2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup nowych, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych wraz ze stacją ładowania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: a) zakup 1 (jednego) szt. fabrycznie nowego, miejskiego, zeroemisyjnego autobusu elektrycznego klasy MINI, o długości 5,5 – 7,5 m, przeznaczonego do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Dostarczony autobus będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. b) zakup 1 (jednego) szt. fabrycznie nowego, miejskiego, zeroemisyjnego autobusu elektrycznego klasy MIDI, o długości 7,5 – 8,8 m, przeznaczonego do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Każdy z oferowanych autobusów będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. c) zakup wolnostojącej, dwuzakresowej ładowarki 180 kW (2x90 kW) wraz z kosztem dostawy, posadowienia, montażu oraz kosztami UDT. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ (parametry techniczne). Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę częściowej autoryzacji (wewnętrznej) lub autoryzacji na całe pojazdy, na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu pojazdu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusu (elektrycznych, mechanicznych i blacharskich). W przypadku gdy Zamawiający nie jest w stanie wykonać prac naprawczych we własnym zakresie, zwróci się do Wykonawcy lub do wskazanej przez Wykonawcę Autoryzowanej Stacji Obsługi o pomoc w dokonaniu naprawy, w okresie obowiązywania gwarancji i poza tym okresem. Wykonawca przeprowadzi kompleksowe szkolenie dla co najmniej 8 kierowców, 4 elektromechaników i 2 pracowników pionu technicznego obejmujące: a) obsługę techniczną autobusu (elektromechanicy), b) zapoznanie z autobusem, czynnościami codziennej eksploatacji oraz technikę jazdy autobusami elektrycznymi na podstawie jazdy testowej (kierowcy), c) zgłaszanie usterek, zakup części zamiennych (pracownicy techniczni). Szkolenie musi być zakończone pisemnym potwierdzeniem wystawionym przez producenta autobusu. Oferowane autobusy muszą spełniać wszystkie wymagania określone przez przepisy prawa i normy, w szczególności: a) posiadać dokumenty dopuszczające jego rejestrację i eksploatację w Polsce, b) spełniać wymagania określone w przepisach zawartych w dziale III ustawy z dnia 20.06.1997r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 1251), c) spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 502 z późn.zm.), d) muszą spełniać parametry techniczne oraz wymagania określone przez Zamawiającego w pkt 11.4 SWZ. Wykonawca przed odbiorem technicznym - końcowym autobusów przedstawi Zamawiającemu Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu, wydane przez ustawowo uprawniony organ w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. poz. 1651). Brak dokumentu homologacji skutkować będzie odmową odbioru autobusu. Warunki gwarancji i rękojmi (licząc od daty odbioru autobusu): a) gwarancja i rękojmia na całość autobusu - minimum 36 miesięcy bez limitu kilometrów, b) gwarancja na magazyny energii elektrycznej - minimum 84 miesiące, przy czym minimalna ilość cykli ładowania nie mniej niż 3600 bez spadku pojemności magazynu energii większego niż 20%, c) gwarancja na silnik napędowy – minimum 60 miesięcy, d) gwarancja na perforację korozyjną poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia bez konieczności wykonywania dodatkowych konserwacji w trakcie eksploatacji - minimum 120 miesięcy, e) gwarancja na powłoki lakiernicze - minimum 60 miesięcy, f) gwarancja na trwałość konstrukcji i poszycia (pęknięcia konstrukcji szkieletu i trwałość połączeń elementów konstrukcji nadwozia i podwozia) - minimum 120 miesięcy, g) gwarancja na możliwość zakupu wszystkich części zamiennych do autobusu, jego konstrukcji, zespołów, podzespołów, urządzeń etc. – minimum 10 lat. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami przewidzianymi w procedurze odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pt. „Autobusy wodorowe i elektryczne dla Konina – Zielonego Miasta Energii" w ramach programu priorytetowego nr G1.3.2 Zeroemisyjny transport zbiorowy Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia: 1) odpowiednio przed upływem terminu do składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, zgodnie z art. 256 ustawy Pzp, 2) jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 525717-2025
