2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Sukcesywne dostawy oleju napędowego do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las””
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego do zbiornika kontenerowej stacji paliw znajdującej się na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” Sp. z o.o., Stary Las 9, gm. Starogard Gdański. 2. Zamawiana ilość oleju napędowego to 190 000 litrów i stanowi zamówienie podstawowe, gwarantowane. Paliwo musi spełniać wymogi normy PN-EN 590. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji obejmuje zakres rzeczowy wskazany w Opisie przedmiotu zamówienia i zakłada zwiększenie ilości zapotrzebowania na paliwo (olej napędowy), w stosunku do zamówienia podstawowego, o maksymalnie 50 000 litrów. 4. Zamawiający wymaga aby: realizacja zamówienia odbywała się sukcesywnie (partiami) przez okres obowiązywania umowy, przy użyciu środków transportu Wykonawcy spełniających normy przewidziane przepisami prawa, w jednorazowej ilości ok. 4 000 litrów, w terminie do 2 dni roboczych od zgłoszenia przez Zamawiającego Wykonawcy zapotrzebowania na dostawę, za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie; dostarczany olej napędowy odpowiadał polskim normom jakościowym określonym w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1209 ze zm.), ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 901 ze zm.) oraz wydanych na podstawie powyższych ustaw rozporządzeniach, w tym w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 poz. 1018ze zm.); dostarczany olej napędowy spełniał wymagania określone aktualną normą PN-EN 590 (Paliwa do pojazdów samochodowych – oleje napędowe) wg objętości w temperaturze referencyjnej +15oC; dostarczany olej napędowy w okresie zimowym, umożliwiał eksploatację pojazdów Zamawiającego, a punktem odniesienia będzie temperatura blokowania zimnego filtra: # o temperaturze zablokowania zimnego filtra 0 stopni C, # w okresie przejściowym tj. od 01 marca do 15 kwietnia oraz od 01 października do 15 listopada o temperaturze zablokowania zimnego filtra 10 stopni C, # w okresie zimowym tj. od 16 listopada do końca lutego o temperaturze zablokowania zimnego filtra -20 stopni C; olej napędowy był dostarczony specjalistycznym pojazdem transportowym wyposażonym w zalegalizowany układ do pomiaru wypompowanego paliwa; Cysterny samochodowe muszą spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 643). Wykonawca okazał, na żądanie Zamawiającego, aktualne świadectwa legalizacji licznika wypompowanego paliwa o numerze zgodnym z numerem seryjnym licznika zainstalowanego na pojeździe dostawczym (autocysterna); dostawa odbywała się w dni powszednie, w godzinach od 7:00 do 14:00.
Interne Kennung: ZP-PN.05.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sukcesywne dostawy oleju napędowego do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las"
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 1. Prawo opcji obejmuje zakres rzeczowy wskazany w Opisie przedmiotu zamówienia i zakłada zwiększenie ilości zapotrzebowania na paliwo (olej napędowy), w stosunku do zamówienia podstawowego, o maksymalnie 50 000 litrów. 2. Cena realizacji prawa opcji będzie liczona w ten sam sposób jak dla zamówienia podstawowego, w sposób wskazany w umowie. 3. Dostawy objęte prawem opcji będą realizowane na warunkach i zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego, określonych w SWZ oraz umowie. 4. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określono w pkt 1 Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co akceptuje poprzez podpisanie umowy. 5. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji zależeć będzie od faktycznych potrzeb oraz po wykonania zamówienia podstawowego w 100%. 6. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w trakcie obowiązywania umowy, na podstawie pisemnego oświadczenia określającego ilości paliwa, przy czym oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może zostać złożone najpóźniej do dnia zakończenia obowiązywania umowy. Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji wygasa.