675434-2025 - Wettbewerb
Polen – Diverse Reparatur- und Wartungsdienste – Wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Wrocław w rejonach M, N
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Wrocław w rejonach M, N
BeschreibungWykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych, obiektach małej architektury oraz na terenach zewnętrznych stanowiących własność Gminy Wrocław oraz na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych będących własnością Gminy Wrocław w budynkach i obiektach będących w zarządzie Wspólnot Mieszkaniowych i innych osób prawnych, zwane dalej „pracami remontowymi” lub „czynnościami konserwacji” lub łącznie „pracami”, w tym w szczególności: prace rozbiórkowe i montażowe, naprawcze, konserwacyjne i serwisowe w zakresie instalacji i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, c.o, gazowych – w rejonach M, N. W ramach wykonania usług remontowych, Wykonawca zobowiązany będzie do usuwania awarii, czyli wykonywania usług polegających na usuwaniu przyczyn i skutków nagłych, niezamierzonych uszkodzeń elementu budynku, instalacji lub urządzeń technicznych, mogących spowodować zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników obiektu budowlanego (budynku, lokalu lub obiektu małej architektury) oraz narażenie właścicieli lub najemców na straty materialne. Zakres zamówienia i obowiązki stron określają: 1) Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ; 2) Wykaz typowych prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii (branża sanitarna) – stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ; 3) Wykaz zasobu, stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ; 4) Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 12 do SWZ.
Interne KennungWM/SZP/PN/110/2025/G
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW prowadzonych uprzednio dwóch postępowaniach przetargowych nie wyłoniono Wykonawcy. Wyczerpane zostały zatem ustawowe przesłanki zawarcia umowy dla zabezpieczenia rejonów M, N Ze względu na konieczność zapewnienia ciągłości wykonywania konserwacji i usuwania awarii w zakresie prac sanitarnych na zasobie w rejonach M, N wymagana jest pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Awarie oraz brak konserwacji we wskazanych zakresach mogą doprowadzić do naruszenia interesu publicznego, czyli dużych strat materialnych oraz mogą spowodować zagrożenie dla życia lub zdrowia mieszkańców. Specyfika przedmiotu zamówienia (konserwacja sanitarna) przemawia za koniecznością zapewnienia ciągłego świadczenia tego typu usług, ponieważ przemawia za tym interes publiczny.
Zentrale Elemente des VerfahrensW związku z zastosowaniem przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 71315000 Haustechnik, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 65100000 Wasserversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 45400000 Baufertigstellung, 45410000 Putzarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 71315000 Haustechnik, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 65100000 Wasserversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 45400000 Baufertigstellung, 45410000 Putzarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen