See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedsundersøgelse af patientkørsel på el
Beschreibung: Movia forventer at udbyde den nuværende Region Sjællands patientbuskørsel i foråret 2028. Det er forventningen, at der vil blive stillet krav om elbusser. Da der er tale om ny teknologi i forhold til denne type kørsel, ønsker Movia at modtage kommentarer til brug for udformning af udbuddet.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)