671418-2023 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 8 000 000 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 8 000 000 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa: Udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 8.000.000 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu. 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa: Udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 8.000.000 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu. 1.1 Wspólny słownik zamówień (CPV): Główny kod: 66113000-5 – usługi udzielania kredytu 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Podział zadania na części związany byłby przede wszystkim z nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia a także potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Ponadto istniałoby ryzyko niewykonania części zamówienia, które są nieodłączna całością. Dodatkowo, podkreślić należy, że wartość zamówienia pozwala złożyć oferty przez przedsiębiorców z sektora MŚP. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 3.1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji 3.2. Istotne postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiące załącznik nr 7 do SWZ. 4. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 p.z.p. 5. Wymagania określone w art. 95 Pzp. Zamawiający nie przewiduje takich wymagań, zgodnie ze stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 12 grudnia 2012 r. (DPP/WOP1/023/663/2/2012/MS), stanowiskiem UKNF z dnia 16 września 2019 r. oraz stanowiskiem Związku Banków Polskich zaprezentowanym w dniu 23 grudnia 2019 r. w artykule miesięcznika BANK w sprawie preferowanej formy zatrudnienia w bankach. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. 7. Wymagania określone w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp. Zamawiający nie przewiduje określania w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp 8. Wymagania dot. opcji. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z opcji. 9. Informacje dotyczące wizji lokalnej. Zamawiający nie przewiduje możliwośći przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.
Interne Kennung: RI.271.39.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa: Udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 8.000.000 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu budżetu. 1.1 Wspólny słownik zamówień (CPV): Główny kod: 66113000-5 – usługi udzielania kredytu 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Podział zadania na części związany byłby przede wszystkim z nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia a także potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Ponadto istniałoby ryzyko niewykonania części zamówienia, które są nieodłączna całością. Dodatkowo, podkreślić należy, że wartość zamówienia pozwala złożyć oferty przez przedsiębiorców z sektora MŚP. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 3.1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji 3.2. Istotne postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiące załącznik nr 7 do SWZ. 4. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 p.z.p. 5. Wymagania określone w art. 95 Pzp. Zamawiający nie przewiduje takich wymagań, zgodnie ze stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 12 grudnia 2012 r. (DPP/WOP1/023/663/2/2012/MS), stanowiskiem UKNF z dnia 16 września 2019 r. oraz stanowiskiem Związku Banków Polskich zaprezentowanym w dniu 23 grudnia 2019 r. w artykule miesięcznika BANK w sprawie preferowanej formy zatrudnienia w bankach. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. 7. Wymagania określone w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp. Zamawiający nie przewiduje określania w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp 8. Wymagania dot. opcji. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z opcji. 9. Informacje dotyczące wizji lokalnej. Zamawiający nie przewiduje możliwośći przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.