678103-2025 - Wettbewerb
Polen – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do Stołówek Gminnych w Grodzisku Wielkopolskim w roku 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do Stołówek Gminnych w Grodzisku Wielkopolskim w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup i dostawa artykułów żywnościowych do: - Stołówki przedszkolnej usytuowanej w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały, ul. Chopina 24 w Grodzisku Wlkp., - Stołówki szkolnej usytuowanej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, ul. Chopina 26 w Grodzisku Wlkp. Artykuły żywnościowe zostały podzielone na osiem grup/części zamówienia zgodnie z wykazem zamieszczonym poniżej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (części zamówienia) określają formularze asortymentowo-cenowe stanowiące załączniki do SWZ będące jej integralną częścią. Wypełniony załącznik/załączniki należy dołączyć do oferty (w przypadku złożenia oferty na kilka lub jedną część wypełnić odpowiednio). Każda ze wskazanych poniżej części Zamówienia określana będzie mianem „Zadania”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
LosLOT-0001
TitelProdukty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
BeschreibungW/w kategoria obejmuje produkty pochodzenia zwierzęcego : mięso i produkty mięsne wieprzowe pochodzące od zakładów zatwierdzonych do handlu na rynek UE. Elementy wieprzowe kulinarne pochodzące od sztuk klasy E, niepoddanych procesowi mrożenia. Produkty muszą pochodzić z bieżącej produkcji, w pierwszym gatunku.
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
LosLOT-0002
TitelDrób
BeschreibungW/w kategoria obejmuje elementy kurczaka, indyka pochodzące od sztuk prawidłowo wypatroszonych i wykrwawionych, niepoddane procesowi mrożenia, bez podrobów, resztek piór oraz naskórka. W/w kategoria obejmuje elementy gęsi, kaczki, królika pochodzące od sztuk prawidłowo wypatroszonych i wykrwawionych, poddane procesowi mrożenia, bez podrobów, resztek piór oraz naskórka. Produkty muszą pochodzić z bieżącej produkcji, w pierwszym gatunku, świeże.
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
LosLOT-0003
TitelOwoce, warzywa i podobne produkty
BeschreibungWarzywa i owoce powinny być świeże, jędrne, dojrzałe, bez uszkodzeń mechanicznych, plam, pleśni, bez objawów gnicia i zmarznięcia, czyste, okopowe bez przerostów, w pierwszym gatunku. Jakość i wielkość warzyw i owoców powinna być zgodna z normami handlowymi obowiązującymi w Unii Europejskiej. Ogórki kiszone, małosolne powinny być twarde, o kwaśnym zapachu i smaku, jędrnej i chrupiącej konsystencji, naturalnej, mętnej zalewie, wolne od przebarwień, plam czy uszkodzeń. Kapusta kiszona powinna mieć jasny, żółtawy kolor, powinna być chrupiąca i lekko kwaskowa, o charakterystycznym zapachu fermentacji. Nie powinna wykazywać oznak pleśni (białego lub różowego nalotu) ani czarnych plamek, które świadczą o zepsuciu, konsystencja – powinna być zbita i twarda.
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
LosLOT-0004
TitelProdukty mleczarskie, oleje i tłuszcze zwierzęce lub roślinne
BeschreibungProdukty mleczarskie powinny pochodzić z bieżącej produkcji: mleko, sery, śmietana, masło, maślanka. Wszystkie produkty muszą być w pierwszym gatunku, w oryginalnych opakowaniach, z minimalnym terminem ważności 2 tygodnie, w przypadku sera twardego 3 miesiące.
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15400000 Tierische oder pflanzliche Öle und Fette
LosLOT-0005
TitelRyby przetworzone i konserwowane, mrożone
BeschreibungProdukty muszą być w pierwszym gatunku, posiadać cechy pierwotnego opakowania ( w przypadku stosowania opakowań jednostkowych, zbiorczych itp.), być kompletny oraz wolny od wad ukrytych, technicznych, dopuszczony do obrotu, zapakowany w oryginalne opakowania posiadający zabezpieczenia pozwalające na prawidłowe przechowywanie i transport. Ryby mrożone, sposób mrożenia SHP, zawartość glazury do 20% , ryby w pierwszym gatunku, zapach właściwy dla ryb mrożonych, po rozmrożeniu zapach ryby świeżej, bez obcych posmaków i zapachów świadczących o rozpadzie gnilnym białka. Brak oznak rozmrożenia, temperatura przy przyjęciu max -18 0 C. Dostawy muszą być realizowane w sposób zapewniający ciągłość łańcucha chłodniczego.
Haupteinstufung (cpv): 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven
LosLOT-0006
TitelRóżne produkty spożywcze, produkty z przemiału ziarna, skrobi i produktów skrobiowych
BeschreibungProdukty muszą być w pierwszym gatunku, posiadać cechy pierwotnego opakowania ( w przypadku stosowania opakowań jednostkowych, zbiorczych itp.), być kompletny oraz wolny od wad ukrytych, technicznych, dopuszczony do obrotu, zapakowany w oryginalne opakowania posiadający zabezpieczenia pozwalające na prawidłowe przechowywanie i transport, z minimalnym terminem ważności 6 miesięcy. Kopytka, kluski muszą pochodzić z bieżącej produkcji – świeże, w pierwszym gatunku.
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15600000 Mahl- und Schälmühlenerzeugnisse, Stärken und Stärkeerzeugnisse
LosLOT-0007
TitelPieczywo, wyroby piekarskie i ciastkarskie
BeschreibungPieczywo, wyroby piekarskie i ciastkarskie muszą pochodzić z bieżącej produkcji – świeże w pierwszym gatunku, dostawa codziennie.
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
LosLOT-0008
TitelWarzywa, owoce mrożone
BeschreibungProdukty muszą być w pierwszym gatunku, posiadać cechy pierwotnego opakowania ( w przypadku stosowania opakowań jednostkowych, zbiorczych itp.), być kompletny oraz wolny od wad ukrytych, technicznych, dopuszczony do obrotu, zapakowany w oryginalne opakowania posiadający zabezpieczenia pozwalające na prawidłowe przechowywanie i transport. Brak oznak rozmrożenia, temperatura przy przyjęciu max -18 0 C. Dostawy muszą być realizowane w sposób zapewniający ciągłość łańcucha chłodniczego.
Haupteinstufung (cpv): 15331100 Frisches oder tiefgekühltes Gemüse