2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja infrastruktury wirtualizacyjnej CSI
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja infrastruktury wirtualizacyjnej CSI poprzez dostawę 2 sztuk kontrolerów oraz 2 sztuk dodatkowych modułów pamięci flash do posiadanego systemu macierzy PURE STORAGE X50R3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: 263/BŁiI/25/ESz
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie tego zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie jak najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych. W przypadku tego zamówienia zachodzi pilna potrzeba realizacji zadania, które polega na dostawie sprzętu newralgicznego jeżeli chodzi o możliwość przechowywania oraz przetwarzania używanych danych. Zamawiający nie może dopuścić do sytuacji, w której nastąpią zakłócenia w ochronie danych posiadanych przez Policję. W trakcie przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający zmuszony był do zmiany koncepcji polegającej na odnowieniu wsparcia do posiadanych starych komponentów na zamówienie polegające na dostawie nowych komponentów wraz ze wsparciem. Ze względu na aktualną sytuację geopolityczną i konieczność modyfikacji pierwotnej koncepcji projektu, jak też z uwagi na przedłużający się czas oczekiwania na wycenę przez potencjalnych wykonawców zmodyfikowanego zakresu zamówienia, postępowanie przetargowe nie mogło zostać opublikowane we wcześniejszym terminie. Jednocześnie należy zauważyć, iż skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia oraz fakt, że wymagane macierze są rozwiązaniem wyspecjalizowanym, oferowanym przez podmioty posiadające gotowe kompetencje i doświadczenie w realizacji podobnych dostaw, przygotowanie przez Wykonawców ofert nie jest czasochłonne. Dodatkowo, środki finansowe przeznaczone na realizację zamówienia zostały zaplanowane do 31.12.2025 r., a ich niewykorzystanie w tym roku budżetowym spowoduje konieczność ponownego planowania i pozyskania środków a tym samym znacznie opóźni realizację zadania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja infrastruktury wirtualizacyjnej CSI poprzez dostawę 2 sztuk kontrolerów oraz 2 sztuk dodatkowych modułów pamięci flash do posiadanego systemu macierzy PURE STORAGE X50R3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