672905-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B celem dostosowania pomieszczeń do potrzeb Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B celem dostosowania pomieszczeń do potrzeb Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia w zakresie kompleksowej realizacji robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B celem dostosowania pomieszczeń do potrzeb Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży”, wraz z uzyskaniem na rzecz Zamawiającego ostatecznej i bezwarunkowej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku nr 3B. 2. W ramach Przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona między innymi następujące zakresy robót budowlanych: 2.1. Roboty branży budowlanej, w tym miedzy innymi: roboty rozbiórkowe i demontażowe; roboty ziemne; roboty ogólnobudowlane; wzmocnienie fundamentów; roboty dotyczące izolacji pionowej fundamentów ścian zewnętrznych, izolacji poziomej metodą iniekcji, drenażu; roboty zbrojarskie; roboty i konstrukcje żelbetowe; wykończenie posadzek wewnętrznych; wykończenie wewnętrzne ścian; wykończenie wewnętrzne stropów; wewnętrzne elementy montażowe; wykonanie szybu windowego; dostawa i montaż urządzenia dźwigowego; roboty dotyczące dachu budynku (w tym konserwatorskie); obróbki blacharskie i orynnowanie; roboty konserwatorskie elewacji i tynki zewnętrzne; tynki grzebykowe; kamień; parapety zewnętrzne; schody zewnętrzne; stolarka do renowacji; stolarka okienna; stolarka drzwiowa; zestawy szklane; dostawa i montaż podręcznego sprzętu gaśniczego oraz oznakowanie dróg ewakuacyjnych. 2.2. Roboty branży instalacyjnej wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i wentylacyjne, w tym między innymi: wykonanie prac demontażowych instalacyjnych; instalacja zimnej i ciepłej wody; instalacja hydrantowa; wewnętrzna instalacja kanalizacyjna; kanalizacja deszczowa; odwodnienie terenu i drenaż; instalacja c-o i ciepła technologicznego; instalacja wentylacji mechanicznej; instalacja klimatyzacyjna. 2.3. Roboty branży instalacyjnej elektryczne i niskoprądowe, w tym miedzy innymi: wykonanie prac demontażowych instalacyjnych; przebudowa zasilania wraz z wykonaniem certyfikowanego wyłącznika pożarowego; wykonanie niezbędnych tras kablowych oraz okablowania dla instalacji nisko oraz silnoprądowych; dostawa i zabudowa rozdzielnic elektrycznych (szafy, tablice) oraz szafy RACK; instalacja oświetlenia ogólnego; instalacja oświetlenia awaryjnego oraz ewakuacyjnego; wykonanie instalacji zewnętrznych; instalacja odgromowa, uziemienia, połączeń wyrównawczych; instalacje oddymiania oraz SSP; instalacje: CCTV, przyzywowa, okablowania strukturalnego, kontroli dostępu, wideodomofonu, napadowa; instalacja rejestracji czasu pracy; instalacja SSWiN; instalacja multiswitchowa RTV wraz z zestawem antenowym; doprowadzenie światłowodu z budynku szpitalnego nr 13 poprzez istniejącą kanalizację teletechniczną do nowoprojektowanej szafy RACK. 2.4. Roboty dotyczące zagospodarowania terenu, w tym między innymi: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe; nawierzchnie utwardzone; korytowanie; droga przy budynku; miejsca postojowe; chodniki i miejsca pod stoły do gier; ścieżki; opaska przy budynku; wykonanie krawężników betonowych i obrzeży betonowych; tereny zielone przy budynku; mała architektura: altana, boisko uniwersalne do siatkówki i koszykówki, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, betonowe stoły do tenisa stołowego, betonowe stoły do gry w szachy/warcaby, stoły, ławki, siedziska, kosze na odpadki, piaskownica drewniana, stojaki rowerowe, donice z wypełnieniem i nasadzeniami, tablice informacyjno-edukacyjne, naukowe place zabaw; ogrodzenie; wykonanie oświetlenia zewnętrznego terenu zagospodarowanego wokół budynku. 2.5. Ponadto w ramach Przedmiotu zamówienia Wykonawca: 1) Wywiezie i podda utylizacji gruz, drewno, szkło oraz inne odpady powstałe w ramach demontażu. 2) Uprzątnie teren po wykonanych pracach. 3) Przywróci do stanu pierwotnego teren budowy po zakończonych robotach. 4) Przeprowadzi wymagane prawem próby, pomiary i odbiory wykonanych robót we wszystkich branżach, w tym wykona niezbędne pomiary ochronne i dynamiczne. Wyniki prób, pomiarów oraz odbiorów Wykonawca przekaże Zamawiającemu na zasadach opisanych w niniejszej umowie. 5) Opracuje instrukcję bezpieczeństwa pożarowego oraz scenariusz rozwoju pożaru dla budynku szpitalnego nr 3B. 6) Wykona kompletną dokumentację powykonawczą we wszystkich branżach (w formie papierowej i elektronicznej zapisanej na informatycznym nośniku danych w postaci pendrive) we wszystkich wykonywanych branżach, w tym: część opisową, część rysunkową, świadectwa, dopuszczenia, atesty i certyfikaty, geodezyjne pomiary powykonawcze. Dokumentacja powykonawcza będzie spójna i skoordynowana we wszystkich branżach oraz opracowana w języku polskim, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. 2.6. Przedmiot zamówienia obejmuje również uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu i na rzecz Zamawiającego ostatecznej i bezwarunkowej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku nr 3B. 2.7. Przedmiot zamówienia obejmuje także przeniesienie przez Wykonawcę na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do dokumentacji powykonawczej oraz wszelkich opracowań i instrukcji stworzonych przez Wykonawcę w ramach umowy.
Interne Kennung: ZP-25/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45400000 Baufertigstellung, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45452000 Fassadenreinigungsarbeiten