2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Zbrosławice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje: - odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych) i zbieranych w sposób selektywny, powstających w nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Zbrosławice, - odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych) i zbieranych w sposób selektywny, powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Zbrosławice; - dodatkowy odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych) i bioodpadów w ramach świadczenia usług dodatkowych, z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Zbrosławice, których właściciele zdeklarowali chęć skorzystania z dodatkowej usługi; - wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki i worki do zbierania odpadów komunalnych; - zorganizowanie i prowadzenie (w tym przyjmowanie odpadów) mobilnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (MPSZOK); - przeprowadzenie dwa razy w roku akcji zbierania mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Opis przedmiotu zamówienia szczegółowo zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: PZP.271.20.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje: - odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych) i zbieranych w sposób selektywny, powstających w nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Zbrosławice, - odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych) i zbieranych w sposób selektywny, powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Zbrosławice; - dodatkowy odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych) i bioodpadów w ramach świadczenia usług dodatkowych, z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Zbrosławice, których właściciele zdeklarowali chęć skorzystania z dodatkowej usługi; - wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki i worki do zbierania odpadów komunalnych; - zorganizowanie i prowadzenie (w tym przyjmowanie odpadów) mobilnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (MPSZOK); - przeprowadzenie dwa razy w roku akcji zbierania mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Opis przedmiotu zamówienia szczegółowo zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2.3.1. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na: a) jednostronnym uprawnieniu do zwiększenia przez zamawiającego zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na odbieraniu odpadów komunalnych i zagospodarowaniu tych odpadów, poprzez podwyższenie kwoty maksymalnej wysokości wynagrodzenia, wskazanego w §6 ust. 1 wzoru Umowy. b) jednostronnym uprawnieniu do zwiększenia przez zamawiającego zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na odbieraniu odpadów komunalnych i zagospodarowaniu tych odpadów, poprzez przedłużenie okresu obowiązywania Umowy z równoczesnym podwyższeniem kwoty maksymalnej wysokości wynagrodzenia, wskazanego w §6 ust. 1 wzoru Umowy. 2.3.1.1. W odniesieniu do prawa opcji Strony ustalają następujące warunki: a) Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji w przypadku gdy w okresie obowiązywania Umowy łączna wartość należnego Wykonawcy za wykonane usługi wynagrodzenia osiągnie kwotę maksymalnej wysokości wynagrodzenia, wskazaną w §6 ust. 1 wzoru Umowy, w przypadku gdy po stronie Zamawiającego będzie istniało zapotrzebowanie na dalszą kontynuację świadczenia usług objętych Umową w powyższym okresie, b) Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie aż do osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) poniżej, co oznacza że celem ustalenia osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) sumuje się wszystkie dokonane przez Zamawiającego zwiększenia (podwyżki) kwot maksymalnej wysokości wynagrodzenia Wykonawcy dokonane na podstawie prawa opcji, c) Maksymalna wartość opcji wynosi 20% maksymalnej wysokości wynagrodzenia wskazanej w §6 ust. 1 na dzień zawarcia Umowy (jest to maksymalny procent, o który Zamawiający może łącznie podwyższyć kwotę maksymalnej wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, wskazaną w §6 ust. 1 Umowy), d) Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na takich samych zasadach jak zamówienie nieobjęte opcją (podstawowe) i po takich samych cenach jednostkowych, co oznacza iż będzie ono realizowane na warunkach umownych obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji i po cenach jednostkowych poszczególnych usług obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, e) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy. f) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy, zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków - następuje w wyniku złożenia przez Zamawiającego pisemnego jednostronnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.