671202-2026 - Ergebnis
Polen – Teile für Luftfahrzeuge – Dostawa technicznych środków materiałowych, akumulatorów oraz ogumienia do statków powietrznych w 2026 roku
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa technicznych środków materiałowych, akumulatorów oraz ogumienia do statków powietrznych w 2026 roku
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych, tj. wyprodukowanych w roku dostawy lub roku poprzedzającym rok dostawy technicznych środków materiałowych, akumulatorów oraz ogumienia do statków powietrznych w asortymencie i ilościach określonych w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2.Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 16 zadań (części), zgodnie z Formularzem cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 3. Wyroby powinny spełniać wymagania jakościowe określone w dokumentacji technicznej producenta na dany wyrób. 4.System zarządzania jakością Wykonawcy winien spełniać wymagania zawarte w PN:EN ISO 9001:2015. 5. Na dostarczone wyroby Wykonawca udziela gwarancji na okres 24 miesięcy/200 godzin pracy (w zależności co upłynie wcześniej), licząc od daty odbioru. 6. Na dostarczone ogumienie (opony i dętki) Wykonawca zapewni całkowity okres eksploatacji nie krótszy niż 7 lat. 7. Ponadto, Wykonawca dla dostarczonych akumulatorów lotniczych do statków powietrznych zapewnia: - 15 miesięcy minimalnego okresu eksploatacji akumulatorów na statku powietrznym; - nie mniej niż 3 lata minimalnego okresu przechowywania akumulatorów w magazynach; - brak ograniczenia w eksploatacji na statkach powietrznych pod działaniem przeciążeń pionowych i poziomych. Dodatkowo Wykonawca zapewnia: - dla każdego egzemplarza dla akumulatora lotniczego 12-SAM-28 : komplet korków wentylacyjnych/roboczych (12 szt. roboczych +2 zapasowe z podkładkami), 1 pakiet (70g) siarczan sodowy bezwonny; - do każdej pojedynczej sztuki akumulatora typu: 20KSX-25P, 20FP25H1CT-R, SAFT 26108-7 minimalną ilość ogniw zapasowych w ilości 2 sztuk. Przedmiotowe ogniwa winny być tożsame z oferowanym akumulatorem. 8. Przedmiot zamówienia podlegał będzie procesowi nadzorowania jakości na zasadach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 9. Wyroby winny być zakonserwowane na okres 24 miesięcy i na zasadach określonych w normie obronnej NO-16-A800:2007. Dopuszcza się stosowanie innych metod ochrony, niż w normie obronnej NO-16-A800:2007 pod warunkiem, że zapewnią one równorzędną lub lepszą ochronę. 10. Dostarczone przedmioty, w tym wszystkie jego elementy montażowe itp. (jeżeli występują) winny zostać odpowiednio zabezpieczone przed utratą ich jakichkolwiek walorów użytkowych. 11. Dla niniejszego zamówienia mają zastosowanie wymagania zawarte w AQAP 2131 wyd. C wersja 1 dla Lp. od 1 do 16 załącznika nr 1 do Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznika nr 2 do SWZ 12. Jednocześnie, Wykonawca wraz z wyrobami w zadaniach (częściach) zamówienia 1÷11, 14÷16 dostarczy deklarację zgodności OiB wystawioną zgodnie z ustawą z dnia 17 listopada 2006 r. o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (Dz. U. z 2022 r. poz. 747 ze zm.) i wskazaną w rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowego wykazu wyrobów podlegających ocenie zgodności oraz sposobu i trybu przeprowadzenia oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności państwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1628 ze zm.) - tj. w trybie I oceny zgodności. 13. Zamawiający zgodnie z art. 455 ustawy Pzp dopuszcza możliwość zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia w przypadkach i na warunkach określonych w § 20 Projektowanych postanowień umowy. 14. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu wojskowego, w tym technicznych środków materiałowych, których Zamawiający nie może opisać w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednoznacznie i wyczerpująco, przez określenie dostatecznie precyzyjnych parametrów technicznych czy jakościowych, dlatego wskazuje się w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oznaczenia wyrobów (oznaczenie, Part Number, NSN, nazwę) wraz z informacją o typie sprzętu, którego są częścią, komponentem lub wyposażeniem z jednoczesnym dopuszczeniem składania ofert równoważnych we wszystkich 16 częściach zamówienia. 15. W celu spełnienia wymogu wynikającego z art. 99 ust. 6 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że kryterium służącym ocenie równoważności będzie dopuszczenie oferowanego wyrobu równoważnego do stosowania na określonych typach sprzętu będących na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. 16. Wykonawca oferując wyroby równoważne zobowiązany jest wskazać w rubryce 6 Formularza cenowego stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ w poszczególnych zadaniach (częściach) zamówienia, w zakresie których oferuje wyroby równoważne, (nazwę/oznaczenie, Part Number, NSN). W przypadku nie wypełnienia kolumny 6 Zamawiający uzna, że Wykonawca składa ofertę na przedmiot zamówienia wskazany przez Zamawiającego. 17. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w rozdziale IV SWZ. 18. Obowiązek złożenia przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IV pkt 2 SWZ, dotyczy wyłącznie Wykonawców oferujących wyroby równoważne. W przypadku oferowania wyrobów wskazanych przez Zamawiającego w SWZ, złożenie tych środków nie jest wymagane. 19. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określono w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 20. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający zastrzega, iż zamówienie określone jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, nie zobowiązaniem. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane po cenach jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego na zasadach określonych w załączniku nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 403900-2026
