673993-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wilkołaz
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wilkołaz
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wilkołaz”.Szacowana liczba obsługiwanych mieszkańców zamieszkałych na terenie Gminy Wilkołaz to 4695 mieszkańców (dane wg. złożonych deklaracji). Przewidywana liczba zamieszkałych nieruchomości jednorodzinnych to 1500 Zamawiający szacuje, że z terenu Gminy Wilkołaz zostanie odebranych ok. 707,99 Mg odpadów w czasie trwania umowy.
Interne KennungIG.271.11.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Wilkołaz”. 3. Szacowana liczba obsługiwanych mieszkańców zamieszkałych na terenie Gminy Wilkołaz to 4695 mieszkańców (dane wg. złożonych deklaracji). 4. Przewidywana liczba zamieszkałych nieruchomości jednorodzinnych to 1500 5. Zamawiający szacuje, że z terenu Gminy Wilkołaz zostanie odebranych ok. 707,99 Mg odpadów w czasie trwania umowy. 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 353,40 Mg, 2) Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe -worek żółty) - 111,69 Mg 3) Opakowania szklane - 80,10 Mg 4) Papier i tektura – 21,96 Mg 5) Odpady ulegające biodegradacji - 8,70 Mg 6) Odpady wielkogabarytowe - 97,15 Mg 7) Materiały izolacyjne - 3,57 Mg 8) Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów i elementów wyposażenia - 14,16 Mg 9) Tworzywa sztuczne - 4,47 Mg 10) Odpadowa papa –1,83 Mg 11) Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów –1,00 Mg 12) Farby, tusze farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne – 0,10 Mg 13) Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice inne niż wymienione w 20 01 27 - 1,62 Mg 14) Leki inne niż wymienione w 20 01 31 – 0,15 Mg 15) Popiół z palenisk domowych - 1,00 Mg 16) Odpady kuchenne ulegające biodegradacji – 0,10 Mg 17) Opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone - 0,10 Mg 18) Tworzywa sztuczne – 1,47 Mg 19) Odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, a w szczególności igieł i strzykawek - 0,010 Mg 20) Odpady tekstylne – 5,31 Mg 21) Inne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe – 0,10 Mg Wskazana ilość odpadów może ulec zmianie dotyczy to również ilości odpadów w ramach poszczególnych frakcji. Jest to szacunkowa ilość wyliczona na podstawie danych z roku 2024/2025. Zamawiający określa łączną ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania w okresie realizacji zamówienia na poziomie minimalnym wynoszącym 500 Mg.
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach realizacji przedmiotu zamówienia, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia o 50 % wartości umowy. 2) Zamawiający zastrzega, że cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego. 3) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na podstawie ceny jednostkowej i ilości wskazanej w prawie opcji. 4) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okoliczności wyczerpania wartości umowy i ilości odebranych odpadów objętych umową. 5) W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie o zamiarze skorzystania z prawa opcji w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 7 dni.