2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii cieplnej obejmujący dystrybucję i zakup energii cieplnej dla placówek oświatowych w dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii cieplnej obejmujący dystrybucję i zakup energii cieplnej dla placówek oświatowych w dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w roku 2026. 2. Lokalizacja węzłów cieplnych, a także ich grupa taryfowa, planowane zużycie energii cieplnej oraz moc cieplna zamówiona wskazane są w Formularzu cenowym, który stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Łączne planowane zużycie energii cieplnej wynosi 68 034,00 GJ. 4. Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby właściwie oszacować planowane zużycie energii cieplnej wskazane w ust. 3. Ze względu na niemożliwe do przewidzenia czynniki zewnętrzne, tj. warunki pogodowe, w szczególności temperaturę powietrza, które wpływają na faktyczne zapotrzebowanie na energię cieplną, niemożliwe jest dokładne wskazanie przyszłego zużycia energii cieplnej. Faktyczne zużycie energii cieplnej uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb placówek oświatowych w dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych w związku z zakupem przez Zamawiającego innej niż wskazano to w ust. 3 lub w Formularzu cenowym, który stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, ilości energii cieplnej. Jednocześnie Zamawiający określa minimalną wielkość zużycia energii cieplnej na 34 017,00 GJ. 5. Zamawiający wymaga by zamówienie było realizowane na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy, które stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.
Interne Kennung: DBFO-XII-DAZ.4660.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09321000 Warmwasser
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach niniejszego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. 2. Prawo opcji może polegać na: 1) wydłużeniu okresu obowiązywania Umowy, o którym mowa w § 2 Umowy, do 28 lutego 2027 r.; lub 2) zwiększeniu planowanego zużycia energii cieplnej wskazanego w § 1 ust. 3 Umowy o nie więcej niż 20%; lub 3) zwiększeniu wynagrodzenia brutto, o którym mowa w § 3 ust. 1 Umowy, o nie więcej niż 30%. 3. Zamawiający skorzysta z prawa opcji, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, w sytuacji wystąpienia ryzyka, że nie zdoła przed 1 stycznia 2027 r. udzielić zamówienia na zakup energii cieplnej obejmujący dystrybucję i zakup energii cieplnej dla placówek oświatowych w dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w roku 2027. 4. Zamawiający skorzysta z prawa opcji, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, w sytuacji wzrostu przewidywanego zużycia energii cieplnej powyżej planowanego zużycia energii cieplnej wskazanego w § 1 ust. 3 Umowy. 5. Zamawiający skorzysta z prawa opcji, o którym mowa w ust. 2 pkt 3, w sytuacji: 1) zmiany cen i stawek opłat wynikających ze zmiany taryfy zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), w następstwie której wynagrodzenie brutto określone w § 3 ust. 1 Umowy, będzie niewystarczająca do opłacenia kosztów przewidywanego zużycia energii cieplnej przed zakończeniem niniejszej Umowy; 2) skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w ust. 2 pkt 1; 3) skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w ust. 2 pkt 2; - przy jednoczesnym zabezpieczeniu środków na cel związany z wykonaniem przedmiotu Umowy. 6. W następstwie skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w ust. 2 pkt 3, Wykonawcy nie przysługują roszczenia o wypłatę w kwocie maksymalnej określonej w § 3 ust. 1 Umowy i zwiększonej w ramach opcji. 7. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji oraz jej zakresie pisemnie: 1) za pośrednictwem adresu mailowego wskazanego w § 12 ust. 1 Umowy, lub 2) na adres wskazany w § 12 ust. 3 Umowy. 8. W trakcie obowiązywania Umowy, Zamawiający ma prawo do wielokrotnego skorzystania z prawa opcji, z zastrzeżeniem że łączny zakres opcji nie może przekroczyć wartości wskazanych w ust. 2.