67470-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Osiek od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Osiek od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Osiek w okresie od 01 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w zał. nr 9 do SWZ, który jest jednocześnie załącznikiem do umowy – wzór umowy zał. Nr 8 do SWZ. 3. Szczegółowe wymogi oraz warunki udziału oraz wykluczenia z postępowania zostały opisane w SWZ w rozdziale 8.WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW.
Vorherige Bekanntmachung637245-2024
Interne KennungROK.271.3.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Osiek od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.
Beschreibung[Warunki udziału w postępowaniu] 1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym i/lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Zamawiający nie stawia szczególnych warunków w tym zakresie. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału dotyczące: 1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile to wynika z odrębnych przepisów. Wykonawca spełni warunek jeżeli: a) posiada aktualne zezwolenie na transport odpadów objętych przedmiotem zamówienia zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) obejmujące Gminę Osiek; b) posiada aktualny wpis do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, prowadzonego przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2024r., poz. 573 z późn. zm.); c) posiada aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej Gminy Osiek w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2024r., poz. 399 z późn. zm.); d) posiada decyzję na przetwarzanie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych lub odpowiednią umowę z zarządcą Instalacji Komunalnej na odbiór odpadów. 2) zdolności technicznej i zawodowej. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: a) w okresie ostatnich 3 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie) przed upływem terminu składania ofert, wykonał lub wykonuje: -usługę/usługi polegającą/ce na odbiorze lub odbiorze i zagospodarowaniu zmieszanych odpadów komunalnych, o łącznej masie minimum 580 Mg (ton), nieprzerwanie przez okres 12 miesięcy od właścicieli nieruchomości w gminach o liczbie mieszkańców powyżej 3 000, oraz -usługę/usługi polegającą/ce na odbiorze lub odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny, o łącznej masie minimum 60 Mg (ton), nieprzerwanie przez okres 12 miesięcy od właścicieli nieruchomości w gminach o liczbie mieszkańców powyżej 3 000. b) posiada wymienione poniżej narzędzia, wyposażenie zakładu lub urządzenia techniczne dostępne wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego, tj.: -co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania odpadów komunalnych zmieszanych (śmieciarki); -co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych; -co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej, W zakresie wymagań technicznych dotyczących wyposażenia pojazdów Wykonawca zapewnia aby: -konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; -pojazdy były wyposażone w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz -pojazdy były wyposażone w czujniki zapisujące dane o miejscach wyładunku odpadów umożliwiające weryfikację tych danych; -pojazdy były wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników. -bazę magazynowo - transportową usytuowaną w Gminie Osiek, lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy i na terenie, do którego posiada tytuł prawny. Miejsce do parkowania pojazdów na bazie powinno być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu. Na terenie bazy muszą być zabezpieczone miejsca do magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, które będą zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych. Teren bazy magazynowo-transportowej musi być wyposażony w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie z wymaganiami określonymi w przepisach ustawy Prawo wodne. Baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w: -miejsca przeznaczone do parkowania; -pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób; -miejsca magazynowania selektywnie zebranych odpadów z grupy odpadów komunalnych; -legalizowaną samochodową wagę najazdową – w przypadku gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów; Na terenie bazy powinny znajdować się także: -punkt bieżącej konserwacji; -punkt naprawy pojazdów; -miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów (o ile czynności te nie będą wykonywane przez uprawnione podmioty zewnętrzne poza terenem bazy). 3) sytuacji ekonomicznej i finansowej. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: -posiada opłacone ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości co najmniej 500 000 PLN.