2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af IT-sikkerhed, overvågning og konsulentydelser
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Landsbyggefonden, BL Danmarks Almene Boliger og Byggeskadefonden (samlet "Ordregiver"), at indhente tilbud på aftale om IT-sikkerhed, overvågning og konsulentydelser. Aftalen omfatter levering af serviceydelser indenfor IT-sikkerhed, herunder overvågning af Ordregivers IT-systemer med henblik på at identificere uregelmæssigheder i IT-sikkerheden. Aftalen indebærer tillige løbende rådgivning, samt efter Ordregivers behov, vedrørende alle aspekter af IT-sikkerhed.Tilbudsgiver skal endvidere levere konsulentydelser bestående af udførende arbejde, herunder konfigurationer, efter anmodning fra Kunden. Tilbudsgiveren skal stille syv navngivne senior konsulenter til rådighed for Ordregiver, og disse nøglepersoner skal løbende og ubegrænset overvåge Ordregivers IT-systemer, levere rådgivning vedrørende alle aspekter af IT-sikkerhed, levere udførende arbejde samt implementere, konfigurere, vedligeholde og anvende Qualys.
Interne Kennung: 426455
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbud af IT-sikkerhed, overvågning og konsulentydelser er et offentligt udbud i henhold til udbudslovens §§ 56-57.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72222100 Strategische Prüfung von Informationssystemen oder -technologie, 72222300 Informationstechnologiedienste, 72246000 Systemberatung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72261000 Software-Unterstützung, 72266000 Software-Beratung
5. Los
Los: LOT-0000