2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Udzielenie kredytu długoterminowego w 2025 roku w kwocie 13 400 000 PLN (słownie: trzynaście milionów czterysta tysięcy PLN) w tym: na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów w kwocie 4 300 000 PLN oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 9 100 000 PLN”
Beschreibung: 1.Na przedmiot zamówienia składa się wykonanie usługi bankowej polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w 2025 roku w kwocie 13 400 000 PLN (słownie: trzynaście milionów czterysta tysięcy PLN) w tym: na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów w kwocie 4 300 000 PLN oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 9 100 000 PLN. 1) Kwota kredytu – 13 400 000 PLN (słownie: trzynaście milionów czterysta tysięcy PLN). 2) Okres wykorzystania kredytu: od następnego dnia po podpisaniu umowy do 31.12.2025r. 3) Udostępnienie kredytu: na podstawie każdorazowej dyspozycji Gminy Staszów. 4) Karencja w spłacie kredytu: 30.04.2035r. 5) Spłata kredytu według następującego harmonogramu: 30.04.2035r. - kwota 100 000 PLN 31.07.2035r. - kwota 100 000 PLN 30.04.2036r. - kwota 100 000 PLN 31.07.2036r. - kwota 100 000 PLN 31.03.2037r. - kwota 250 000 PLN 31.05.2037r. - kwota 250 000 PLN 31.07.2037r. - kwota 250 000 PLN 31.10.2037r. - kwota 250 000 PLN 31.03.2038r. - kwota 500 000 PLN 31.05.2038r. - kwota 500 000 PLN 30.09.2038r. - kwota 500 000 PLN 30.11.2038r. - kwota 500 000 PLN 31.03.2039r. - kwota 1 000 000 PLN 31.05.2039r. - kwota 1 000 000 PLN 31.07.2039r. - kwota 1 000 000 PLN 30.09.2039r. - kwota 1 000 000 PLN 30.11.2039r. - kwota 1 000 000 PLN 31.03.2040r. - kwota 1 000 000 PLN 31.05.2040r. - kwota 1 000 000 PLN 31.07.2040r. - kwota 1 000 000 PLN 30.09.2040r. - kwota 1 000 000 PLN 30.11.2040r. - kwota 1 000 000 PLN 6) Spłata odsetek: w ratach miesięcznych poczynając od miesiąca, w którym zostanie uruchomiony kredyt. 7) Zabezpieczenie kredytu : weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. 8) Na wekslu in blanco i deklaracji wekslowej zostanie złożona kontrasygnata Skarbnika Gminy. 9) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykorzystania części przyznanego kredytu oraz prawo do wcześniejszej spłaty kredytu. 10) Zamawiający dopuszcza stosowanie opłaty z tytułu oprocentowania kredytu; inne opłaty lub prowizje np: prowizja przygotowawcza, prowizja od zaangażowania, prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu są niedopuszczone. Szczegółowe wymagania, dotyczące realizacji przedmiotowego zamówienia określono również w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 6 SWZ. Dokumenty, dotyczące Zamawiającego - Gminy Staszów, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 7 SWZ. 2. Przedmiotowe zamówienie musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ. 3. Zamawiający nie wymaga: - odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub, - sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Szczegółowe informacje określa SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 490674-2025
Interne Kennung: BZP.271.13.6.2025.II
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Na przedmiot zamówienia składa się wykonanie usługi bankowej polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w 2025 roku w kwocie 13 400 000 PLN (słownie: trzynaście milionów czterysta tysięcy PLN) w tym: na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów w kwocie 4 300 000 PLN oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 9 100 000 PLN.