671101-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i odzysk odpadów o kodzie 19 12 12 wytwarzanych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów przy ul. Rzeszotarskiej w Legnicy z podziałem na części
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i odzysk odpadów o kodzie 19 12 12 wytwarzanych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów przy ul. Rzeszotarskiej w Legnicy z podziałem na części
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie poprzez odzysk (z wyłączeniem magazynowania i składowania) przez Wykonawcę odpadów o kodzie 19 12 12- inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, wytwarzanych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Legnicy przy ul. Rzeszotarskiej, zwanym dalej „ZZO”. Odbiór i zagospodarowanie w/w odpadów odbywać się będzie zgodnie z posiadanymi przez Wykonawcę lub Podwykonawcę aktualnymi zezwoleniami. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na poszczególne części zamówienia. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, dwie lub wszystkie niżej wymienione części zamówienia: 1)CZĘŚĆ NR 1 ZAMÓWIENIA pn. „Odbiór i zagospodarowanie poprzez odzysk odpadów o kodzie 19 12 12 wytwarzanych z odpadów komunalnych zmieszanych w ramach części nr 1 zamówienia”, 2)CZĘŚĆ NR 2 ZAMÓWIENIA pn. „Odbiór i zagospodarowanie poprzez odzysk odpadów o kodzie 19 12 12 wytwarzanych z odpadów komunalnych selektywnie zebranych w ramach części nr 2 zamówienia”, 3)CZĘŚĆ NR 3 ZAMÓWIENIA pn. „Odbiór i zagospodarowanie poprzez odzysk odpadów o kodzie 19 12 12 wytwarzanych z odpadów wielkogabarytowych w ramach części nr 3 zamówienia”. DOTYCZY WSZYSTKICH CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. Odbiór odpadów o kodzie 19 12 12 odbywać się będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę na jego koszt. Odpady są magazynowane luzem bez zadaszenia i w takiej formie będą załadowywane na podstawiony przez Wykonawcę środek transportu. Zamawiający nie przewiduje belowania odpadów. Załadunek będzie się odbywał przez Zamawiającego sprzętem umożliwiającym sprawne wypełnienie środka transportowego Wykonawcy. Zamawiający dysponuje sprzętem zdolnym do załadunku standardowych naczep typu ruchoma podłoga (ładowarki). Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów odbywać się będzie na zalegalizowanej wadze Zamawiającego umiejscowionej na terenie ZZO. Nie przeprowadzano badań składu morfologicznego odpadów o kodzie 19 12 12 pod względem podstawowych parametrów technicznych dla zagospodarowania na paliwo alternatywne. Ilości odpadów będą rozliczane w okresach miesięcznych. Wykonawca po każdym miesiącu rozliczeniowym przekaże Zamawiającemu oświadczenie wskazujące wszystkie procesy odzysku, którym zostały poddane odebrane odpady wraz ze wskazaniem masy tych odpadów. Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, utratę oraz ubytki w odpadach powstałych podczas ich transportu od chwili ich odebrania od Zamawiającego do czasu zakończenia procesu odzysku. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia audytu instalacji do przetwarzania odpadów w celu sprawdzenia rzeczywistego postępowania z odpadami przez Wykonawcę. Przed złożeniem oferty Wykonawca ma możliwość dokonania wizji lokalnej terenu, na którym będzie realizowany przedmiot zamówienia i zapoznania się z jakością odbieranych odpadów na terenie ZZO w Legnicy. Szczegółowe zapisy dotyczące wizji lokalnej ujęto w pkt V.4 SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa powyżej mogą zostać udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego w przypadku gdy zaistnieje potrzeba rozszerzenia zamówienia podstawowego w zakresie ilości przekazywanych Wykonawcy do odzysku odpadów o kodzie 19 12 12. W takim przypadku Zamawiający przekaże Wykonawcy zaproszenie do negocjacji zawierające w szczególności opis przedmiotu zamówienia, wzór umowy oraz warunki udziału w postępowaniu i podstawy wykluczenia z postępowania. Zapisy umowne zawarte we wzorze umowy (w tym wynagrodzenie Wykonawcy) będą podlegały negocjacjom. Opis przedmiotu zamówienia ujęto w Załączniku nr 1 do wzoru umowy, który stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 463675-2025
Interne Kennung: TP/TZZ/6/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie poprzez odzysk odpadów o kodzie 19 12 12 wytwarzanych z odpadów komunalnych zmieszanych w ramach części nr 1 zamówienia