Interne Kennung: 104/2026/D-OIB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na to, że zachowując pełne terminy ustawowe Pzp prowadzenia postępowania Zamawiający naraziłby się na straty wynikające z faktu nie zrealizowania postawionego zadania, co w następstwie spowoduje ograniczenia w realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem i ochroną kraju przez jednostki wojskowe wykorzystujące statki powietrzne, skrócenie pełnych terminów prowadzonego postepowania przewidzianych dla trybu przetargu ograniczonego:  terminu określonego w art. 411 ust. 7 ustawy Pzp do 10 dni;  terminu określonego w art. 411 ust. 16 ustawy Pzp do 10 dni. Istniejącą sytuacja geopolityczna powoduje ograniczenia w dostępności części zamiennych i komponentów, oraz znacznie wydłuża okres produkcji i realizacji zamówień przez producentów. Ze względu na istniejący konflikt za wschodnią granicą państwa, sytuacja przekłada się na większą intensywność wykonywanych zadań przez jednostki wojskowe wykorzystujące statki powietrzne, powodując większą potrzebę w dostępności części stanowiących przedmiot zamówienia. Z uwagi na powyższe zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, umożliwiając jednostką wojskowym zapewnienie jak najwyższej sprawności technicznej statków powietrznych. Pełny okres realizacji procedury zamówienia negatywnie wpłynie na realizację dostaw oraz zniechęci do złożenia ofert, co w konsekwencji spowoduje nie wykorzystanie przez Zamawiającego przydzielonych środków w bieżącym roku budżetowym. Ponadto, z powodu błędów formalnych powodujących unieważnienie na etapie składania wniosków opublikowanego zamówienia (sprawa 69/2026/D-OIB) przedmiotowe postępowanie jest ponownie ogłaszanym zamówieniem. Biorąc pod uwagę udzielone wcześniej, jak i obecnie, wszelkie niezbędne informacje dotyczące przedmiotu zamówienia oraz wymagań, jakie muszą spełnić Wykonawcy, nie wpłynie to negatywnie na zastosowanie skróconej procedury.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34731000 Teile für Luftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34731800 Reifen für Luftfahrzeuge, 31432000 Nickel-Kadmium-Akkumulatoren, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31440000 Batterien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZADANIE 1: Amortyzator Podwozia Lewy
Beschreibung: Amortyzator Podwozia Lewy 8A-4101-00B lub równoważny do Mi-17
Interne Kennung: ZADANIE 1
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający zastrzega, iż zamówienie określone jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, nie zobowiązaniem. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane po cenach jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego na zasadach określonych w załączniku nr 1 do SWZ. Wszelkie uregulowania dotyczące uruchomienia prawa opcji zostały zawarte w projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 2 do SWZ).
Los: LOT-0002
Titel: zadanie 2 : Amortyzator Podwozia Prawy
Beschreibung: Amortyzator Podwozia Prawy 8A-4101-00B lub równoważny do Mi-17
Interne Kennung: ZADANIE 2
Los: LOT-0004
Titel: zadanie 4 : Akumulator
Beschreibung: Akumulator 12-SAM-28 , 12-SAM-28P, 12-CAM-28 lub równoważny do An-28 , Mi-2, Mi-8, Mi-17
Interne Kennung: ZADANIE 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34731800 Reifen für Luftfahrzeuge, 31432000 Nickel-Kadmium-Akkumulatoren, 31440000 Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren
Menge: 10 Stück
Los: LOT-0005
Titel: zadanie 5 : Akumulator
Beschreibung: Akumulator 12-SAM-28 ,12-SAM-28P , 12-CAM-28 lub równoważny do An-28 , Mi-2, Mi-8, Mi-17
Interne Kennung: ZADANIE 5
Los: LOT-0006
Titel: zadanie 6 : Akumulator
Beschreibung: Akumulator 12-SAM-28 , 12-SAM-28P , 12-CAM-28 lub równoważny do An-28 , Mi-2, Mi-8, Mi-17
Interne Kennung: ZADANIE 6
Los: LOT-0009
Titel: zadanie 9 : Komplet Łopat Śmigła Ogonowego
Beschreibung: Komplet Łopat Śmigła Ogonowego do 246-3925-00 lub równoważny do Mi-17
Interne Kennung: ZADANIE 9
Los: LOT-0010
Titel: zadanie 10: Łańcuch Galla
Beschreibung: Łańcuch Galla PR-15,875-2300-1, PR-15,875-2300-1-67, PR-15,875-2270-1, GOST 13558-75 lub równoważny do Mi-17
Interne Kennung: ZADANIE 10
Menge: 2 Stück
Los: LOT-0012
Titel: zadanie 12: Ogumienie Podwozia Głównego (opona i dętka)
Beschreibung: Ogumienie Podwozia Głównego (opona i dętka) 865x280 model 1A lub równoważny do Mi-8, Mi-17
Interne Kennung: ZADANIE 12
Los: LOT-0013
Titel: zadanie 13: Ogumienie Podwozia Głównego (opona i dętka)
Interne Kennung: ZADANIE 13
Los: LOT-0015
Titel: zadanie 15: Sztuczny Horyzont
Beschreibung: Sztuczny Horyzont AGK-47WK lub równoważny do Mi-2
Interne Kennung: ZADANIE 15