677484-2025 - Ergebnis
Polen – Bauarbeiten – Budowa Zajezdni Autobusowej wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą oraz budowa stacji tankowania wodoru
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa Zajezdni Autobusowej wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą oraz budowa stacji tankowania wodoru
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest budowa Zajezdni Autobusowej wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą oraz budowa stacji tankowania wodoru. Zadanie inwestycyjne jest prowadzone w formule zaprojektuj i wybuduj. 2.W ramach przedmiotowego zadania inwestycyjnego Wykonawca zobowiązany będzie m.in. do zaprojektowania i wykonania kompleksowej zajezdni autobusowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zapleczem technologicznym (wraz z poprzedzającymi decyzjami administracyjnymi, w tym uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia), w tym: 1) wykonania samowystarczalnego budynku zajezdni (dwu- lub trzykondygnacyjnego) wraz z częścią biurową, z pełnym wyposażeniem, 2) zagospodarowania i utwardzenia terenu zajezdni, wykonania chodników, dróg dojazdowych, parkingów dla taboru oraz samochodów osobowych, 3) wykonania oświetlenia, monitoringu wizyjnego, ogrodzenia terenu, 4) wykonania instalacji: wodociągowo – kanalizacyjnej, elektrycznej, przeciwpożarowej, teletechnicznej, wentylacyjnej, grzewczej, oświetlenia, CCTV, kanalizacji deszczowej, nawadniania terenu i innych wskazanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU), 5) wykonania stacji produkcji i tankowania wodoru wraz z wymaganymi urządzeniami i magazynami, 6) wykonania instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb zajezdni autobusowej, 7) dostawy i montażu urządzeń, sprzętów, kompletnego wyposażenia obiektu. 3. Podstawowy zakres zamówienia obejmuje: 1) przedstawienie i uzyskanie od Zamawiającego pozytywnej akceptacji koncepcji projektowej oraz rozwiązań architektonicznych (minimum 2 warianty dla budynku zajezdni), komunikacyjnych, budowlanych i technologicznych dla przedmiotowej inwestycji; 2) opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa pozwoleń, zezwoleń, uzgodnień i decyzji oraz ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, przy czym opłaty z tym związane pozostają po stronie Wykonawcy, 3) wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą i montażem urządzeń objętych przedmiotem zamówienia, uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, a także uzyskanie pozwolenia zintegrowanego dla przedmiotowej inwestycji. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera PFU, stanowiący zał.nr 1 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę 60 - miesięcznego okresu gwarancji i rękojmi za wady, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego, na roboty budowlane oraz: 1) Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości i rękojmi za wady na sprzęt i urządzenia na okres 36 miesięcy. 2) Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości i rękojmi za wady na instalację wodorową na okres min. 3 lat (kryterium oceny ofert). 3) Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości i rękojmi za wady na konstrukcję obiektów powstałych w ramach inwestycji na okres 10 lat. 4) Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości i rękojmi za wady na instalację fotowoltaiczną na okres 5 lat. 5) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi za wady dla Dokumentacji Projektowej, stanowiącej Przedmiot Umowy, na okres tożsamy jak wskazany w pkt 5 powyżej (roboty budowlane) tj. 60 miesięcy. 6. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, tj. roboty ziemne, roboty budowlane, roboty wykończeniowe, obsługa maszyn i urządzeń, roboty montażowe, kładzenie nawierzchni, prace związane z zagospodarowaniem terenu, urządzeniem zieleni, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 277). Zamawiający określił w projekcie umowy: 1) sposób weryfikacji zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących ww. czynności w trakcie realizacji zamówienia, 2) uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań. 7.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę do realizacji zamówienia: 1) bezrobotnych w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, 2) osób poszukujących pracy, niepozostających w zatrudnieniu lub niewykonujących innej pracy zarobkowej, w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, 3) osób usamodzielnianych, o których mowa w art. 140 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, 4) młodocianych, o których mowa w przepisach prawa pracy, w celu przygotowania zawodowego, 5) osób do 30. roku życia oraz po ukończeniu 50. roku życia, posiadających status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia. - w łącznej liczbie (ze wszystkich grup) min 5 osób w okresie realizacji przedmiotu zamówienia, tj. do dnia 30.11.2027 r. 8. Uwaga: Zamawiający wymaga odbycia obowiązkowej wizji lokalnej. Zamawiający wyznacza termin obowiązkowej wizji lokalnej na dzień 28.04.2025 r., godz. 12.00, miejsce spotkania Wykonawców: teren obecnej Zajezdni Autobusowej, Konin, ul. M. Dąbrowskiej 10, skąd Zamawiający autobusem dowiezie potencjalnych Wykonawców na teren inwestycji. Zamawiający wskazuje, że nieodbycie obowiązkowej wizji lokalnej będzie stanowiło przyczynę odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. Koszt udziału w wizji lokalnej w całości obciąża Wykonawcę. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 ustawy Pzp, co oznacza, że Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykl. oraz speł. war. udz. w postępowan.
