673057-2025 - Ergebnis
Polen – Elektrizität – Dostawa energii elektrycznej dla Garnizonu Śląskiego Policji oraz dostawa energii elektrycznej dla Szkoły Policji w Katowicach w okresie 01.01.2026 r. - 31.12.2028 r
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej dla Garnizonu Śląskiego Policji oraz dostawa energii elektrycznej dla Szkoły Policji w Katowicach w okresie 01.01.2026 r. - 31.12.2028 r
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Garnizonu Śląskiego Policji oraz dostawa energii elektrycznej dla Szkoły Policji w Katowicach. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 3 do SWZ i obejmuje dostawy energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej dla 164 obiektów Policji województwa śląskiego w nim wyszczególnionych. Całkowita szacunkowa ilość energii elektrycznej w okresie 36 miesięcy wynosi 39 041,169 MWh, (szczegółowe zestawienie zawiera załącznik nr 3 do SWZ w pliku szacunkowe ilości w podziale na KWP i jednostki podległe oraz Szkoła Policji) Zamawiający może unieważnić postępowanie jeśli środki, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostały mu przyznane. Zamówienie dla Szkoły Policji prowadzone jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach na podstawie udzielonego pełnomocnictwa
Vorherige Bekanntmachung525380-2025
Interne KennungZP-2380-369/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający skrócił termin składania ofert zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Wykonawca w pkt 1 formularza ofertowego – załącznik nr 1 do SWZ podaje cenę oferty netto, oraz cenę oferty brutto wyrażone w wartości liczbowej, które będą wynikały z wyliczeń dokonanych w tabeli 2, zawartej w pkt 4 formularza ofertowego. Zamawiający wpisał stawkę VAT w wysokości 23%, jeżeli wykonawca stosuje dozwoloną prawnie inną stawkę VAT, to ma prawo ją zmienić, a do oferty załącza stosowny dokument uprawniający go do zastosowania innej stawki VAT niż 23%. W przypadku gdy wykonawca do oferty nie załączy dokumentu uprawniającego go do zastosowania innej stawki VAT niż 23% Zamawiający w trybie art. 128 ust. 1 ustawy wezwie o jego uzupełnienie. 2. W pkt 3 formularza ofertowego Wykonawca wypełnia tabelę 1, dotyczącą cen jednostkowych na okres 01.01.2026 r. – 31.12.2028 r. w zakresie składnika M (marża, bilansowanie handlowe, opłaty transakcyjne, koszt zmienności profilu, koszt zmienności grafiku, koszt grafikowania na okres 01.01.2026 r. – 31.12.2028 r.) oraz wylicza ceny jednostkowe netto zgodnie ze wzorami zamieszczonymi w tabeli 1. Wykonawca we wszystkich pozycjach tabeli 1 wskazuje ceny jednostkowe netto zaokrąglone do drugiego miejsca po przecinku. 3. W formularzu ofertowym Wykonawca wylicza cenę oferty na podstawie zawartej w pkt 4 kalkulacji zamówienia. Wykonawca w tabeli 2: 3.1. W kolumnie 4 podaje cenę jednostkową netto dla danej pozycji; 3.2. W kolumnie 5 podaje cenę netto dla danej pozycji powstałą z wymnożenia ilości szacunkowego zużycia energii elektrycznej [MWh] wskazanej w kolumnie 3 dla danej pozycji przez cenę jednostkową netto wskazaną w kolumnie 4 dla danej pozycji; 3.3. W kolumnie 6 Zamawiający wskazał stawkę podatku VAT w wysokości 23% dla danej pozycji jeżeli wykonawca stosuje dozwoloną prawnie inną stawkę VAT to może ją zmienić z zastrzeżeniem ,że do oferty wykonawca załącza stosowny dokument uprawniający go do zastosowania innej stawki VAT niż 23%; 3.4. W kolumnie 7 podaje cenę brutto dla danej pozycji powstałą z dodania ceny netto wskazanej w kolumnie 5 dla danej pozycji oraz podatku VAT wskazanego w kolumnie 6 dla danej pozycji. 3.5 Cenę oferty stanowi podsumowanie odpowiednio kolumn 5 i 7, jako sumy pozycji od 1 do 3. Wszystkie ceny muszą być zaokrąglone do drugiego miejsca po przecinku. 4. Wszystkie pozycje w tabelach muszą być wypełnione. 5. Dla cen brutto należy zastosować zaokrąglenia do drugiego miejsca po przecinku, zgodnie z polskim systemem płatniczym po zaokrągleniu do pełnych groszy, przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza. 6. W cenie oferty Wykonawca winien skalkulować wszystkie podatki, koszty i składniki związane z realizacją umowy, w tym: koszty związane z bilansowaniem handlowym, zgłoszeniem OSD w imieniu Zamawiającego o zawarciu umowy na sprzedaż energii elektrycznej itp. 7. W przypadku złożenia oferty, której cena ofertowa spełnia przesłanki wskazane w art. 224 ust. 1 i/lub ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający przeprowadzi procedurę badania rażąco niskiej ceny zgodnie z przywołanymi wyżej przepisami. 8. Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny, spoczywa na Wykonawcy. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz ze złożonymi dowodami potwierdza, że oferta zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia. 9. Zgodnie z art. 225 ust. 1 ustawy Pzp jeżeli wybór oferty prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004r o podatku od towarów i usług, dla celów zastosowania kryterium ceny Zamawiający dolicza do przedstawionej w ofercie ceny kwotę podatku od towaru i usług, którą miałby obowiązek rozliczyć. 10.1 Wykonawca jest zobowiązany na podstawie art. 225 ust. 2 ustawy do poinformowania Zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadził do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego oraz wskazania danych zgodnie z art. 225 ust. 2 pkt 2-4 ustawy. 10. Oferty złożone przez Wykonawców zagranicznych, tzn. mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP, muszą zawierać ceny netto.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa energii elektrycznej dla Garnizonu Śląskiego Policji oraz dostawa energii elektrycznej dla Szkoły Policji w Katowicach na okres 01.01.2026-31.12.2028
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Garnizonu Śląskiego Policji oraz dostawa energii elektrycznej dla Szkoły Policji w Katowicach. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 3 do SWZ i obejmuje dostawy energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej dla 167 obiektów Policji województwa śląskiego w nim wyszczególnionych. 3. Całkowita szacunkowa ilość energii elektrycznej w okresie 36 miesięcy wynosi 39 041,169 MWh (szczegółowe zestawienie zawiera załącznik nr 3 do SWZ w pliku szacunkowe ilości w podziale na KWP i jednostki podległe oraz Szkoła Policji)