2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vendsysselvej, Etape II, Malerentreprisen
Beschreibung: BoHus A/S udfører på vegne af Boligselskabet Vendersbo, afdeling Vendsysselvej m.fl (afd. 09/25), på baggrund af Guldborgsund Kommunes vedtagelse af lokalplan nr. 210, en helhedsplan for området ved Vendsysselvej i Nykøbing F, ved nedrivning af eksisterende bebyggelse og opførelse af nye rækkehuse. Der ønskes opført 37 rækkehusenheder, fordelt på 25 rækkehuse i 1 plan og 12 stk. i 2 plan, i alt 3.470 etagemeter (herefter ”Projektet”). Projektet har tidligere været udbudt i fagentrepriser, men grundet manglende konkurrence, blev malerentreprisen annulleret. Derfor har genudbud været nødvendiggjort.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Malerentreprisen
Beschreibung: I henhold til udbudsdokumenter
Haupteinstufung (cpv): 45211100 Bauarbeiten für Wohnhäuser
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ingen optioner.