See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe - Forsikringsudbud
Beschreibung: Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor: Delaftale 1 og 1B: Bygning-, løsøre-, it- og ansvarsforsikring og Delaftale 1A: Bygning og Løsøre. Der skal afgives tilbud indenfor alle forsikringstyper under denne delaftale (1, 1A og 1B). Delaftale 2, 2A og 2B: Glas- og sanitetsforsikring. Der skal afgives tilbud indenfor alle forsikringstyper under denne delaftale (2, 2A og 2B). Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft 1. oktober 2025.
Interne Kennung: 393835
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Bygning-, løsøre-, it- og ansvarsforsikring (1)
Beschreibung: Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor: Delaftale 1 og 1B: Bygning-, løsøre-, it- og ansvarsforsikring og Delaftale 1A: Bygning og Løsøre. Der skal afgives tilbud indenfor alle forsikringstyper under denne delaftale (1, 1A og 1B).
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1 Bygning - ABG: Udvidet rørskade - alle afdelinger
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Glas- og sanitetsforsikring (1)
Beschreibung: Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor: Delaftale 2, 2A og 2B: Glas- og sanitetsforsikring. Der skal afgives tilbud indenfor alle forsikringstyper under denne delaftale (2, 2A og 2B). Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft 1. oktober 2025.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen