2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dopravní značení 2026-2029
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je zajištění dopravního značení včetně souvisejících služeb v uvedeném rozsahu: a. Komplexní zabezpečení komunikací, chodníků a ostatních veřejných i neveřejných prostranství (dále jen „místo havárie“) při opravách havárií vodovodů a kanalizací provozovaných zadavatelem č. 1 svislými a vodorovnými dopravními značkami a dopravním zařízením (dále jen „dopravní značení“) vždy u jednotlivé opravy havárie vodovodu nebo kanalizace po dobu provádění této opravy a následně po dobu uvádění místa havárie do původního stavu. b. Informování Policie ČR – dopravní služba a dalších subjektů dle potřeb zadavatele o uzavírkách komunikací 1. kategorie, dálničních tahů, dálničních přivaděčů z důvodů oprav havárií vodovodů a kanalizací, zejména o době trvání změny a ukončení dopravního režimu. Informovanost o lokálních uzavírkách zajišťuje zadavatel. c. Provedení prací potřebných k zabezpečení komunikací, chodníků a ostatních veřejných i neveřejných prostranství při mimořádných akcích, např. při úředním měření na vodovodu nebo kanalizaci. d. Zpracování dopravních projektů (dále jen “DIO“) pro takové opravy, kde lokální uzavírka komunikace má zásadní dopad na plynulost MHD a IAD v hlavním městě Praze nebo obci, kde zadavatel č. 1 provozuje vodovody a kanalizace sloužící veřejné potřebě. e. Provedení případných oprav dopravního značení, zábradlí, parkovacích sloupků atp., které mohou být poškozeny při odstraňování havárií vodovodů nebo kanalizací.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: otevřené řízení
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50230000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Straßen und anderen Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233290 Installation von Straßenschildern
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 01
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZZVZ“), vyhrazuje právo upravit závazek ze smlouvy v případě prokazatelné změny cenového indexu zveřejněného Českým statistickým úřadem. Jednotkové ceny plnění budou přepočteny, pokud v průběhu trvání smlouvy na veřejnou zakázku dojde v právě uplynulém kalendářním roce k absolutní změně hodnoty cenového indexu o více než 3 % oproti hodnotě tohoto indexu v roce, kdy smlouva nabyla účinnosti. Jestliže již došlo k předchozí změně ceny v průběhu trvání smlouvy na základě této doložky, pak se změna indexu posuzuje oproti hodnotě indexu za kalendářní rok, na základě kterého došlo k předchozí změně ceny. Relevantní cenové indexy pro přepočet jednotkové ceny jsou: a) Index spotřebitelských cen (CPI) – celkový index, zveřejňovaný Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jestliže absolutní hodnota procentní změny získaná dle výpočtu bude nižší než uvedené 3 %, výhrada změny cen se neuplatní. V opačném případě dodavatel provede výpočet nové ceny a s nutnosti uzavření dodatku ke smlouvě na základě dále uvedeného výpočtu. O této nové ceně vyrozumí objednatele datovou zprávou. Pro výpočet změny ceny plnění dle smlouvy bude použit následující vzorec: i= (z / u)⋅x 100 kde: „i“ představuje index změny ceny, „z“ představuje hodnotu nejvíce relevantního cenového indexu zveřejněnou v právě uplynulém kalendářním měsíci, který vyvolal změnu ceny. Bude-li absolutní změna více indexů shodně vyšší než 3 %, použije se pro výpočet ten index, u něhož je absolutní procentní změna nejvyšší. „u“ představuje hodnotu stejného cenového indexu zveřejněnou v měsíci, kdy došlo k nabytí účinnosti smlouvy z této veřejné zakázky. Jestliže již došlo k předchozí změně ceny v průběhu trvání smlouvy podle tohoto článku, pak „u“ představuje hodnotu stejného cenového indexu zveřejněnou za kalendářní měsíc, na základě kterého došlo k předchozí změně ceny. Z hodnoty „i“ získané na základě shora uvedeného výpočtu se následně vypočítá počet procentních bodů, o které bude navýšena či snížena jednotková cena plnění, a to na základě vzorce: i%= i−100 kde „i%“ představuje počet procentních bodů, o které se jednotková cena plnění zvyšuje či snižuje. Bude-li hodnota „i%“ vyšší než nebo rovna 3 (nárůst o 3 % a více), jednotková cena plnění se zvýší o daný počet procentních bodů. Bude-li hodnota „i%“ absolutní hodnota „i%“ nižší než 3, výhrada změny závazku se neuplatní. Výsledná jednotková cena plnění po změně se vypočítá na základě vzorce: Cz=(100+i%) x Cu / 100⋅ kde hodnota „Cu“ představuje poslední platnou jednotkovou cenu a hodnota „Cz“ nově vypočítávanou jednotkovou cenu po provedené změně. Hodnoty získané výše uvedenými výpočty budou vždy zaokrouhleny na dvě desetinná místa.