Vorherige Bekanntmachung247945-2025
Interne KennungMZK-OPZ-1/15/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45500000 Vermietung von Hoch- und Tiefbaumaschinen und -geräten mit Bedienungspersonal, 65000000 Versorgungsunternehmen, 76000000 Mit der Gewinnung von Erdöl und Erdgas verbundene Dienstleistungen, 24100000 Gase, 24111000 Wasserstoff, Argon, Edelgase, Stickstoff und Sauerstoff, 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90720000 Umweltschutz, 42000000 Industrielle Maschinen, 39100000 Möbel, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest budowa Zajezdni Autobusowej wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą oraz budowa stacji tankowania wodoru. Zadanie inwestycyjne jest prowadzone w formule zaprojektuj i wybuduj. 2.W ramach przedmiotowego zadania inwestycyjnego Wykonawca zobowiązany będzie m.in. do zaprojektowania i wykonania kompleksowej zajezdni autobusowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zapleczem technologicznym (wraz z poprzedzającymi decyzjami administracyjnymi, w tym uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia), w tym: 1) wykonania samowystarczalnego budynku zajezdni (dwu- lub trzykondygnacyjnego) wraz z częścią biurową, z pełnym wyposażeniem, 2) zagospodarowania i utwardzenia terenu zajezdni, wykonania chodników, dróg dojazdowych, parkingów dla taboru oraz samochodów osobowych, 3) wykonania oświetlenia, monitoringu wizyjnego, ogrodzenia terenu, 4) wykonania instalacji: wodociągowo – kanalizacyjnej, elektrycznej, przeciwpożarowej, teletechnicznej, wentylacyjnej, grzewczej, oświetlenia, CCTV, kanalizacji deszczowej, nawadniania terenu i innych wskazanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU), 5) wykonania stacji produkcji i tankowania wodoru wraz z wymaganymi urządzeniami i magazynami, 6) wykonania instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb zajezdni autobusowej, 7) dostawy i montażu urządzeń, sprzętów, kompletnego wyposażenia obiektu. 3. Podstawowy zakres zamówienia obejmuje: 1) przedstawienie i uzyskanie od Zamawiającego pozytywnej akceptacji koncepcji projektowej oraz rozwiązań architektonicznych (minimum 2 warianty dla budynku zajezdni), komunikacyjnych, budowlanych i technologicznych dla przedmiotowej inwestycji; 2) opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa pozwoleń, zezwoleń, uzgodnień i decyzji oraz ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, przy czym opłaty z tym związane pozostają po stronie Wykonawcy, 3) wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą i montażem urządzeń objętych przedmiotem zamówienia, uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, a także uzyskanie pozwolenia zintegrowanego dla przedmiotowej inwestycji. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera PFU, stanowiący załącznik nr 1 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę 60 - miesięcznego okresu gwarancji i rękojmi za wady, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego, na roboty budowlane oraz: 1) Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości i rękojmi za wady na sprzęt i urządzenia na okres 36 miesięcy. 2) Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości i rękojmi za wady na instalację wodorową na okres min. 3 lat (kryterium oceny ofert). 3) Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości i rękojmi za wady na konstrukcję obiektów powstałych w ramach inwestycji na okres 10 lat. 4) Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości i rękojmi za wady na instalację fotowoltaiczną na okres 5 lat. 5) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi za wady dla Dokumentacji Projektowej, stanowiącej Przedmiot Umowy, na okres tożsamy jak wskazany w pkt. 5 powyżej (roboty budowlane) tj. 60 miesięcy. 6. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, tj. roboty ziemne, roboty budowlane, roboty wykończeniowe, obsługa maszyn i urządzeń, roboty montażowe, kładzenie nawierzchni, prace związane z zagospodarowaniem terenu, urządzeniem zieleni, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 277). Zamawiający określił w projekcie umowy: 1) sposób weryfikacji zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących ww. czynności w trakcie realizacji zamówienia, 2) uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań. 7.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę do realizacji zamówienia: 1) bezrobotnych w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, 2) osób poszukujących pracy, niepozostających w zatrudnieniu lub niewykonujących innej pracy zarobkowej, w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, 3) osób usamodzielnianych, o których mowa w art. 140 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, 4) młodocianych, o których mowa w przepisach prawa pracy, w celu przygotowania zawodowego, 5) osób do 30. roku życia oraz po ukończeniu 50. roku życia, posiadających status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia. - w łącznej liczbie (ze wszystkich grup) min 5 osób w okresie realizacji przedmiotu zamówienia, tj. do dnia 30.11.2027 r. 8. Uwaga: Zamawiający wymaga odbycia obowiązkowej wizji lokalnej. Zamawiający wyznacza termin obowiązkowej wizji lokalnej na dzień 28.04.2025 r., godz. 12.00, miejsce spotkania Wykonawców: teren obecnej Zajezdni Autobusowej, Konin, ul. M. Dąbrowskiej 10, skąd Zamawiający autobusem dowiezie potencjalnych Wykonawców na teren inwestycji. Zamawiający wskazuje, że nieodbycie obowiązkowej wizji lokalnej będzie stanowiło przyczynę odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. Koszt udziału w wizji lokalnej w całości obciąża Wykonawcę. Zadanie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia pn.: „Niskoemisyjny transport publiczny w subregionie konińskim” ze środków Programu Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027 – Funduszu Sprawiedliwej Transformacji dla Wielkopolski Wschodniej w ramach Działania 10.05 Sprawnie funkcjonujący i zdekarbonizowany transport publiczny.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji.