See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) do dnia 31.12.2026 roku.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa wraz z usługą dystrybucji) do dnia 31.12.2026r. 2. Zamówienie udzielone zostanie w częściach: 1) Część 1 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – gospodarka wod-kan do dnia 31.12.2025r. 2) Część 2 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej –gospodarka wod-kan na rok 2026. 3) Część 3 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – pozostałe obiekty na rok 2026. 4) Część 4 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – oświetlenie na rok 2026. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2, III.3, III.4 SWZ. 3. Dane dotyczące ilości energii elektrycznej podlegającej zakupowi mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiającego działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, przy uwzględnieniu energii elektrycznej wytworzonej w Mikroinstalacjach i wykorzystanej przez Prosumentów (szacowana autokonsumpcja). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. Wskazana szacowana ilość energii, to ilość jaką zamawiający zamierza nabyć i nie obejmuje energii wyprodukowanej we własnym zakresie i zużytej w ramach autokonsumpcji. 4. Postępowaniem objęto PPE, w których są zamontowane panele fotowoltaiczne. W odniesieniu do tych PPE odbiorcy posiadają status Prosumenta, a nadwyżka energii wyprodukowanej i wprowadzonej do sieci OSD rozliczana jest w systemie net-billing. Szczegóły dotyczące mocy instalacji znajdują się w Załączniku 1b i 1c do SWZ. 5.Standardy jakościowe. Zamawiający informuje, iż standardy jakościowe dostaw energii elektrycznej oraz świadczenia usług dystrybucji odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia opisują i regulują: 1) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U 2023 poz. 819 z późn.zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. (t.j. Dz.U. 2024, poz. 904). 2) Standardy dotyczące dystrybucji energii elektrycznej zawarte są w Taryfie Operatora. 6. Kod CPV, pod którym sklasyfikowano przedmiot zamówienia: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej 7.Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 8. Stosowane okresy rozliczeniowe: B - 1 m-c; C1x - 2 m-ce 9. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym (w odniesieniu do poszczególnych PPE) terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy. 10. Zamawiający zastosuje art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj., w pierwszej kolejności dokona, badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 11. Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia 12. Wykonawca może złożyć jedną Ofertę na każdą z części zamówienia.
Interne Kennung: ZGK.261.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – gospodarka wod-kan do dnia 31.12.2025r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa wraz z usługą dystrybucji) o szacowanym wolumenie – 140 787 kWh do 1 PPE. 2. Wskazane powyżej prognozowane zużycie energii elektrycznej ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej, w okresie trwania umowy, ilości energii. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorcy) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. 3. Układ pomiarowy jest dostosowany do procedury zmiany sprzedawcy. 4. Szczegółowy opis punktu poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 5. Kompleksowe dostawy odbywać się będą w najszybszym możliwym terminie do dnia 31.12.2025r. Dla potrzeb oszacowania wolumenu przyjęto dzień 01.04.2025r. jako datę rozpoczęcia dostaw. 6. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania – część 1 zamówienia - zawarta zostanie 1 (jedna) Umowa.
Interne Kennung: 01
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – gospodarka wod-kan na rok 2026.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa wraz z usługą dystrybucji) o szacowanym wolumenie – 526 840 kWh. 2. Wskazane powyżej prognozowane zużycie energii elektrycznej ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej, w okresie trwania umowy, ilości energii. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorcy) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. 3. Szacowana ilość energii elektrycznej, to ilość jaką zamawiający zamierza nabyć i nie obejmuje energii elektrycznej wyprodukowanej przez Odbiorcę w instalacji OZE i zużytej w ramach autokonsumpcji. 4. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 53 szt. 5. Układ pomiarowy z grupą taryfową B jest dostosowany do procedury zmiany sprzedawcy. 6. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 7. Kompleksowe dostawy odbywać się będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. 8. Postępowaniem objęto PPE z instalacją PV. Odbiorca posiada status Prosumenta, a nadwyżka energii wyprodukowanej i nie skonsumowanej w miejscu jej wytworzenia rozliczana jest w systemie net-billing. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania – część 2 zamówienia - zawarta zostanie 1 (jedna) Umowa.
Interne Kennung: 02
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – pozostałe obiekty na rok 2026.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa wraz z usługą dystrybucji) o szacowanym wolumenie – 192 267 kWh. Wskazane powyżej prognozowane zużycie energii elektrycznej ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej, w okresie trwania umowy, ilości energii. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. 2. Szacowana ilość energii elektrycznej, to ilość jaką zamawiający zamierza nabyć i nie obejmuje energii elektrycznej wyprodukowanej przez Odbiorcę w instalacji OZE i zużytej w ramach autokonsumpcji. 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 17 szt. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 5. Kompleksowe dostawy odbywać się będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. 6. Postępowaniem objęto dwa PPE z instalacją PV. 6. Odbiorcy posiadają status Prosumenta, a nadwyżka energii wyprodukowanej i nie skonsumowanej w miejscu jej wytworzenia rozliczana jest w systemie net-billing. 7. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania – część 3 zamówienia - zawarte zostaną 3 (trzy) Umowy.
Interne Kennung: 03
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – oświetlenie na rok 2026.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa wraz z usługą dystrybucji) o szacowanym wolumenie – 101 308 kWh. Wskazane powyżej prognozowane zużycie energii elektrycznej ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej, w okresie trwania umowy, ilości energii. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorcy) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 41 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ. 4. Kompleksowe dostawy odbywać się będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. 5. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania – część 4 zamówienia - zawarta zostanie jedna Umowa.
Interne Kennung: 04