See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Cmentarza Komunalnego w Świdniku
Beschreibung: Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem funkcjonowania Cmentarza Komunalnego położonego w Świdniku przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 119-127. Zarządca Cmentarza jest zobowiązany m. in. do: 1. Wykonywania czynności związanych z zarządzaniem i bieżącym funkcjonowaniem Cmentarza na podstawie obowiązujących przepisów, w tym ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz przepisów wykonawczych do ustawy; 2. Zapewnienia przestrzegania zapisów regulaminu Cmentarza Komunalnego; 3. Zapewnienia dostępności i ciągłości grobów oraz prowadzenie racjonalnej gospodarki w tym zakresie; 4. Sprzedaży nisz w kolumbariach osobom i podmiotom zainteresowanym; 5. Zapewnienia możliwości wjazdu na Cmentarz oraz korzystania z chłodni; 6. Pobierania opłat za pochowanie zmarłego; 7. Wystawiania i udostępniania w imieniu i na rzecz Zamawiającego faktur dotyczących należności, o których mowa w ust. 46; 8. Prowadzenia Księgi osób pochowanych; 9. Prowadzenia Księgi grobów; 10. Prowadzenia kartotek grobów; 11. Gromadzenia i przechowywania dokumentów związanych z zakupem grobów; 12. Prowadzenia bazy danych w programie komputerowym „Interaktywny Administrator Cmentarzy – GROBONET” oraz jego bieżąca obsługa i aktualizacja; 13. Informowania Zamawiającego oraz producenta programu „Interaktywny Administrator Cmentarzy – GROBONET” o wszelkich nieprawidłowościach w funkcjonowaniu programu lub innych sytuacjach uniemożliwiających lub utrudniających pełne wykorzystanie programu przez Zarządcę; 14. Obsługi interesantów w budynku administracyjnym zlokalizowanym na Cmentarzu Komunalnym w godzinach 7.00 15.00 od poniedziałku do piątku; 15. Wyposażenia pomieszczenia kancelarii Cmentarza w sprzęt niezbędny do pracy oraz obsługi klientów; 16. Prowadzenia spraw związanych z interwencjami mieszkańców w zakresie utrzymania i zarządzania Cmentarzem; 17. Umożliwiania wjazdów na teren Cmentarza firmom organizującym pogrzeby oraz prowadzącym prace kamieniarskie; 18. Prowadzenia nadzoru nad wykonywaniem przez inne podmioty gospodarcze prac takich jak: 1) czynności związanych z przygotowywaniem miejsc pochówku, 2) porządkowanie otoczenia grobu po czynnościach związanych z pochówkiem, 3) innych usług pogrzebowych i cmentarnych; 19. Przestrzegania przepisów bhp i p.poż.; 20. Przestrzegania, aby teren Cmentarza nie tracił powagi miejsca kultu zmarłych; 21. Prowadzenia niezbędnej ewidencji i dokumentacji dotyczącej zarządzania Cmentarzem; 22. Zakupu wyposażenia niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania Cmentarza; 23. Bieżącego administrowania Cmentarzem oraz infrastrukturą na nim zlokalizowaną i jego eksploatacja zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, dokumentacją powykonawczą, instrukcjami obsługi, w tym przeprowadzanie okresowych przeglądów budynków, budowli i innych urządzeń oraz znajdujących się w nich instalacji; 24. Utrzymania w należytym stanie technicznym oraz sanitarnym obiektów i infrastruktury zlokalizowanej na Cmentarzu; 25. Bieżącego prowadzenia zimowego utrzymania Cmentarza (odśnieżanie i posypywanie piaskiem oraz likwidacja gołoledzi) głównych ciągów komunikacyjnych i parkingu. 26. Utrzymania i pielęgnacji zieleni w tym trawników (koszenie i ich grabienie w miarę wzrostu roślin, zamiatanie liści i wykonywanie oprysków), pielęgnacja drzew polegająca na usuwaniu suchych gałęzi oraz obcinaniu zwisających gałęzi nad alejkami, przycinanie żywopłotów, tui. 27. Usuwania awarii w sanitariatach oraz sieci wodno – kanalizacyjnej. 28. Utrzymania drożności przepustów oraz cieków odprowadzających wody opadowe. 29. Wykonywania bieżących napraw i prac konserwacyjnych budynków, budowli i innych urządzeń niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania Do obowiązków Zarządcy należy także wykonywanie innych obowiązków związanych z zarządzaniem obiektem, opisanych szczegółowo w umowie.
Interne Kennung: RIZP 271.24.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
5. Los
Los: LOT-0001