See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA LATA 2026 - 2027 DLA UCZESTNIKÓW „GRUPY ZAKUPOWEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ NOWY SĄCZ 2025”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o łącznym szacowanym wolumenie 43 028 347 kWh w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2027 dla uczestników „Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej NOWY SĄCZ 2025” działających w imieniu własnym oraz na rzecz jednostek organizacyjnych. W skład Grupy Zakupowej wchodzi 10 podmiotów, o których mowa w Rozdziale I wraz z jednostkami organizacyjnymi (wyposażone w osobowość prawną lub też osobowości prawnej nie posiadające) wyszczególnionymi w Załączniku nr 1 do specyfikacji. Szacowana wielkość energii w rozbiciu na grupy taryfowe: a) grupa taryfowa Bxx – ok. 9 393 385 kWh b) grupa taryfowa Cxx – ok. 30 228 525 kWh c) grupa taryfowa Gxx – ok. 531 408 kWh d) grupa taryfowa Oxx – ok. 2 875 029 kWh 2. Zamawiający zastrzega, że minimalna ilość szacunkowego zużycia energii w punktach poboru wyszczególnionych w Załączniku nr 1 do specyfikacji nie będzie mniejsza niż 60%, z zastrzeżeniem iż, z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, a mających wpływ na niewykorzystanie minimalnego szacunkowego zużycia, a w szczególności lockdownu, wojny, sytuacji kryzysowych i innych, ilość ta może być niższa, a Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne dodatkowe roszczenia z tego tytułu. 3. Zamawiający przeprowadzają przedmiotowe postępowanie wspólnie w oparciu o postanowienia art. 38 ust. 1 ustawy. Zamawiającym upoważnionym do przygotowania i przeprowadzenia postępowania oraz zawarcia umowy generalnej w imieniu i na rzecz pozostałych podmiotów biorących udział w postępowaniu jest Miasto Nowy Sącz. 4. Szczegółowy opis i zakres zamówienia określono w Załączniku nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia zwanej dalej "specyfikacją:.. 5. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia indywidualnych umów sprzedaży energii elektrycznej oraz świadczenia usług bilansowania handlowego ze wszystkimi podmiotami wchodzącymi w skład Grupy Zakupowej oraz ich jednostkami organizacyjnymi zgodnie z Załącznikiem nr 3 do specyfikacji. 6. Zamawiający wymaga by Wykonawca realizujący zamówienie posiadał zawartą obowiązującą umowę z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, na podstawie której można prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów i urządzeń Zamawiającego wskazanych w Załączniku nr 1 do specyfikacji. Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca wskaże Zamawiającemu numer Generalnej Umowy Dystrybucyjnej zawartej z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego. 7. Wykonawca na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, zobowiązany będzie do podjęcia niezbędnych działań w kierunku zakończenia obowiązujących Zamawiającego umów sprzedaży energii elektrycznej lub umów kompleksowych.
Vorherige Bekanntmachung: 427224-2025
Interne Kennung: BZP.271.45.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Zakup energii elektrycznej o łącznym szacowanym wolumenie 43 028 347 kWh w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2027 dla uczestników „Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej NOWY SĄCZ 2025”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o łącznym szacowanym wolumenie 43 028 347 kWh w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2027 dla uczestników „Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej NOWY SĄCZ 2025” działających w imieniu własnym oraz na rzecz jednostek organizacyjnych. W skład Grupy Zakupowej wchodzi 10 podmiotów, o których mowa w Rozdziale I wraz z jednostkami organizacyjnymi (wyposażone w osobowość prawną lub też osobowości prawnej nie posiadające) wyszczególnionymi w Załączniku nr 1 do specyfikacji. Szacowana wielkość energii w rozbiciu na grupy taryfowe: a) grupa taryfowa Bxx – ok. 9 393 385 kWh b) grupa taryfowa Cxx – ok. 30 228 525 kWh c) grupa taryfowa Gxx – ok. 531 408 kWh d) grupa taryfowa Oxx – ok. 2 875 029 kWh 2. Pozostałe szczegóły znajdują się w specyfikacji warunków zamówienia