671246-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Veranstaltung von Sprachkursen – Udbud af danskuddannelse for voksne, selvforsørgende udlændinge m.fl.
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af danskuddannelse for voksne, selvforsørgende udlændinge m.fl.
BeschreibungUdbud af danskuddannelse for voksne, selvforsørgende udlændinge m.fl. i henhold til lov om danskuddannelse. Med udbuddet udbydes danskuddannelse 1, 2 og 3 og Ordregiver ønsker to leverandører til opgaven.
Vorherige Bekanntmachung582717-2025
Interne Kennung266677464
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud efter udbudslovens afsnit III
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80580000 Veranstaltung von Sprachkursen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80400000 Erwachsenenbildung und sonstiger Unterricht, 80500000 Ausbildung
5. Los
LosLOT-0000