676741-2025 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zaprojektowanie i wykonanie instalacji OZE na terenie Gminy Psary” w ramach projektu: „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim – Gmina Psary”.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZaprojektowanie i wykonanie instalacji OZE na terenie Gminy Psary” w ramach projektu: „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim – Gmina Psary”.
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż instalacji OZE na 22 prywatnych nieruchomościach mieszkańców Gminy Psary wskazanych w załączniku nr 9 do SWZ, w szczególności: 1.1 wykonanie dokumentacji projektowej (dla każdego obiektu osobny projekt) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, wykonanie prac budowlano-montażowych, uruchomienie i przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD mikroinstalacji fotowoltaicznych wraz z przeprowadzeniem instruktażu dla użytkowników obiektów w zakresie obsługi instalacji oraz serwisowanie instalacji w okresie gwarancji i rękojmi. Instalacje o łącznej mocy minimum 80 kWp (0,080 MWe) zlokalizowane na 18 nieruchomościach prywatnych należących do mieszkańców Gminy Psary w tym: - o mocy minimum 2kWp – 1 szt. instalacji - o mocy minimum 2,5kWp – 2 szt. instalacji - o mocy minimum 3 kWp – 1 szt. instalacji - o mocy minimum 3,5 kWp – 4 szt. instalacji - o mocy minimum 4 kWp – 3 szt. instalacji - o mocy minimum 4,5 kWp – 1 szt. instalacji - o mocy minimum 5,5 kWp – 1 szt. instalacji - o mocy minimum 6 kWp – 1 szt instalacji - o mocy minimum 6,5 kWp – 1 szt. instalacji - o mocy minimum 7 kWp – 2 szt. instalacji - o mocy minimum 7,5 kWp – 1 szt. instalacji Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych wytwarzających energię elektryczną o optymalnej mocy jednego panelu PV minimum 500 Wp. Przewiduje się montaż instalacji na: dachach budynków mieszkalnych, gospodarczych lub na gruncie. 1.2 wykonanie dokumentacji projektowej (dla każdego obiektu osobny projekt) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, wykonanie prac budowlano-montażowych, uruchomienie instalacji pomp ciepła c.o. wraz c.w.u wraz z przeprowadzeniem instruktażu dla użytkowników obiektów w zakresie obsługi instalacji oraz serwisowanie instalacji w okresie gwarancji i rękojmi. Instalacje o łącznej mocy minimum 181,52 kWp zlokalizowane na 17 nieruchomościach prywatnych należących do mieszkańców Gminy Psary w tym: - o mocy do 10 kW włącznie – 8 szt. - o mocy powyżej 10 kW do 16 kW włącznie – 8 szt. - o mocy powyżej 16 kW do 20kW włącznie - 1 szt. Wykonawca dla każdej nieruchomości opracuje OZC dla budynku i na podstawie tego dobierze najbliższą typoszeregiem mocy odpowiednią pompę c.o. wraz z c.w.u w kilowatach. 1.3 wykonanie dokumentacji projektowej (dla każdego obiektu osobny projekt) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, wykonanie prac budowlano-montażowych, uruchomienie i przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD magazynów energii wraz z przeprowadzeniem instruktażu dla użytkowników obiektów w zakresie obsługi instalacji oraz serwisowanie instalacji w okresie gwarancji i rękojmi. Instalacje magazynów energii o łącznej mocy minimum 101,25 kWp zlokalizowanych na nieruchomościach prywatnych, należących do mieszkańców Gminy Psary – łącznie 14 obiektów: - o mocy minimum 3,75 kWp – 2 szt. - o mocy minimum 5,25 kWp – 3 szt. - o mocy minimum 6,0 kWp – 2 szt. - o mocy minimum 6,75 kWp – 1 szt. - o mocy minimum 8,25 kWp – 1 szt. - o mocy minimum 9 kWp – 1 szt. - o mocy minimum 9,75 kWp – 1 szt - o mocy minimum 10,5 kWp – 2 szt. - o mocy minimum 11,25 kWp – 1 szt. 1. 4. Systemu zarządzania energią OZE: Wykonawca zapewni dla zestawów instalacji OZE składających się z paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła c.o. i c.w.u oraz magazynów energii (łącznie 12 zestawów) system zarządzania energią. System zarządzania energią z OZE – to układ urządzeń i oprogramowania, którego zadaniem jest monitoring i kontrola zużycia energii elektrycznej i/lub cieplnej w budynku mieszkalnym, zarządzanie tą energią i optymalizacja profilu zużycia energii. System ma na celu zarządzanie bilansem energetycznym w budynku, automatyczna redukcja nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej poprzez inteligentną autokonsumpcję. System zarządzania energią powinien zintegrować następujące zestawy: 1. Moc instalacji fotowoltaicznej – 3,5kWp, magazyn energii- 5,25kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 11,5 kWp 2. Moc instalacji fotowoltaicznej – 2,5kWp, magazyn energii- 3,75kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 15,84 kWp 3. Moc instalacji fotowoltaicznej – 7 kWp, magazyn energii- 10,5 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 9,46 kWp 4. Moc instalacji fotowoltaicznej – 7,5 kWp, magazyn energii- 11,25 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 13,75kWp 5. Moc instalacji fotowoltaicznej – 7 kWp, magazyn energii- 10,5 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 14,3 kWp 6. Moc instalacji fotowoltaicznej – 3,5 kWp, magazyn energii- 5,25 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 12,1 kWp 7. Moc instalacji fotowoltaicznej – 4,5 kWp, magazyn energii- 6,75 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 6,05 kWp 8. Moc instalacji fotowoltaicznej – 3,5 kWp, magazyn energii- 5,24 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 6,88 kWp 9. Moc instalacji fotowoltaicznej – 6 kWp, magazyn energii - 9 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 12,65 kWp 10. Moc instalacji fotowoltaicznej – 4 kWp, magazyn energii - 6 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 6,66 kWp 11. Moc instalacji fotowoltaicznej – 6,5 kWp, magazyn energii – 9,75 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 19,64 kWp 12. Moc instalacji fotowoltaicznej – 5,5 kWp, magazyn energii – 8,25 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 4,34 kWp 4. Pełny, szczegółowy i wyczerpujący opis przedmiotu oraz wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru został określony w: 4.1. Programach funkcjonalno-użytkowych (w skrócie PFU). 4.2. SWZ wraz z załącznikami, 4.3. Projektowanych postanowieniach umowy, 4.4. Odpowiedziach na pytania udzielanych w trakcie procedury przetargowej (jeżeli dotyczy), 4.5. Obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego i normami. Wszystkie ww. dokumenty należy traktować jako wzajemnie się uzupełniające. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne.
Vorherige Bekanntmachung515913-2025
Interne KennungZP.271.20.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45400000 Baufertigstellung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik, 45330000 Installateurarbeiten, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 44112410 Dachgerüste, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż instalacji OZE na 22 prywatnych nieruchomościach mieszkańców Gminy Psary wskazanych w załączniku nr 9 do SWZ, w szczególności: 1.1 wykonanie dokumentacji projektowej (dla każdego obiektu osobny projekt) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, wykonanie prac budowlano-montażowych, uruchomienie i przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD mikroinstalacji fotowoltaicznych wraz z przeprowadzeniem instruktażu dla użytkowników obiektów w zakresie obsługi instalacji oraz serwisowanie instalacji w okresie gwarancji i rękojmi. Instalacje o łącznej mocy minimum 80 kWp (0,080 MWe) zlokalizowane na 18 nieruchomościach prywatnych należących do mieszkańców Gminy Psary w tym: - o mocy minimum 2kWp – 1 szt. instalacji - o mocy minimum 2,5kWp – 2 szt. instalacji - o mocy minimum 3 kWp – 1 szt. instalacji - o mocy minimum 3,5 kWp – 4 szt. instalacji - o mocy minimum 4 kWp – 3 szt. instalacji - o mocy minimum 4,5 kWp – 1 szt. instalacji - o mocy minimum 5,5 kWp – 1 szt. instalacji - o mocy minimum 6 kWp – 1 szt instalacji - o mocy minimum 6,5 kWp – 1 szt. instalacji - o mocy minimum 7 kWp – 2 szt. instalacji - o mocy minimum 7,5 kWp – 1 szt. instalacji Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych wytwarzających energię elektryczną o optymalnej mocy jednego panelu PV minimum 500 Wp. Przewiduje się montaż instalacji na: dachach budynków mieszkalnych, gospodarczych lub na gruncie. 1.2 wykonanie dokumentacji projektowej (dla każdego obiektu osobny projekt) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, wykonanie prac budowlano-montażowych, uruchomienie instalacji pomp ciepła c.o. wraz c.w.u wraz z przeprowadzeniem instruktażu dla użytkowników obiektów w zakresie obsługi instalacji oraz serwisowanie instalacji w okresie gwarancji i rękojmi. Instalacje o łącznej mocy minimum 181,52 kWp zlokalizowane na 17 nieruchomościach prywatnych należących do mieszkańców Gminy Psary w tym: - o mocy do 10 kW włącznie – 8 szt. - o mocy powyżej 10 kW do 16 kW włącznie – 8 szt. - o mocy powyżej 16 kW do 20kW włącznie - 1 szt. Wykonawca dla każdej nieruchomości opracuje OZC dla budynku i na podstawie tego dobierze najbliższą typoszeregiem mocy odpowiednią pompę c.o. wraz z c.w.u w kilowatach. 1.3 wykonanie dokumentacji projektowej (dla każdego obiektu osobny projekt) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, wykonanie prac budowlano-montażowych, uruchomienie i przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD magazynów energii wraz z przeprowadzeniem instruktażu dla użytkowników obiektów w zakresie obsługi instalacji oraz serwisowanie instalacji w okresie gwarancji i rękojmi. Instalacje magazynów energii o łącznej mocy minimum 101,25 kWp zlokalizowanych na nieruchomościach prywatnych, należących do mieszkańców Gminy Psary – łącznie 14 obiektów: - o mocy minimum 3,75 kWp – 2 szt. - o mocy minimum 5,25 kWp – 3 szt. - o mocy minimum 6,0 kWp – 2 szt. - o mocy minimum 6,75 kWp – 1 szt. - o mocy minimum 8,25 kWp – 1 szt. - o mocy minimum 9 kWp – 1 szt. - o mocy minimum 9,75 kWp – 1 szt - o mocy minimum 10,5 kWp – 2 szt. - o mocy minimum 11,25 kWp – 1 szt. 1. 4. Systemu zarządzania energią OZE: Wykonawca zapewni dla zestawów instalacji OZE składających się z paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła c.o. i c.w.u oraz magazynów energii (łącznie 12 zestawów) system zarządzania energią. System zarządzania energią z OZE – to układ urządzeń i oprogramowania, którego zadaniem jest monitoring i kontrola zużycia energii elektrycznej i/lub cieplnej w budynku mieszkalnym, zarządzanie tą energią i optymalizacja profilu zużycia energii. System ma na celu zarządzanie bilansem energetycznym w budynku, automatyczna redukcja nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej poprzez inteligentną autokonsumpcję. System zarządzania energią powinien zintegrować następujące zestawy: 1. Moc instalacji fotowoltaicznej – 3,5kWp, magazyn energii- 5,25kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 11,5 kWp 2. Moc instalacji fotowoltaicznej – 2,5kWp, magazyn energii- 3,75kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 15,84 kWp 3. Moc instalacji fotowoltaicznej – 7 kWp, magazyn energii- 10,5 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 9,46 kWp 4. Moc instalacji fotowoltaicznej – 7,5 kWp, magazyn energii- 11,25 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 13,75kWp 5. Moc instalacji fotowoltaicznej – 7 kWp, magazyn energii- 10,5 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 14,3 kWp 6. Moc instalacji fotowoltaicznej – 3,5 kWp, magazyn energii- 5,25 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 12,1 kWp 7. Moc instalacji fotowoltaicznej – 4,5 kWp, magazyn energii- 6,75 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 6,05 kWp 8. Moc instalacji fotowoltaicznej – 3,5 kWp, magazyn energii- 5,24 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 6,88 kWp 9. Moc instalacji fotowoltaicznej – 6 kWp, magazyn energii - 9 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 12,65 kWp 10. Moc instalacji fotowoltaicznej – 4 kWp, magazyn energii - 6 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 6,66 kWp 11. Moc instalacji fotowoltaicznej – 6,5 kWp, magazyn energii – 9,75 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 19,64 kWp 12. Moc instalacji fotowoltaicznej – 5,5 kWp, magazyn energii – 8,25 kWp, pompa ciepła c.o. wraz z c.w.u – 4,34 kWp 4. Pełny, szczegółowy i wyczerpujący opis przedmiotu oraz wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru został określony w: 4.1. Programach funkcjonalno-użytkowych (w skrócie PFU). 4.2. SWZ wraz z załącznikami, 4.3. Projektowanych postanowieniach umowy, 4.4. Odpowiedziach na pytania udzielanych w trakcie procedury przetargowej (jeżeli dotyczy), 4.5. Obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego i normami. Wszystkie ww. dokumenty należy traktować jako wzajemnie się uzupełniające. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest oblig
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45400000 Baufertigstellung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik, 45330000 Installateurarbeiten, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 44112410 Dachgerüste, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy