Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Starogardzki (PL638)
Land: Polen
Allgemeine Informationen
672396-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Olej napędowy – Zakup wraz z dostawą oleju napędowego w ilości około 120 000 litrów
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup wraz z dostawą oleju napędowego w ilości około 120 000 litrów
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z sukcesywną dostawą oleju napędowego zgodnego z wymaganiami jakościowymi określonymi w obowiązujących przepisach oraz normie PN-EN 590, w ilości szacunkowej około 120 000 litrów. 2. Zamówienie obejmuje dostawy do siedziby Zamawiającego: Gilwa Mała 8, 82-500 Kwidzyn. 3. Minimalna jednorazowa ilość dostawy wynosi 4 000 litrów. 4. Dostawy będą realizowane sukcesywnie, stosownie do bieżącego zapotrzebowania Zamawiającego, na podstawie zamówień cząstkowych składanych Wykonawcy telefonicznie lub elektronicznie przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego. 5. Jakość oleju napędowego musi odpowiadać aktualnym wymaganiom prawnym oraz normie ją zastępującej. 6. PN-EN 590:2026-01 została opublikowana 2 stycznia 2026 r. i zastąpiła PN-EN 590:2022-08. 7. Standard jakościowy przedmiotu zamówienia określają przepisy ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz.U. z 2025 r., poz. 1529 t.j.) oraz akty wykonawcze w szczególności rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1018 t.j.). 8. Przedmiot zamówienia obejmuje również transport, rozładunek oraz wszelkie koszty związane z dostarczeniem paliwa do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09134100 Olej napędowy
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. Pzp oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ". 2. W zakresie nieuregulowanym niniejszym SWZ, zastosowanie mają przepisy Pzp oraz aktów wykonawczych do Pzp. 3. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 Pzp. 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Wykonawca nie składa wraz z ofertą JEDZ, o ile Zamawiający przewidział żądanie tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. JEDZ zostanie złożony przez wykonawcę najwyżej ocenionego na wezwanie Zamawiającego. 6. W przypadku stwierdzenia podstaw wykluczenia, niespełnienia warunków udziału lub niezłożenia wymaganych środków dowodowych przez wykonawcę najwyżej ocenionego, Zamawiający zastosuje procedurę ponownego badania i oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 3 i 4 Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 10. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 12. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń z Wykonawcą w walutach obcych. 13. Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące zamawiania dostaw. 14. Każdy Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. 15. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 Pzp. 16. Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie zatrudniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy. 17. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp.
Opcje:
Opis opcji: 1. Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji zamówienia z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust.1 Pzp. Informacje ogólne: 1) Zamawiający może zwiększyć zakres dostaw w ramach prawa opcji maksymalnie o kolejne 120 000 litrów, tj. o 100% zakresu podstawowego. 2) Dostawy objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy. 3) Realizacja zakresu zamówienia objętego opcją nie powoduje zmiany umowy. 4) W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia dostaw na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy. 5) Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 6) Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres dostaw mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniej niż 50% szacunkowej wartości zamówienia podstawowego. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie wyłącznie za faktycznie wykonane dostawy w okresie obowiązywania umowy, a Wykonawca zrzeka się roszczenia o realizację umowy i zapłaty wynagrodzenia w części niewykonanej. 7) Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 8) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych dostaw zrealizowanych na podstawie umowy, stanowiące: sumę iloczynów aktualnie obowiązującej stawki za 1 m3 oleju napędowego pomniejszonego o zaoferowany opust oraz faktyczną ilość dostarczonego paliwa. 9) Zlecenie dostaw będących przedmiotem opcji, ich odbiór, ustalenie wartości, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących przedmiotem podstawowego zamówienia. 2. Zamawiający informuje, iż przewiduje możliwość skorzystania ze wznowienia realizacji zamówienia, polegającego na powtórzeniu tych samych dostaw, które są objęte niniejszym postępowaniem, na kolejny okres 12 miesięcy, na warunkach określonych w zawartej umowie, bez konieczności przeprowadzania nowego postępowania. Informacje ogólne: 1) Wznowienie, o którym mowa w ust. 12: a) obejmuje ten sam zakres rzeczowy usług co zamówienie podstawowe; b) będzie realizowane na tych samych warunkach technicznych, jakościowych i organizacyjnych co zamówienie podstawowe; c) może obejmować zakres podstawowy około 120 000 litrów oraz prawo opcji do maksymalnie kolejnych 120 000 litrów. 2) Wznowienie stanowi uprawnienie Zamawiającego, a nie jego obowiązek. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o jego realizację. 3) Zamawiający podejmie decyzję o wznowieniu na podstawie: a) bieżących potrzeb, b) zabezpieczenia środków finansowych, c) prawidłowej realizacji umowy przez Wykonawcę. 4) Warunkiem skorzystania ze wznowienia jest złożenie przez Zamawiającego jednostronnego oświadczenia woli w formie pisemnej lub elektronicznej. 5) Oświadczenie o wznowieniu zostanie złożone nie później niż na 30 dni przed upływem okresu obowiązywania umowy podstawowej. 6) W przypadku skorzystania ze wznowienia: a) nie dochodzi do zawarcia nowej umowy, b) następuje kontynuacja realizacji umowy na kolejny okres, c) wszystkie postanowienia umowy pozostają w mocy, z wyjątkiem zmiany okresu jej obowiązywania. 3. Prawo opcji oraz wznowienie stanowią odrębne instytucje i mogą być stosowane niezależnie. 4. Łączny maksymalny zakres zamówienia uwzględniający okres podstawowy, opcję 100% oraz wznowienie wraz z opcją 100% wynosi 480 000 litrów.