Interne Kennung: MZK-OPZ-1/32/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse, 31158000 Ladegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest: a) zakup 1 (jednego) szt. fabrycznie nowego, miejskiego, zeroemisyjnego autobusu elektrycznego klasy MINI, o długości 5,5 – 7,5 m, przeznaczonego do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Dostarczony autobus będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. b) zakup 1 (jednego) szt. fabrycznie nowego, miejskiego, zeroemisyjnego autobusu elektrycznego klasy MIDI, o długości 7,5 – 8,8 m, przeznaczonego do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Każdy z oferowanych autobusów będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. c) zakup wolnostojącej, dwuzakresowej ładowarki 180 kW (2x90 kW) wraz z kosztem dostawy, posadowienia, montażu oraz kosztami UDT. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ (parametry techniczne). Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę częściowej autoryzacji (wewnętrznej) lub autoryzacji na całe pojazdy, na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu pojazdu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusu (elektrycznych, mechanicznych i blacharskich). W przypadku gdy Zamawiający nie jest w stanie wykonać prac naprawczych we własnym zakresie, zwróci się do Wykonawcy lub do wskazanej przez Wykonawcę Autoryzowanej Stacji Obsługi o pomoc w dokonaniu naprawy, w okresie obowiązywania gwarancji i poza tym okresem. Wykonawca przeprowadzi kompleksowe szkolenie dla co najmniej 8 kierowców, 4 elektromechaników i 2 pracowników pionu technicznego obejmujące: a) obsługę techniczną autobusu (elektromechanicy), b) zapoznanie z autobusem, czynnościami codziennej eksploatacji oraz technikę jazdy autobusami elektrycznymi na podstawie jazdy testowej (kierowcy), c) zgłaszanie usterek, zakup części zamiennych (pracownicy techniczni). Szkolenie musi być zakończone pisemnym potwierdzeniem wystawionym przez producenta autobusu. Oferowane autobusy muszą spełniać wszystkie wymagania określone przez przepisy prawa i normy, w szczególności: a) posiadać dokumenty dopuszczające jego rejestrację i eksploatację w Polsce, b) spełniać wymagania określone w przepisach zawartych w dziale III ustawy z dnia 20.06.1997r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 1251), c) spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 502 z późn.zm.), d) muszą spełniać parametry techniczne oraz wymagania określone przez Zamawiającego w pkt 11.4 SWZ. Wykonawca przed odbiorem technicznym - końcowym autobusów przedstawi Zamawiającemu Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu, wydane przez ustawowo uprawniony organ w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. poz. 1651). Brak dokumentu homologacji skutkować będzie odmową odbioru autobusu. Warunki gwarancji i rękojmi (licząc od daty odbioru autobusu): a) gwarancja i rękojmia na całość autobusu - minimum 36 miesięcy bez limitu kilometrów, b) gwarancja na magazyny energii elektrycznej - minimum 84 miesiące, przy czym minimalna ilość cykli ładowania nie mniej niż 3600 bez spadku pojemności magazynu energii większego niż 20%, c) gwarancja na silnik napędowy – minimum 60 miesięcy, d) gwarancja na perforację korozyjną poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia bez konieczności wykonywania dodatkowych konserwacji w trakcie eksploatacji - minimum 120 miesięcy, e) gwarancja na powłoki lakiernicze - minimum 60 miesięc, f) gwarancja na trwałość konstrukcji i poszycia (pęknięcia konstrukcji szkieletu i trwałość połączeń elementów konstrukcji nadwozia i podwozia) - minimum 120 miesięcy, g) gwarancja na możliwość zakupu wszystkich części zamiennych do autobusu, jego konstrukcji, zespołów, podzespołów, urządzeń etc. – minimum 10 lat. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pt. „Autobusy wodorowe i elektryczne dla Konina – Zielonego Miasta Energii" w ramach programu priorytetowego nr G1.3.2 Zeroemisyjny transport zbiorowy Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.