2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bieżące utrzymanie czystości i porządku oraz utrzymanie zimowe terenów gminnych na obszarze miasta Łeby w 2026 r.
Beschreibung: W zakresie utrzymania letniego Oczyszczanie jezdni Zamiatanie wszystkich jezdni łącznie z zatokami parkingowymi i placów. Oczyszczanie jezdni oznacza dokładne zebranie i zamiatanie z występujących nieczystości (np. piasek, liście, kwiatostany), aż do całkowitego ich usunięcia. Oczyszczanie dróg musi odbywać się o takiej porze by nie powodować utrudnień w ruchu drogowym oraz poza godzinami ciszy nocnej (22:00-6:00). Oczyszczanie jezdni obejmuje zatoki przystankowe, utwardzone place i parkingi występujące w pasie drogowym. Częstość zamiatania musi być dostosowana do aktualnych potrzeb w celu uzyskania czystych powierzchni. Polewanie wodą nawierzchni jezdni utwardzonych w okresach suszy co najmniej 1 raz tygodniowo (wykonywanie zabiegu polewania wodą wykonywać po czynności zamiatania jezdni) Oczyszczanie jezdni z niebezpiecznych wycieków oznacza dokładne zebranie i zabezpieczenie z występujących nieczystości (np. paliwo, smary, oleje, płyny samochodowe, itp.), aż do całkowitego ich usunięcia. Oczyszczanie chodników Zamiatanie chodników z piasku, liści i innych nieczystości, tzn. bieżący stan oczyszczenia chodnika musi być wykonane w standardzie jak przy zamiataniu dróg i placów. Zamiatanie obejmuje całe powierzchnie chodników (nie dotyczy chodników bezpośrednio położonych przy granicy nieruchomości.) Usuwanie i bieżące usuwanie porostu w ciągach pieszych i jezdnych. Dopuszcza się stosowanie herbicydów zgodnie z zaleceniami. Usuwanie wyrastającej darni z chodników, tzn. wycięcie darni i pełne odkrycie obrzeża chodnikowego lub krawężnika drogowego. Oczyszczanie chodników oznacza zamiatanie z występujących nieczystości (np. piasek, liście, kwiatostany). Oczyszczanie chodników obejmuje całe powierzchnie wszystkich ciągów pieszych (chodniki z betonowych płytek, polbruku, dywaniki asfaltowe oraz utwardzone ścieżki gruntowe na terenie skwerów i zieleńców). W zakresie utrzymania zimowego : ZAKRES USŁUG OBEJMUJE : likwidację śliskości,odśnieżanie,przygotowanie i załadunek materiałów. Prace pozostałe Opróżnianie i wywóz pełnych koszy. Zbieranie i usuwanie nieczystości luźnych z całego terenu miasta. Usuwanie ogłoszeń z drzew, lamp ulicznych, szafek telekomunikacyjno-energetycznych, murów i ogrodzeń, dwukrotne mycie chodnika na Skwerze Rybaka, Mycie i dezynfekcja koszy ulicznych, Montaż i demontaż koszy ulicznych, remont i konserwacja ławek miejskich, Ręczne prostowanie i trwałe ustawianie powywracanych koszy ulicznych i tablic informacyjnych, Magazynowanie urządzeń komunalnych, Demontaż urządzeń reklamowych, Rozwieszenie, zdejmowanie i przechowywanie ozdób świątecznych, zakładanie, zdejmowanie i przechowywanie iluminacji świetlnych, Dekorowanie, przechowywanie, montaż i demontaż do sztuk 6 choinek świątecznych, Sprzątanie przed, w trakcie i po okolicznościowych imprezach, Wieszanie banerów, Usuwanie zanieczyszczeń pochodzących z rozsypania przewożonych przez użytkowników dróg, Usuwanie padłych zwierząt, Usuwanie zanieczyszczeń w tym liści uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej, Bieżące utrzymanie cmentarza komunalnego, Bieżące usuwanie odpadów z terenu lasu komunalnego, Dwukrotne sprzątanie całego terenu lasu komunalnego, Usuwanie dzikich wysypisk, Utrzymanie w czystości placów zabaw, Bieżące utrzymanie czystości w miejscu fontanny i czyszczenie kamieni z odciskami prezydentów, Czyszczenie lustra wody na Łabędzim Stawie, 10 krotne rozwieszanie i zdejmowanie ok.400 flag, Utrzymanie w czystości terenów przyległych do ustawionych pojemników do ogólnodostępnej selektywnej zbiórki odpadów na terenie Miasta.
Interne Kennung: GK.271.2.2025.WS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001