Beschreibung: Maksymalna ilość odpadów przewidziana do odbioru i zagospodarowania w okresie 7 miesięcy wynosi 4.000 Mg. Gwarantowana minimalna ilość odpadów o kodzie 19 12 12 jaką Zamawiający przekaże Wykonawcy wynosi 50%, tj. 2.000 Mg. Odpady o kodzie 19 12 12 będą gotowe do odbioru przez Wykonawcę po następujących procesach: -sortowaniu zmieszanych odpadów komunalnych w ilości ok. 75% przewidywanych do odbioru odpadów, -sortowaniu odpadów surowcowych o kodzie 15 01 06 i podobnych w ilości ok. 25% przewidywanych do odbioru odpadów. Oba w/w rodzaje odpadów przechodzą proces sortowania w sortowni. Odpady sortowane są m.in. za pomocą separatorów metali żelaznych i nieżelaznych. Zamawiający jednak nie zapewnia, że odpady będą wolne od tego typu wtrąceń. Usługę należy realizować w systemie sukcesywnego odbioru odpadów w każdy dzień roboczy w godzinach od 07.00 do 15.00. Zamawiający przewiduje od 2 do 6 kursów dziennie w dniu roboczym. Zamawiający będzie informował Wykonawcę o aktualnym zapotrzebowaniu na dzienną ilość kursów (transportów), ponieważ jest ono zależne od ilości odpadów o kodzie 191212 jaka zostanie wysortowana na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Ilość kursów oraz godziny odbioru odpadów mogą ulec zmianie po wcześniejszym ustaleniu przez Strony. Ustaleniom podlegają również ewentualne przerwy w realizacji odbiorów wynikające z przyczyn organizacyjno-technicznych. Zamawiający nie zapewnia minimalnej wagi dla poszczególnych transportów (kursów). Orientacyjne wagi transportów wynoszą: - średnio- ok. 18,50 Mg, - minimalnie- ok. 13,00 Mg, - maksymalnie- ok. 22,00 Mg. DOTYCZY WSZYSTKICH CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. Odbiór odpadów o kodzie 19 12 12 odbywać się będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę na jego koszt. Odpady są magazynowane luzem bez zadaszenia i w takiej formie będą załadowywane na podstawiony przez Wykonawcę środek transportu. Zamawiający nie przewiduje belowania odpadów. Załadunek będzie się odbywał przez Zamawiającego sprzętem umożliwiającym sprawne wypełnienie środka transportowego Wykonawcy. Zamawiający dysponuje sprzętem zdolnym do załadunku standardowych naczep typu ruchoma podłoga (ładowarki). Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów odbywać się będzie na zalegalizowanej wadze Zamawiającego umiejscowionej na terenie ZZO. Nie przeprowadzano badań składu morfologicznego odpadów o kodzie 19 12 12 pod względem podstawowych parametrów technicznych dla zagospodarowania na paliwo alternatywne. Ilości odpadów będą rozliczane w okresach miesięcznych. Wykonawca po każdym miesiącu rozliczeniowym przekaże Zamawiającemu oświadczenie wskazujące wszystkie procesy odzysku, którym zostały poddane odebrane odpady wraz ze wskazaniem masy tych odpadów. Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, utratę oraz ubytki w odpadach powstałych podczas ich transportu od chwili ich odebrania od Zamawiającego do czasu zakończenia procesu odzysku. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia audytu instalacji do przetwarzania odpadów w celu sprawdzenia rzeczywistego postępowania z odpadami przez Wykonawcę. Przed złożeniem oferty Wykonawca ma możliwość dokonania wizji lokalnej terenu, na którym będzie realizowany przedmiot zamówienia i zapoznania się z jakością odbieranych odpadów na terenie ZZO w Legnicy. Szczegółowe zapisy dotyczące wizji lokalnej ujęto w pkt V.4 SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa powyżej mogą zostać udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego w przypadku gdy zaistnieje potrzeba rozszerzenia zamówienia podstawowego w zakresie ilości przekazywanych Wykonawcy do odzysku odpadów o kodzie 19 12 12. W takim przypadku Zamawiający przekaże Wykonawcy zaproszenie do negocjacji zawierające w szczególności opis przedmiotu zamówienia, wzór umowy oraz warunki udziału w postępowaniu i podstawy wykluczenia z postępowania. Zapisy umowne zawarte we wzorze umowy (w tym wynagrodzenie Wykonawcy) będą podlegały negocjacjom. Opis przedmiotu zamówienia ujęto w Załączniku nr 1 do wzoru umowy, który stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: TP/TZZ/6/1/2025
Menge: 4 000 Tonnen
Los: LOT-0002
Titel: Odbiór i zagospodarowanie poprzez odzysk odpadów o kodzie 19 12 12 wytwarzanych z odpadów komunalnych selektywnie zebranych w ramach części nr 2 zamówienia
Interne Kennung: TP/TZZ/6/2/2025
Los: LOT-0003
