67285-2025 - Ergebnis
Polen – Projektaufsicht und Dokumentation – Świadczenie usług pełnobranżowego nadzoru autorskiego w toku realizacji budowy Studia Filmowego.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług pełnobranżowego nadzoru autorskiego w toku realizacji budowy Studia Filmowego.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie na rzecz Zamawiającego zadań związanych z pełnieniem funkcji pełnobranżowego nadzoru autorskiego w toku realizacji pierwszego etapu Budynku ECFC – budynku Studia, w trakcie wykonywania robót budowlanych na podstawie Dokumentacji projektowej, w zakresie przedmiotowym obejmującym całość Dokumentacji projektowej. Nadzór autorski będzie sprawowany przez Wykonawcę w następującym zakresie: 1) czuwanie w toku realizacji Inwestycji nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z Dokumentacją projektową i obowiązującymi przepisami, w tym weryfikacja kart zatwierdzenia materiałów, weryfikacja rysunków warsztatowych przygotowanych przez wykonawcę robót budowlanych oraz w zakresie wskazanym w Dokumentacji projektowej; 2) uzupełnianie szczegółów rozwiązań projektowych w zależności od potrzeb, w szczególności, jeśli w Dokumentacji projektowej były one przedstawione nieczytelnie, niekompletnie lub nie były ujęte oraz wyjaśnianie wykonawcy robót budowlanych, usług i dostaw wątpliwości powstałych w toku realizacji Inwestycji; 3) uzgadnianie z Zamawiającym oraz z wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do materiałów i technologii przewidzianych w Dokumentacji projektowej; 4) dokonywanie oceny wystąpienia okoliczności związanych z koniecznością wykonania robót dodatkowych, zamiennych i uzupełniających oraz zaniechania robót; 5) udział w odbiorach Inwestycji, w tym odbiorach częściowych, odbiorze końcowym oraz odbiorach związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie Inwestycji; 6) informowania Zamawiającego i innych uczestników procesu budowlanego o dostrzeżonych błędach w realizacji robót budowlanych w zakresie odstępstw od Dokumentacji projektowej; 7) w przypadku wskazania w Dokumentacji projektowej na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę jeżeli jest to uzasadnione wraz ze wskazaniem parametrów równoważności – kontrolowanie parametrów równoważności; 8) opiniowanie rysunków warsztatowych oraz akceptowanie dokumentacji wyrobów dopuszczonych do jednostkowego stosowania, sporządzonych przez wykonawców lub dostawców uczestniczących w procesie realizacji Inwestycji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami
Interne Kennung: ECFC.2600.3.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie na rzecz Zamawiającego zadań związanych z pełnieniem funkcji pełnobranżowego nadzoru autorskiego w toku realizacji pierwszego etapu Budynku ECFC – budynku Studia, w trakcie wykonywania robót budowlanych na podstawie Dokumentacji projektowej, w zakresie przedmiotowym obejmującym całość Dokumentacji projektowej. Nadzór autorski będzie sprawowany przez Wykonawcę w następującym zakresie: 1) czuwanie w toku realizacji Inwestycji nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z Dokumentacją projektową i obowiązującymi przepisami, w tym weryfikacja kart zatwierdzenia materiałów, weryfikacja rysunków warsztatowych przygotowanych przez wykonawcę robót budowlanych oraz w zakresie wskazanym w Dokumentacji projektowej; 2) uzupełnianie szczegółów rozwiązań projektowych w zależności od potrzeb, w szczególności, jeśli w Dokumentacji projektowej były one przedstawione nieczytelnie, niekompletnie lub nie były ujęte oraz wyjaśnianie wykonawcy robót budowlanych, usług i dostaw wątpliwości powstałych w toku realizacji Inwestycji; 3) uzgadnianie z Zamawiającym oraz z wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do materiałów i technologii przewidzianych w Dokumentacji projektowej; 4) dokonywanie oceny wystąpienia okoliczności związanych z koniecznością wykonania robót dodatkowych, zamiennych i uzupełniających oraz zaniechania robót; 5) udział w odbiorach Inwestycji, w tym odbiorach częściowych, odbiorze końcowym oraz odbiorach związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie Inwestycji; 6) informowania Zamawiającego i innych uczestników procesu budowlanego o dostrzeżonych błędach w realizacji robót budowlanych w zakresie odstępstw od Dokumentacji projektowej; 7) w przypadku wskazania w Dokumentacji projektowej na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę jeżeli jest to uzasadnione wraz ze wskazaniem parametrów równoważności – kontrolowanie parametrów równoważności; 8) opiniowanie rysunków warsztatowych oraz akceptowanie dokumentacji wyrobów dopuszczonych do jednostkowego stosowania, sporządzonych przez wykonawców lub dostawców uczestniczących w procesie realizacji Inwestycji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.