2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa zbioru materiału nasiennego, fragmentów tkanek oraz okazów zielnikowych roślin chronionych i zagrożonych, występujących na terenie rezerwatów przyrody oraz obszarów Natura 2000.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zbiorze oraz dostarczeniu do siedziby Zamawiającego materiału nasiennego, fragmentów tkanek oraz okazów zielnikowych roślin chronionych i zagrożonych, występujących na terenie rezerwatów przyrody oraz obszarów Natura 2000, znajdujących się na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Usługa jest elementem kompleksowego projektu pt. „Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo”, realizowanego przez wiele jednostek, w tym przez Leśny Bank Genów Kostrzyca w zakresie ochrony roślin ex situ. Projekt ten jest współfinansowany ze środków zewnętrznych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Materiał nasienny oraz tkanki będą zbierane corocznie przez cztery kolejne lata realizacji projektu (2025-2028), natomiast okazy zielnikowe będą pozyskiwane jednokrotnie w jednym roku. Dodatkowo w ramach usługi przewiduje się monitoring stanowisk gatunków objętych zbiorami, a także ich analizę pod kątem ochrony. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, na który składają się: Załącznik nr 1A – Wykaz stanowisk przeznaczonych do zbioru; Załącznik nr 1B – Podręcznik zbioru nasion gatunków dziko rosnących opracowany przez ENSCONET; Załącznik nr 1C – Metodyka pozyskania próbek empirycznych roślin (fragmentów tkanek, okazów zielnikowych) do badań związanych z bankowaniem oraz barkodowaniem DNA wybranych gatunków roślin; Załącznik nr 1D – Wytyczne do wykonania zdjęcia fitosocjologicznego i określenia liczebności populacji gatunków; Załącznik nr 1E – Wykaz stanowisk zastępczych dla poszczególnych gatunków.
Interne Kennung: SG.270.6.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zbiorze oraz dostarczeniu do siedziby Zamawiającego materiału nasiennego, fragmentów tkanek oraz okazów zielnikowych roślin chronionych i zagrożonych, występujących na terenie rezerwatów przyrody oraz obszarów Natura 2000, znajdujących się na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe.