See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Doświadczalnego Siemianice w latach 2026 - 2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa leśnego, utrzymania obiektów leśnych oraz gospodarki łowieckiej w LZD Siemianice w latach 2026 - 2028
Interne Kennung: 1/ZUL/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dokumenty przetargowe
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I Gospodarstwo Szkółkarskie Dobrygość
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu szkółkarstwa leśnego wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.
Interne Kennung: Pakiet I Gospodarstwo Szkółkarskie Dobrygość
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne prace), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 20 % Wartości Przedmiotu Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych, klimatycznych bądź atmosferycznych, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz (4) powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II Leśnictwo Doświadczalne Wielisławice
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna , utrzymania obiektów leśnych oraz gospodarki łowieckiej wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy
Interne Kennung: Pakiet II Leśnictwo Doświadczalne Wielisławice
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77210000 Holzgewinnung
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III Leśnictwo Doświadczalne Laski i Arboretum w Laskach
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy
Interne Kennung: Pakiet III Leśnictwo Doświadczalne Laski i Arboretum w Laskach
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV Leśnictwo Doświadczalne Marianka
Interne Kennung: Pakiet IV Leśnictwo Doświadczalne Marianka
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V Leśnictwo Doświadczalne Unieszów
Interne Kennung: Pakiet V Leśnictwo Doświadczalne Unieszów
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI Grodzenie i rozgradzanie upraw leśnych w Nadleśnictwie Doświadczalnym Siemianice
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu ochrony lasu wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy
Interne Kennung: Pakiet VI Grodzenie i rozgradzanie upraw leśnych w Nadleśnictwie Doświadczalnym Siemianice
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII Pozyskanie i zrywka drewna przy użyciu maszyn wielooperacyjnych
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna u wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy
Interne Kennung: Pakiet VII Pozyskanie i zrywka drewna przy użyciu maszyn wielooperacyjnych
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung