671287-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych (miejskich) pochodzących z terenu Miasta Zielonka w 2024 roku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych (miejskich) pochodzących z terenu Miasta Zielonka w 2024 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych (miejskich) pochodzących terenu Miasta Zielonka - z placu przy ul. Krzywej 18 i z placu przy targowisku miejskim przy ul. Abramskiego.
Interne Kennung: WIZ.271.1.25.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych (miejskich) pochodzących terenu Miasta Zielonka - z placu przy ul. Krzywej 18 i z placu przy targowisku miejskim przy ul. Abramskiego, wskazanych poniżej : 20 03 01 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 20 03 02 Odpady z targowisk, 20 03 99 Odpady komunalne niewymienione w innych podgrupach, 15 01 02, 20 01 39, 15 01 05, 15 01 04, 20 01 40 Tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, 15 01 07, 20 01 02 Szkło białe i kolorowe, 15 01 01, 20 01 01 Makulatura, 20 02 01 Bioodpady, 20 02 02 Gleba, ziemia w tym kamienie, 20 03 03 Odpady z czyszczenia ulic i placów. Szacowana ilość odpadów komunalnych stanowiących przedmiot zamówienia, do odbioru, transportu i zagospodarowania z terenu Miasta Zielonka, w całym okresie obowiązywania umowy: 1)-3) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, Odpady z targowisk, Odpady komunalne niewymienione w innych podgrupach: 210 (Mg); 4) Tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe: 2 (Mg); 5) Szkło białe i kolorowe: 7 (Mg); 6) Makulatura: 12 (Mg); 7) Bioodpady: 187 (Mg); 8) Gleba, ziemia w tym kamienie: 50 (Mg); 9) Odpady z czyszczenia ulic i placów:420 (Mg). UWAGA: Zamawiający zastrzega, że ww. ilości odpadów są wielkościami szacowanymi i mogą ulec zmianie. Kontenery KP-7 na odpady zmieszane (niesegregowane), zlokalizowane na targowisku miejskim przy ul. Abramskiego i przy ul. Krzywej 18, są własnością Zamawiającego. Wykonawca dostarczy kontenery KP-5 lub KP-7 na pozostałe odpady w ilości wskazanej w pkt. 4.1 Opisu przedmiotu zamówienia (dalej OPZ).Wykonawca dostarczy do zamawiającego worki w kolorze brązowym, niebieskim, żółtym oraz zielonym, w ilościach wskazanych w pkt. 5.1. OPZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 12 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zastosowanie prawa opcji oznacza, że prognozowana w pkt. 3.5 OPZ suma mas odpadów może ulec zwiększeniu, przy czym wartość opcji nie przekroczy 20% wysokości wynagrodzenia brutto Wykonawcy, określonego §4 ust. 1 umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego, 2) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji – w terminie trwania umowy, 3) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli. Brak stosownego zamówienia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych), 4) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego wskazanego w pkt 3.5 OPZ i/lub wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia określonej w §4 ust. 1 umowy – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego w §5 ust. 2 umowy, 5) jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i umowie, 6) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i wykazanych w §4 ust. 2 umowy, 7) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany.