2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Roźwienica w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
Beschreibung: Opisem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu gminy Roźwienica w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025r. Przedmiot zamówienia obejmuje usługi polegające w szczególności na: a) odbieraniu i zagospodarowaniu stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się w miejscowości Wola Roźwienicka; b) odbieraniu i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych będących własnością Gminy Roźwienica. Zamawiający szacuje, że w okresie obowiązywania umowy ilość odpadów segregowanych i niepodlegających segregacji (zmieszane), którą będzie trzeba odebrać i zagospodarować z nieruchomości zamieszkałych wyniesie około 1150 Mg, natomiast z nieruchomości niezamieszkałych - będących własnością gminy, szacowana ilość odpadów wyniesie około 40 Mg. Uwaga: Podane przez Zamawiającego ilości odpadów są wielkościami orientacyjnymi i służą wyłącznie do porównania i oceny złożonych ofert. Zostały oszacowane na podstawie danych o ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów z lat ubiegłych. Zamawiający zastrzega sobie możliwość realizacji zamówienia w mniejszej ilości, nie osiągając całości wartości zamówienia. Faktyczna liczba odpadów będzie zależna od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, a określenie w umowie maksymalnej wartości nie może (w razie mniejszych potrzeb) być podstawą roszczeń ze strony Wykonawcy. Zamawiający zapewnia dostarczenie minimalnej masy odpadów komunalnych tj: 900 Mg. W zakresie zagospodarowania odpadów wykonawca jest zobowiązany do osiągnięcia przez Gminę odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z poźn. zm.) oraz przepisami wykonawczymi do ustawy. Ustalenie czy Wykonawca osiągnął wskazane poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku wymienionych odpadów oraz ograniczenia składowania odpadów ulegających biodegradacji, nastąpi na podstawie sprawozdań rocznych składanych przez Wykonawcę jako obowiązek ustawowy wynikający z art. 9n ust. 1-3 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie instalacje, w szczególności instalacje komunalne oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie zbierania odpadów, do których będzie jako podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, przekazywać odebrane odpady. Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik nr 1 do SWZ, a szczegółowe warunki i zasady realizacji umowy zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) stanowiących załącznik nr 10 do SWZ WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY, W OKOLICZNOŚCIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 95 USTAWY PZP 1) Wykonawca, podwykonawca, dalszy podwykonawca wykonujący czynności w zakresie realizacji zamówienia jest zobowiązany do zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, tj. osób wykonujących czynności w ramach niniejszego zamówienia, gdzie wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy i dalsi podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usługi tj.: a) czynności związane z obsługą pojazdów wykorzystywanych do odbioru i transportu odpadów komunalnych; b) czynności związane z przygotowaniem pojemników, załadunkiem i rozładunkiem odpadów przeznaczonych do transportu oraz usuwaniem nieczystości wokół miejsca odbioru odpadów komunalnych; c) czynności związane z zagospodarowaniem odpadów komunalnych, d) czynności związane z nadzorem oraz kierowaniem i rozdysponowaniem taboru samochodowego. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy sytuacji, w której wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca osobiście wykonuje powyższe czynności (np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, wspólnicy spółki cywilnej). 2) Postanowienia dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia oraz kontroli spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz postanowienia dotyczące sankcji z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 Pzp, zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy, które stanowią załącznik nr 10 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 2. Przedmiot zamówienia obejmuje usługi polegające w szczególności na: a) odbieraniu i zagospodarowaniu stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się w miejscowości Wola Roźwienicka; b) odbieraniu i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych będących własnością Gminy Roźwienica. 3. Zamawiający szacuje, że w okresie obowiązywania umowy ilość odpadów segregowanych i niepodlegających segregacji (zmieszane), którą będzie trzeba odebrać i zagospodarować z nieruchomości zamieszkałych wyniesie około 1150 Mg, natomiast z nieruchomości niezamieszkałych - będących własnością gminy, szacowana ilość odpadów wyniesie około 40 Mg. Uwaga: Podane przez Zamawiającego ilości odpadów są wielkościami orientacyjnymi i służą wyłącznie do porównania i oceny złożonych ofert. Zostały oszacowane na podstawie danych o ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów z lat ubiegłych. Zamawiający zastrzega sobie możliwość realizacji zamówienia w mniejszej ilości, nie osiągając całości wartości zamówienia. Faktyczna liczba odpadów będzie zależna od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, a określenie w umowie maksymalnej wartości nie może (w razie mniejszych potrzeb) być podstawą roszczeń ze strony Wykonawcy. Zamawiający zapewnia dostarczenie minimalnej masy odpadów komunalnych tj: 900 Mg. 4. W zakresie zagospodarowania odpadów wykonawca jest zobowiązany do osiągnięcia przez Gminę odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z poźn. zm.) oraz przepisami wykonawczymi do ustawy. Ustalenie czy Wykonawca osiągnął wskazane poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku wymienionych odpadów oraz ograniczenia składowania odpadów ulegających biodegradacji, nastąpi na podstawie sprawozdań rocznych składanych przez Wykonawcę jako obowiązek ustawowy wynikający z art. 9n ust. 1-3 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 5. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie instalacje, w szczególności instalacje komunalne oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie zbierania odpadów, do których będzie jako podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, przekazywać odebrane odpady. 6. Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik nr 1 do SWZ, a szczegółowe warunki i zasady realizacji umowy zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) stanowiących załącznik nr 10 do SWZ. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY, W OKOLICZNOŚCIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 95 USTAWY PZP 1) Wykonawca, podwykonawca, dalszy podwykonawca wykonujący czynności w zakresie realizacji zamówienia jest zobowiązany do zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, tj. osób wykonujących czynności w ramach niniejszego zamówienia, gdzie wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy i dalsi podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usługi tj.: a) czynności związane z obsługą pojazdów wykorzystywanych do odbioru i transportu odpadów komunalnych; b) czynności związane z przygotowaniem pojemników, załadunkiem i rozładunkiem odpadów przeznaczonych do transportu oraz usuwaniem nieczystości wokół miejsca odbioru odpadów komunalnych; c) czynności związane z zagospodarowaniem odpadów komunalnych, d) czynności związane z nadzorem oraz kierowaniem i rozdysponowaniem taboru samochodowego. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy sytuacji, w której wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca osobiście wykonuje powyższe czynności (np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, wspólnicy spółki cywilnej). 2) Postanowienia dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia oraz kontroli spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz postanowienia dotyczące sankcji z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 Pzp, zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy, które stanowią załącznik nr 10 do SWZ.