2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Modernizacja dróg i sieci wodociągowej na terenie Łodzi” – umowa ramowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej na roboty budowlane w zakresie modernizacji dróg i sieci wodociągowej na terenie Łodzi, w podziale na zadania: 1) Zadanie 1: Modernizacja dróg na terenie Łodzi – Zadanie ZDiT. Celem zawarcia umowy ramowej dla Zadania 1 jest sukcesywne zlecanie zamówień wykonawczych na wykonywanie robót budowlanych związanych z modernizacją dróg na terenie miasta Łodzi. Zakres robót obejmuje modernizację pasa drogowego w tym: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, podbudowy, nawierzchnie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic, zieleń drogową, odwodnienie dróg, roboty teletechniczne i telekomunikacyjne. Przez „modernizację” pasa drogowego należy rozumieć przebudowę, budowę lub remont (w rozumieniu ustawy Prawo budowlane) – w zależności od przedmiotu zamówienia wykonawczego. 2) Zadanie 2: Modernizacja sieci wodociągowej na terenie Łodzi – Zadanie ZWiK. Celem zawarcia umowy ramowej dla Zadania 2 jest sukcesywne zlecanie zamówień wykonawczych na wykonywanie robót budowlanych związanych z modernizacją w mieście Łodzi sieci wodociągowej z rur z żeliwa sferoidalnego wraz z przyłączami z PE, żeliwa o średnicach od 100 mm do 250 mm. Wymienione sieci będą realizowane w większości w wykopach, a częściowo w technologiach bezwykopowych. Przez „modernizację sieci wodociągowej” należy rozumieć przebudowę, budowę lub remont tej sieci – w zależności od przedmiotu zamówienia wykonawczego. W ramach modernizacji sieci wodociągowej konieczne będzie również odtworzenie nawierzchni poza pasem drogowym (np. po przebudowie przyłączy), ponadto może być konieczna również równoczesna przebudowa podziemnej infrastruktury lub inne roboty towarzyszące. 2. Podane „przewidywane ilości” w formularzu cenowym – kosztorysie ramowym dla Zadania 1 oraz szacowana liczba roboczogodzin dla Zadania 2 są ilościami orientacyjnymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo możliwości dokonywania zmian poszczególnych pozycji formularza cenowego – kosztorysu ramowego oraz liczby roboczogodzin w zakresie zmniejszenia / zwiększenia przewidywanych ilości, w ramach kwot wskazanych w Rozdziale 2 pkt 6.1. Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 3. Zamawiający informuje, że roboty budowlane realizowane w ramach zamówień wykonawczych rozliczane będą w sposób następujący: 1) Zadania z zakresu Zamawiającego ZDiT – rozliczenie obmiarowe, 2) Zadania z zakresu Zamawiającego ZWiK – rozliczenie ryczałtowe 4. Dokładna lokalizacja i zakres robót oraz termin ich wykonania będą określone odrębnie dla każdego zamówienia wykonawczego. Ponadto Zamawiający odrębnie dla każdego zamówienia wykonawczego określi wysokość wymaganej polisy OC, którą Wykonawca wybrany do realizacji zamówienia wykonawczego będzie zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy wykonawczej, zgodnie z zapisami § 17 umowy wykonawczej stanowiącej załącznik nr 4a i 4b do umowy ramowej. 5. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz projektem umowy ramowej z załącznikami, zawartym w załączniku nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: BZZ.261.64.2025.AP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2. Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Kompletna oferta powinna zawierać: 1) Formularz oferty ramowej sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ (...). 2) Formularz cenowy – kosztorys ramowy dla Zadania 1 sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1a do SWZ (...). 3) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę (...) wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ (...). 4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania swego zasobu na potrzeby Wykonawcy składającego ofertę (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ (...). 5) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ (...). 6) Stosowne pełnomocnictwo (a) osób podpisujących ofertę (...), jeżeli oferta jest podpisywana przez pełnomocnika. 7) W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (...). 8) Uprawdopodobnienie, że zastrzeżone przez Wykonawcę dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. (...) 9) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ (...). 4. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) i podmiotowe środki dowodowe składają, na wezwanie Zamawiającego, Wykonawcy, których oferty w rankingu ustalonym na podstawie kryteriów oceny ofert znajdą się na liście 15 (piętnastu) najwyżej ocenionych, chyba że oferty niepodlegające odrzuceniu złożyło mniej Wykonawców (z zastrzeżeniem Rozdziału 2 pkt 6.6. SWZ). 5. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby – jeśli dotyczy) następujących podmiotowych środków dowodowych: 5.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, 5.2. oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ; 5.3. informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru; 5.4. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (...); w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp; 5.5. zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (...); w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp; 5.6. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp; 5.7. oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w: art. 108 ust. 1 pkt 3) - 6 ) ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków (...). 6. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa JEDZ, o którym mowa w Rozdziale 6 pkt 2 SWZ i podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale 6 pkt 3.2.1., 3.2.3.-3.2.7 SWZ, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu. 7. Szczegółowe informacje zawarte są w Rozdziale 5 i 6 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen