzinnej oraz z częstotliwością 12 razy w roku w zabudowie wielorodzinnej), d) przeterminowane leki zbierane poprzez odbiór z placówek i aptek wymienionych w „Wykazie placówek i aptek wyposażonych w pojemniki na zużyte leki” oraz od mieszkańców przy wykorzystaniu Mobilnego Punku Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych, e) odpady elektryczne i elektroniczne oraz odpady problemowe, niebezpieczne odbierane od mieszkańców przy wykorzystaniu Mobilnego Punku Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (z częstotliwością, co najmniej raz na jedno półrocze), f) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbiór w formie wystawki według harmonogramu (z częstotliwością 6 razy w roku, w zabudowie jednorodzinnej oraz z częstotliwością 12 razy w roku w zabudowie wielorodzinnej), g) zużyte baterie i akumulatory odbierane od mieszkańców przy wykorzystaniu Mobilnego Punku Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (z częstotliwością, co najmniej raz na jedno półrocze), h) odpady budowlane i rozbiórkowe poprzez odbieranie od właścicieli nieruchomości na wniosek do firmy wywozowej, z częstotliwością każdemu właścicielowi nieruchomości zamieszkałej jednorodzinnej nie częściej niż 2 razy w roku oraz nie częściej niż 2 razy w roku dla poszczególnego lokalu mieszkalnego w zabudowie wielorodzinnej z częstotliwością, co najmniej raz na jedno półrocze, i) odbiór opadów zielonych z wyznaczonych miejsc w sektorze I Gminy Miasto Sieradz (z częstotliwością raz na miesiąc, przez okres od marca do listopada, z kontenerów oznaczonych „odpady zielone”, do których mieszkańcy miasta we własnym zakresie dostarcza odpady zielone przy wykorzystaniu własnych opakowań).
Interne Kennung: część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji poprzez złożenie jednostronnego pisemnego oświadczenia woli o realizacji opcjonalnej części zamówienia (oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji), zawierającego ilości i rodzaj usług, których wykonanie ma nastąpić w ramach prawa opcji. Prawo opcji polega na zwiększeniu ilości wykonywanych usług przewidzianych zamówieniem podstawowym do ilości wskazanych w formularzu ofertowym w zakresie opcji. Szczegółowe zasady korzystania z opcji opisane zostały w § 3 umowy, stanowiącej załącznik nr 2 i 2a do SWZ. 1. Prawo opcji polega na zwiększeniu ilości wykonywanych usług o ilości przewidziane w zamówieniu objętym prawem opcji z tym ograniczeniem, że łączna wartość usług w ramach zamówienia objętego prawem opcji nie może przekroczyć 50% wynagrodzenia podstawowego Wykonawcy określonego w umowie, obowiązującego w dniu złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. 2. Uprawnienie, o którym mowa w ust. 1 może być wykonane wielokrotnie (dotyczyć dowolnych rodzajów odpadów w ramach zamówienia objętego opcją, z zastrzeżeniem § 6 ust. 6 umowy), aż do osiągnięcia wysokości 50% wynagrodzenia podstawowego Wykonawcy z dnia złożenia oświadczenia. 3. Przedmiot zamówienia objęty prawem opcji będzie realizowany do wyczerpania kwoty stanowiącej maksymalnie 50% wynagrodzenia podstawowego, o którym mowa w ust. 1, nie później jednak niż do dnia 31.12.2027 r. 4. Uruchomienie prawa opcji nastąpi: a) po wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia Wykonawcy w ramach zamówienia podstawowego, b) po wykorzystaniu możliwości zmian ilościowych, o których mowa w § 6 ust. 6, w sytuacji gdy zachodzi konieczność zabezpieczenia minimalnych limitów ilościowych odpadów w poszczególnych kategoriach, a kwota wynagrodzenia za realizację zamówienia podstawowego nie została jeszcze wyczerpana. 5. Jeżeli Zamawiający zdecyduje się na uruchomienie prawa opcji, uczyni to w terminie do 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 4. 6. Za skuteczne powiadomienie Wykonawcy o realizacji prawa opcji przyjmuje się dzień dostarczenia za pośrednictwem Platformy, o której mowa w pkt 1 działu XV SWZ, podpisanego przez Zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w § 1 ust. 5 umowy na adresu mailowy, wskazany w formularzu ofertowym Wykonawcy. 7. Wykonawca nie może odmówić przyjęcia do realizacji usług zlecanych w ramach opcji. 8. Zamawiający nie jest zobowiązany do uruchomienia prawa opcji. Decyzja w tym zakresie będzie swobodną decyzją Zamawiającego. Z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, przedmiot zamówienia objętego prawem opcji będzie realizowany od dnia uruchomienia prawa opcji przez Zamawiającego do dnia wyczerpania kwoty stanowiącej maksymalnie 50% wynagrodzenia podstawowego, nie później jednak niż do dnia 31.12.2027 r.
