See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa G - Kursy wewnątrz-węzłowe (podział na 4 części)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającą na: a) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, b) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku – zapis dotyczy tylko części nr 3 i 4, c) przewożeniu wartości pieniężnych do maksymalnie 0,2 jednostki obliczeniowej w ramach Kursu. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia zabezpieczonych opakowań z zawartością wartości pieniężnych do przewozu w ramach Kursu określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Łączna wartość przewożonych wartości pieniężnych nie może przekroczyć 0,2 jednostki obliczeniowej w dowolnym momencie realizacji Kursu,
Vorherige Bekanntmachung: 529482-2025
Interne Kennung: BZ.26.170.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w oparciu o art. 5 ust. 4 pkt 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60160000 Postbeförderung auf der Straße
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Realizacja Usługi G (Nr kursu: 21/335)
Beschreibung: Nr kursu: 21/335 Relacja kursu WER LO-Chojnice-Człuchów-Chojnice-WER LO 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającą na: a) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, b) przewożeniu wartości pieniężnych do maksymalnie 0,2 jednostki obliczeniowej w ramach Kursu. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia zabezpieczonych opakowań z zawartością wartości pieniężnych do przewozu w ramach Kursu określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Łączna wartość przewożonych wartości pieniężnych nie może przekroczyć 0,2 jednostki obliczeniowej w dowolnym momencie realizacji Kursu, 2. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 42 140 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 48 412 km. - Minimalna łączna długość kursów: 35 868 km. 3. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie usługi. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy dla danej części zamówienia okresu 12 miesięcy i zostanie udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 42 140 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 48 412 km. - Minimalna łączna długość kursów: 35 868 km.
Interne Kennung: BZ.26.170.025 - część nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na: 1) jednostronnym zwiększeniu podstawowej łącznej długości Kursów o nie więcej niż 6 272 km - w tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania podstawowej łącznej długości Kursów, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej oświadczenie ze wskazaniem rodzaju i zakresu prawa opcji. Wykonawca związany jest zakresem wskazanym przez Zamawiającego w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji; 2) jednostronnym zmniejszeniu podstawowej łącznej długości Kursów więcej niż – 6 272 km - tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania łącznej długości Kursów, do której zamierza zmniejszyć łączną długość Kursów jaką ma zrealizować Wykonawca, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej oświadczenie ze wskazaniem zakresu prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - Realizacja Usługi G (Nr kursu:21/342)
Beschreibung: Nr kursu: 21/342 Relacja kursu WER LO-Chojnice-Człuchów-Chojnice-WER LO 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającą na: a) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, b) przewożeniu wartości pieniężnych do maksymalnie 0,2 jednostki obliczeniowej w ramach Kursu. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia zabezpieczonych opakowań z zawartością wartości pieniężnych do przewozu w ramach Kursu określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Łączna wartość przewożonych wartości pieniężnych nie może przekroczyć 0,2 jednostki obliczeniowej w dowolnym momencie realizacji Kursu, 2. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 11 571 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 13 281 km. - Minimalna łączna długość kursów: 9 861 km. 3. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie usługi. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy dla danej części zamówienia okresu 12 miesięcy i zostanie udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 11 571 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 13 281 km. - Minimalna łączna długość kursów: 9 861 km.
Interne Kennung: BZ.26.170.025 - część nr 2
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na: 1) jednostronnym zwiększeniu podstawowej łącznej długości Kursów o nie więcej niż 1 710 km - w tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania podstawowej łącznej długości Kursów, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej oświadczenie ze wskazaniem rodzaju i zakresu prawa opcji. Wykonawca związany jest zakresem wskazanym przez Zamawiającego w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji; 2) jednostronnym zmniejszeniu podstawowej łącznej długości Kursów więcej niż – 1 710 km - tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania łącznej długości Kursów, do której zamierza zmniejszyć łączną długość Kursów jaką ma zrealizować Wykonawca, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej oświadczenie ze wskazaniem zakresu prawa opcji.
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 - Realizacja Usługi G (Nr kursu:21/3702)
Beschreibung: Nr kursu: 21/3702 Relacja kursu WER LO-Włocławek 2 WER LO-Włocławek 2 Włocławek 2-WER LO 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającą na: a) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, b) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, c) przewożeniu wartości pieniężnych do maksymalnie 0,2 jednostki obliczeniowej w ramach Kursu. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia zabezpieczonych opakowań z zawartością wartości pieniężnych do przewozu w ramach Kursu określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Łączna wartość przewożonych wartości pieniężnych nie może przekroczyć 0,2 jednostki obliczeniowej w dowolnym momencie realizacji Kursu, 2. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 59 085 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 74 235 km. - Minimalna łączna długość kursów: 43 935 km. 3. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie usługi. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy dla danej części zamówienia okresu 12 miesięcy i zostanie udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 59 085 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 74 235 km. - Minimalna łączna długość kursów: 43 935 km.
Interne Kennung: BZ.26.170.025 - część nr 3
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na: 1) jednostronnym zwiększeniu podstawowej łącznej długości Kursów o nie więcej niż 15 150 km - w tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania podstawowej łącznej długości Kursów, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej oświadczenie ze wskazaniem rodzaju i zakresu prawa opcji. Wykonawca związany jest zakresem wskazanym przez Zamawiającego w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji; 2) jednostronnym zmniejszeniu podstawowej łącznej długości Kursów więcej niż – 15 150 km - tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania łącznej długości Kursów, do której zamierza zmniejszyć łączną długość Kursów jaką ma zrealizować Wykonawca, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej oświadczenie ze wskazaniem zakresu prawa opcji.
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 - Realizacja Usługi G (Nr kursu: 21/3941)
Beschreibung: Nr kursu: 21/3941 Relacja kursu WER LO-Piła 2-WER-LO WER LO-Piła 2-WER-LO 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającą na: a) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, b) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, c) przewożeniu wartości pieniężnych do maksymalnie 0,2 jednostki obliczeniowej w ramach Kursu. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia zabezpieczonych opakowań z zawartością wartości pieniężnych do przewozu w ramach Kursu określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Łączna wartość przewożonych wartości pieniężnych nie może przekroczyć 0,2 jednostki obliczeniowej w dowolnym momencie realizacji Kursu, 2. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 43 010 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 50 600 km. - Minimalna łączna długość kursów: 35 420 km. 3. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie usługi. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy dla danej części zamówienia okresu 12 miesięcy i zostanie udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 43 010 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 50 600 km. - Minimalna łączna długość kursów: 35 420 km.
Interne Kennung: BZ.26.170.025 - część nr 4
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na: 1) jednostronnym zwiększeniu podstawowej łącznej długości Kursów o nie więcej niż 7 590 km - w tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania podstawowej łącznej długości Kursów, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej oświadczenie ze wskazaniem rodzaju i zakresu prawa opcji. Wykonawca związany jest zakresem wskazanym przez Zamawiającego w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji; 2) jednostronnym zmniejszeniu podstawowej łącznej długości Kursów więcej niż – 7 590 km - tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania łącznej długości Kursów, do której zamierza zmniejszyć łączną długość Kursów jaką ma zrealizować Wykonawca, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej oświadczenie ze wskazaniem zakresu prawa opcji.