67121-2025 - Ergebnis
Polen – Schneeräumung – Całoroczne utrzymanie dróg krajowych S8 i 25 zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu Rejon w Oleśnicy
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelCałoroczne utrzymanie dróg krajowych S8 i 25 zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu Rejon w Oleśnicy
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Całoroczne utrzymanie dróg krajowych S8 i 25 zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu Rejon w Oleśnicy. Drogi objęte przedmiotem zamówienia to: -droga ekspresowa nr S8, -droga krajowa nr 25. Zamówienie obejmuje wykonywanie usług i robót budowlanych z zakresu: -bieżącego utrzymania dróg (BUD), -zimowego utrzymania dróg (ZUD), -bieżącego utrzymanie czystości na obiektach inżynierskich (BUM), Przedmiot zamówienia dotyczy wykonywania usług i robót budowlanych z zakresu bieżącego i zimowego utrzymania dróg, w tym między innymi: -utrzymania nawierzchni dróg, -utrzymania poboczy i pasów rozdziału, -utrzymania korpusu drogi, -utrzymania odwodnienia, -utrzymania chodników i ścieżek rowerowych, -utrzymania oznakowania, -utrzymania urządzeń bezpieczeństwa ruchu, -utrzymania estetyki znaków, elementów bezpieczeństwa ruchu oraz pasa drogowego, -utrzymania urządzeń wspomagających, -zimowego utrzymania dróg, -pełnienie funkcji Operatora Kontraktu, -utrzymania czystości na obiektach inżynierskich, -usługi pomocnicze. Szczegółowy wykaz dróg (wraz z obiektami) objętych zamówieniem stanowi Załącznik nr 1 do OPZ. Wykaz dróg i podział odcinków do Zimowego Utrzymania Dróg stanowi Załącznik nr 2 do OPZ.
Vorherige Bekanntmachung452136-2024
Interne KennungO/WR.D-3.2421.14.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą) 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). [art. 125 ust. 1 i 2 Pzp] 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. [art. 125 ust. 4 Pzp] 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. [art. 125 ust. 5 Pzp] 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia. MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie: a)powierzenia Wykonawcy wykonanie prac na odcinkach dróg innych niż wskazane w Załączniku nr 1 do OPZ, po cenach określonych przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego w Załączniku nr 2 do PPU - Tabele Elementów Rozliczeniowych, Zbiorcze Zestawienie Kosztów: Utrzymanie według prawa opcji może zostać zlecone na niżej wskazanych odcinkach dróg będących w zarządzie GDDKiA Oddział we Wrocławiu Rejon w Oleśnicy, tj.: •DK15g od km 0+893 do km 4+631 •DK15 od km 2+945 do km 48+879 •DK39 od km 22+296 do km 40+542 •DK94 od km 104+836 do km 134+772 b)możliwość powierzenia Wykonawcy wykonania prac objętych zamówieniem podstawowym, po upływie terminu obowiązywania umowy, na okres nie dłuższy niż 10 miesięcy, po cenach określonych przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego w Załączniku nr 2 Tabele Elementów Rozliczeniowych, Zbiorcze Zestawienie Kosztów. Pozostałe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są w dalszych Tomach SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungCałoroczne utrzymanie dróg krajowych S8 i 25 zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu Rejon w Oleśnicy. Drogi objęte przedmiotem zamówienia to: -droga ekspresowa nr S8, -droga krajowa nr 25. Zamówienie obejmuje wykonywanie usług i robót budowlanych z zakresu: -bieżącego utrzymania dróg (BUD), -zimowego utrzymania dróg (ZUD), -bieżącego utrzymanie czystości na obiektach inżynierskich (BUM), Przedmiot zamówienia dotyczy wykonywania usług i robót budowlanych z zakresu bieżącego i zimowego utrzymania dróg, w tym między innymi: -utrzymania nawierzchni dróg, -utrzymania poboczy i pasów rozdziału, -utrzymania korpusu drogi, -utrzymania odwodnienia, -utrzymania chodników i ścieżek rowerowych, -utrzymania oznakowania, -utrzymania urządzeń bezpieczeństwa ruchu, -utrzymania estetyki znaków, elementów bezpieczeństwa ruchu oraz pasa drogowego, -utrzymania urządzeń wspomagających, -zimowego utrzymania dróg, -pełnienie funkcji Operatora Kontraktu, -utrzymania czystości na obiektach inżynierskich, -usługi pomocnicze. Szczegółowy wykaz dróg (wraz z obiektami) objętych zamówieniem stanowi Załącznik nr 1 do OPZ. Wykaz dróg i podział odcinków do Zimowego Utrzymania Dróg stanowi Załącznik nr 2 do OPZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45233150 Verkehrsberuhigungsarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45442121 Anstricharbeiten für Konstruktionen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90910000 Reinigungsdienste, 63712710 Verkehrsüberwachung, 71631480 Inspektion von Straßen, 45233139 Instandhaltung von Fernstraßen, 45233139 Instandhaltung von Fernstraßen, 63712300 Betrieb von Brücken und Tunneln, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90513600 Schlammbeseitigung
Optionen
Beschreibung der OptionenOPCJA NR 1: zgodnie z § 1 ust. 8 pkt 1 Tom II PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY; OPCJA NR 2: zgodnie z § 1 ust. 8 pkt 2 Tom II PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY