676852-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych przekazywanych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Krzywej 18 w Zielonce
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych przekazywanych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Krzywej 18 w Zielonce
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych przekazywanych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Krzywej 18 w Zielonce. Wykonawca z PSZOK będzie odbierał następujące odpady: 1. Bioodpady np.: odpady zielone (w skład, których wchodzi m.in. ścięta trawa, obcięte fragmenty bylin i warzyw, drobne gałęzie drzew i krzewów, odpady roślinne z gospodarstwa domowego), resztki ugotowanych warzyw, obierki z owoców i warzyw, łupiny orzechów, zużyte torebki herbaciane, popiół drzewny oraz liście; 2. meble i odpady wielkogabarytowe np. meble domowe, meble ogrodowe, elementy wyposażenia mieszkań, sprzęt sportowy, zabawki dziecięce, wózki i chodziki dziecięce, żyrandole, dywany, chodniki, wykładziny dywanowe i z tworzywa sztucznego, szafy, szafki, stoły, krzesła, wersalki, kanapy, fotele itp.; 3. odpady budowlane i rozbiórkowe np.: odpady z betonu, gruz betonowy z rozbiórek i remontów, gruz ceglany, zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowe materiały ceramiczne (glazura, terakota, gres), skute płytki ceramiczne, odpadowe płyty kartonowo - gipsowe, skute tynki, profile aluminiowe, odpadowy gips, pręty stalowe, odpady z drewna pochodzące z remontów lub rozbiórek, zmieszane odpady z budów i remontów (rurki plastikowe, rurki metalowe, płytki ceramiczne, tynki, tapety) - wyłącznie w ilościach wskazujących, że pochodzą z drobnych prac remontowo - budowlanych wykonywanych przez mieszkańców); 4. papa odpadowa, ondulina, wełna mineralna; 5. styropian; 6. chemikalia; 7. przeterminowane leki; 8. zużyte oleje; 9. zużyte opony; 10. popiół i żużel z palenisk domowych; 11. tekstylia. Odpady będą gromadzone w następujących kontenerach/ specjalistycznych pojemnikach: • bioodpady– kontener od KP-7 do KP-18; • meble i odpady wielkogabarytowe – kontener od KP-7 do KP-36; • odpady budowlane i rozbiórkowe – kontener od KP-5; do KP-12; • papa odpadowa, ondulina, wełna mineralna – kontener KP-7; • styropian – specjalistyczny pojemnik; • chemikalia – specjalistyczny pojemnik; • przeterminowane leki – specjalistyczny pojemnik; • zużyte oleje – specjalistyczny pojemnik; • zużyte opony – kontener KP-7; • popiół i żużel z palenisk domowych - kontener KP-7 (zamykany); • tekstylia – kontener KP-7 (zamykany). Szczegółowy opis zamówienia zawiera OPZ - załącznik nr 11 do SWZ.
Interne KennungWIZ.271.1.30.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych przekazywanych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Krzywej 18 w Zielonce. Wykonawca z PSZOK będzie odbierał następujące odpady: 1. Bioodpady np.: odpady zielone (w skład, których wchodzi m.in. ścięta trawa, obcięte fragmenty bylin i warzyw, drobne gałęzie drzew i krzewów, odpady roślinne z gospodarstwa domowego), resztki ugotowanych warzyw, obierki z owoców i warzyw, łupiny orzechów, zużyte torebki herbaciane, popiół drzewny oraz liście; 2. meble i odpady wielkogabarytowe np. meble domowe, meble ogrodowe, elementy wyposażenia mieszkań, sprzęt sportowy, zabawki dziecięce, wózki i chodziki dziecięce, żyrandole, dywany, chodniki, wykładziny dywanowe i z tworzywa sztucznego, szafy, szafki, stoły, krzesła, wersalki, kanapy, fotele itp.; 3. odpady budowlane i rozbiórkowe np.: odpady z betonu, gruz betonowy z rozbiórek i remontów, gruz ceglany, zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowe materiały ceramiczne (glazura, terakota, gres), skute płytki ceramiczne, odpadowe płyty kartonowo - gipsowe, skute tynki, profile aluminiowe, odpadowy gips, pręty stalowe, odpady z drewna pochodzące z remontów lub rozbiórek, zmieszane odpady z budów i remontów (rurki plastikowe, rurki metalowe, płytki ceramiczne, tynki, tapety) - wyłącznie w ilościach wskazujących, że pochodzą z drobnych prac remontowo - budowlanych wykonywanych przez mieszkańców); 4. papa odpadowa, ondulina, wełna mineralna; 5. styropian; 6. chemikalia; 7. przeterminowane leki; 8. zużyte oleje; 9. zużyte opony; 10. popiół i żużel z palenisk domowych; 11. tekstylia. Odpady będą gromadzone w następujących kontenerach/ specjalistycznych pojemnikach: • bioodpady– kontener od KP-7 do KP-18; • meble i odpady wielkogabarytowe – kontener od KP-7 do KP-36; • odpady budowlane i rozbiórkowe – kontener od KP-5; do KP-12; • papa odpadowa, ondulina, wełna mineralna – kontener KP-7; • styropian – specjalistyczny pojemnik; • chemikalia – specjalistyczny pojemnik; • przeterminowane leki – specjalistyczny pojemnik; • zużyte oleje – specjalistyczny pojemnik; • zużyte opony – kontener KP-7; • popiół i żużel z palenisk domowych - kontener KP-7 (zamykany); • tekstylia – kontener KP-7 (zamykany). Masa zebranych odpadów w okresie obowiązywania umowy Zamawiający szacuje, że w okresie obowiązywania umowy z PSZOK należy odebrać nw. masę odpadów: 1. bioodpady (PSZOK) ~ 216 Mg; 2. odpady wielkogabarytowe ~ 632Mg; 3. odpady budowlane i rozbiórkowe ~ 506 Mg; 4. papa odpadowa, ondulina, wełna mineralna ~31 Mg; 5. styropian ~ 2,8 Mg; 6. chemikalia ~ 22 Mg; 7. przeterminowane leki ~ 34 Mg; 8. zużyte oleje ~3 Mg; 9. zużyte opony ~ 49 Mg; 10. popiół i żużel z palenisk domowych ~ 2Mg; 11. tekstylia ~ 28 Mg. Zamawiający zastrzega, że ww. ilości odpadów, określone w opisie przedmiotu zamówienia są wielkościami szacowanymi i mogą ulec zmianie. Szczególowy opis zamówienia zawarty jest w OPZ załączniku nr 11 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zastosowanie prawa opcji oznacza, że prognozowana w pkt. 2.4 OPZ ilość odpadów może ulec zwiększeniu, przy czym wartość opcji nie przekroczy 20% wysokości wynagrodzenia brutto Wykonawcy, określonego §4 ust. 1 umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego; 2) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji – w terminie trwania umowy; 3) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli. Brak stosownego zamówienia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych); 4) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia określonej w §4 ust. 1 umowy – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego w §4 ust. 1 umowy; 5) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i umowie; 6) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i wykazanych w §4 ust. 2 umowy; 7) Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany.