2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud af Ilt og NIV til hjemmepatienter
Beschreibung: Udbuddet vedrører ordregivers indkøb af de i kontraktbilag 3 angivne ydelser til hjemmepatienter, dvs. til brug i patientens eget hjem: Ilt, herunder levering og servicering af sug, samt serviceydelser og leje af udstyr i forbindelse med NIV behandling.
Interne Kennung: U474-25 (Tidl. benævnt U475-25)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33157200 Ausrüstung für die Beatmung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24111500 Medizinische Gase, 33100000 Medizinische Geräte, 33157110 Sauerstoffmasken, 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke, 33157810 Sauerstofftherapieanlage, 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens, 85141000 Dienstleistungen von medizinischem Personal
5. Los
Los: LOT-0000