Titel: Odbiór i zagospodarowanie poprzez odzysk odpadów o kodzie 19 12 12 wytwarzanych z odpadów wielkogabarytowych w ramach części nr 3 zamówienia
Beschreibung: Maksymalna ilość odpadów przewidziana do odbioru i zagospodarowania w okresie 12 miesięcy wynosi 2.200 Mg. Gwarantowana minimalna ilość odpadów o kodzie 19 12 12 jaką Zamawiający przekaże Wykonawcy wynosi 50%, tj. 1.100 Mg. Odpady o kodzie 19 12 12 będą gotowe do odbioru przez Wykonawcę po procesie ręczno-mechanicznego przetwarzania odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07. Odpady pochodzą z przetwarzania typowych odpadów wielkogabarytowych pochodzenia komunalnego (stare meble, itp.). Odpady o kodzie 19 12 12 przekazywane będą do odbioru w formie rozdrobnionej przy użyciu rozdrabniacza z separatorem metali (rozdrabniacz wolnoobrotowy Doppstadt DW 3060 lub zastępczy o podobnych parametrach). Usługę należy realizować w systemie sukcesywnego odbioru odpadów w każdy dzień roboczy w godzinach od 07.00 do 15.00. Zamawiający przewiduje od 1 do 3 kursów dziennie w dniu roboczym. Zamawiający będzie informował Wykonawcę o aktualnym zapotrzebowaniu na dzienną ilość kursów (transportów), ponieważ jest ono zależne od ilości odpadów o kodzie 191212 jaka zostanie przetworzona na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów (proces ręczno-mechanicznego przetwarzania odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 oraz późniejsze użycie rozdrabniacza). Ilość kursów oraz godziny odbioru odpadów mogą ulec zmianie po wcześniejszym ustaleniu przez Strony. Ustaleniom podlegają również ewentualne przerwy w realizacji odbiorów wynikające z przyczyn organizacyjno-technicznych. Zamawiający nie zapewnia minimalnej wagi dla poszczególnych transportów (kursów). Orientacyjne wagi transportów wynoszą: - średnio- ok. 18,50 Mg, - minimalnie- ok. 14,80 Mg, - maksymalnie- ok. 20,50 Mg. DOTYCZY WSZYSTKICH CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. Odbiór odpadów o kodzie 19 12 12 odbywać się będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę na jego koszt. Odpady są magazynowane luzem bez zadaszenia i w takiej formie będą załadowywane na podstawiony przez Wykonawcę środek transportu. Zamawiający nie przewiduje belowania odpadów. Załadunek będzie się odbywał przez Zamawiającego sprzętem umożliwiającym sprawne wypełnienie środka transportowego Wykonawcy. Zamawiający dysponuje sprzętem zdolnym do załadunku standardowych naczep typu ruchoma podłoga (ładowarki). Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów odbywać się będzie na zalegalizowanej wadze Zamawiającego umiejscowionej na terenie ZZO. Nie przeprowadzano badań składu morfologicznego odpadów o kodzie 19 12 12 pod względem podstawowych parametrów technicznych dla zagospodarowania na paliwo alternatywne. Ilości odpadów będą rozliczane w okresach miesięcznych. Wykonawca po każdym miesiącu rozliczeniowym przekaże Zamawiającemu oświadczenie wskazujące wszystkie procesy odzysku, którym zostały poddane odebrane odpady wraz ze wskazaniem masy tych odpadów. Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, utratę oraz ubytki w odpadach powstałych podczas ich transportu od chwili ich odebrania od Zamawiającego do czasu zakończenia procesu odzysku. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia audytu instalacji do przetwarzania odpadów w celu sprawdzenia rzeczywistego postępowania z odpadami przez Wykonawcę. Przed złożeniem oferty Wykonawca ma możliwość dokonania wizji lokalnej terenu, na którym będzie realizowany przedmiot zamówienia i zapoznania się z jakością odbieranych odpadów na terenie ZZO w Legnicy. Szczegółowe zapisy dotyczące wizji lokalnej ujęto w pkt V.4 SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia, o których mowa powyżej mogą zostać udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego w przypadku gdy zaistnieje potrzeba rozszerzenia zamówienia podstawowego w zakresie ilości przekazywanych Wykonawcy do odzysku odpadów o kodzie 19 12 12. W takim przypadku Zamawiający przekaże Wykonawcy zaproszenie do negocjacji zawierające w szczególności opis przedmiotu zamówienia, wzór umowy oraz warunki udziału w postępowaniu i podstawy wykluczenia z postępowania. Zapisy umowne zawarte we wzorze umowy (w tym wynagrodzenie Wykonawcy) będą podlegały negocjacjom. Opis przedmiotu zamówienia ujęto w Załączniku nr 1 do wzoru umowy, który stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: TP/TZZ/6/3/2025
Menge: 2 200 Tonnen