Los: LOT-0002
Titel: odbiór odpadów powstałych i zebranych na nieruchomościach zamieszkałych i mieszanych, położonych w Sektorze II z prawem opcji
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi związane z odbiorem odpadów powstałych i zebranych na nieruchomościach zamieszkałych i mieszanych, położonych w sektorze II gminy miasto Sieradz. Zakres zamówienia obejmuje odbiór następujących odpadów: a) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) – tzw. pozostałość po segregacji odpadów komunalnych, b) odpady komunalne selektywnie zebrane z podziałem na: - szkło (białe i kolorowe) zbierane za pomocą worków koloru zielonego w zabudowie jednorodzinnej oraz pojemników w zabudowie wielorodzinnej, - papier zbierany za pomocą worków koloru niebieskiego w zabudowie jednorodzinnej oraz pojemników w zabudowie wielorodzinnej, - metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe zbierane za pomocą worków koloru żółtego w zabudowie jednorodzinnej oraz pojemników w zabudowie wielorodzinnej, - odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów z pojemników koloru brązowego, - odpady komunalne selektywne (szkło, papier, metale, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe) zebrane na nieruchomościach mieszanych gromadzone są w workach lub pojemnikach, według deklaracji właściciela nieruchomości, - popiół i żużel z palenisk domowych za pomocą pojemników w zabudowie jednorodzinnej, c) meble i inne odpady wielkogabarytowe odbiór w formie wystawki według harmonogramu (z częstotliwością 6 razy w roku, w zabudowie jednorodzinnej oraz z częstotliwością 12 razy w roku w zabudowie wielorodzinnej), d) przeterminowane leki zbierane poprzez odbiór z placówek i aptek wymienionych w „Wykazie placówek i aptek wyposażonych w pojemniki na zużyte leki” oraz od mieszkańców przy wykorzystaniu Mobilnego Punku Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych, e) odpady elektryczne i elektroniczne oraz odpady problemowe, niebezpieczne odbierane od mieszkańców przy wykorzystaniu Mobilnego Punku Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (z częstotliwością, co najmniej raz na jedno półrocze), f) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbiór w formie wystawki według harmonogramu (z częstotliwością 6 razy w roku, w zabudowie jednorodzinnej oraz z częstotliwością 12 razy w roku w zabudowie wielorodzinnej), g) zużyte baterie i akumulatory odbierane od mieszkańców przy wykorzystaniu Mobilnego Punku Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (z częstotliwością, co najmniej raz na jedno półrocze), h) odpady budowlane i rozbiórkowe poprzez odbieranie od właścicieli nieruchomości na wniosek do firmy wywozowej, z częstotliwością każdemu właścicielowi nieruchomości zamieszkałej jednorodzinnej nie częściej niż 2 razy w roku oraz nie częściej niż 2 razy w roku dla poszczególnego lokalu mieszkalnego w zabudowie wielorodzinnej z częstotliwością, co najmniej raz na jedno półrocze, i) odbiór opadów zielonych z wyznaczonych miejsc w sektorze II Gminy Miasto Sieradz (z częstotliwością raz na miesiąc, przez okres od marca do listopada, z kontenerów oznaczonych „odpady zielone”, do których mieszkańcy miasta we własnym zakresie dostarcza odpady zielone przy wykorzystaniu własnych opakowań).
Interne Kennung: część 2