See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przygotowanie i przeprowadzenie webinaru dla nauczycieli i edukatorów na temat energii jądrowej; przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli oraz doradców metodycz-nych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych o tym, jak uczyć o energii jądrowej; przygotowanie materiałów edukacyjnych dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i oddziałów "0" oraz przeprowadzenie instruktażu zajęć.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie webinaru dla nauczycieli i edukatorów na temat energii jądrowej; przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli oraz doradców metodycznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych o tym, jak uczyć o energii jądrowej; przygotowanie materiałów edukacyjnych dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i oddziałów "0" oraz przeprowadzenie instruktażu zajęć w przedszkolu o tym, jak człowiek poznał i opanował energię ze szczególnym uwzględnieniem energii jądrowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 1, 2, 3 stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia (SOPZ).
Vorherige Bekanntmachung: 622554-2025
Interne Kennung: BDG.260.27.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 w związku z art. 359 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) [zwanej dalej także „PZP”]. W niniejszym postępowaniu Zamawiający zastosuje przesłanki zawarte w art. 360 pkt 1 ust. 2 i 3 ustawy PZP. 3) Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4) Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej wraz z informacjami, o których mowa w art. 227 pkt 1 PZP. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 5) Wartość zamówienia przekracza progi unijne określone na podstawie art. 3 PZP. 6) W zakresie nieuregulowanym niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia, zwaną dalej „SWZ”, zastosowanie mają przepisy ustawy PZP, przepisy wykonawcze do ustawy oraz przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Przygotowanie i przeprowadzenie atomowych Warsztatów dla nauczycieli edukacji przedszkolnej
Beschreibung: Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Przemysłu realizuje działania informacyjno-edukacyjne w zakresie rozwoju energetyki jądrowej w Polsce, które są określone w art. 108 a pkt 3) ustawy Prawo atomowe (Dz. U. z 2017 poz. 576). Celem tych działań jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa o pokojowych zastosowaniach energii jądrowej (w tym o energetyce jądrowej). Zgodnie z Programem Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ) wśród zaplanowanych działań znajdują się m.in. działania w obszarze edukacji szkolnej, w szczególności działania mające na celu podniesienie kompetencji nauczycieli edukacji przedszkolnej w zakresie prowadzenia interesujących oraz merytorycznie przygotowanych zajęć poświęconych energii i energetyce jądrowej. 1. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi edukacyjno-szkoleniowej polegającej na przygotowaniu i przeprowadzeniu atomowych Warsztatów dla nauczycieli edukacji przedszkolnej, przeznaczonych dla nie mniej niż 120 nauczycieli edukacji przedszkolnej, przez wykładowców wskazanych przez Wykonawcę i zaakceptowanych przez Zamawiającego. Zakres tematyczny Warsztatów obejmie zagadnienia związane z energią i energetyką jądrową, a także tematy ogólnoenergetyczne. Będzie on zgodny z celami Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. oraz założeniami Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ). 2. ZAKRES PRAC W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: • Opracowanie materiałów edukacyjnych niezbędnych do przeprowadzenia Warsztatów; • opracowanie harmonogramu Warsztatów i programu Warsztatów; • przeprowadzenie akcji informującej i popularyzującej Warsztaty w poszczególnych regionach Polski; • zorganizowanie i przeprowadzenie procesu rekrutacji nie mniej niż 120 Uczestników; • przeprowadzenie Warsztatów przez Trenerów przy użyciu niezbędnego sprzętu informatycznego zapewnionych przez Wykonawcę; • zapewnienie Uczestnikom warsztatów bezpłatnego dostępu do oprogramowania umożliwiającego odbycie spotkania na odległość; • opracowanie materiałów szkoleniowych w wersji elektronicznej i przesłanie ich Uczestnikom na adres e-mail po zakończeniu Warsztatów; • zapewnienie Trenerów do przeprowadzenia Warsztatów i koordynatora odpowiedzialnego za stronę organizacyjną; • wykonanie dokumentacji fotograficznej w zakresie listy obecności i zdjęć z przebiegu Warsztatów (bez wizerunku osób uczestniczących) i przekazanie jej Zamawiającemu drogą elektroniczną na adres mailowy którejkolwiek z osób do kontaktów Zamawiającego w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia Warsztatów; • opracowanie i przekazanie Zamawiającemu w wersji papierowej lub elektronicznej sprawozdania z realizacji zamówienia; Wykonawca na własny koszt i ryzyko doręczy do siedziby Zamawiającego sprawozdanie, w terminie 5 dni roboczych liczonych od dnia zakończenia Warsztatów. Wykonawca może doręczyć Sprawozdanie także na adres email Zamawiającego, w terminie o którym mowa w zdaniu pierwszym. 2. WARUNKI REALIZACJI USŁUGI 1. W ramach zamówienia zostaną zorganizowane dwa szkolenia stacjonarne dla 120 osób, w dwóch grupach liczących po około 60 osób każda (+/- 5 osób). Szkolenia stacjonarne będą trwały jeden dzień w godzinach od 9:00 do 17:00. 2. Szkolenia mogą być przeprowadzone w dowolnym podziale godzinowym w sposób atrakcyjny dla uczestników. 3. Uczestnicy szkoleń powinni być rekrutowani z terenu województw: zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. 4. Informacje dotyczące miejsca szkolenia: a) Sale do szkoleń stacjonarnych zapewnione przez Wykonawcę. b) Dojazd do miejsca szkoleń stacjonarnych środkami komunikacji publicznej od centralnych węzłów komunikacyjnych nie powinien zajmować więcej niż 30 minut. c) Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania zmiany miejsca szkolenia, jeżeli nie spowoduje to istotnej zmiany ceny oferty. d) Wymagany jest odpowiedni standard sal do szkoleń stacjonarnych: • przestronne z możliwością zaciemnienia i klimatyzacji; • spełniające warunki bhp i ppoż.; • dostosowane do prowadzenia wykładów i warsztatów dla co najmniej 60 osób; • wyposażone w sprzęt audiowizualny, niezbędny do prezentacji (ekran, projektor i laptop) oraz prowadzenia dyskusji (nagłośnienie, mikrofon bezprzewodowy dla prowadzącego), tablicę typu flipchart, papier, pisaki, dostęp do bezprzewodowego Internetu; • z zapleczem socjalnym dla uczestników (szatnią i pomieszczeniem do serwowania posiłku). 5. Program i harmonogram szkoleń: a) Szkolenia zostaną przeprowadzone w oparciu o materiały edukacyjne oraz program i harmonogram zaproponowany przez Wykonawcę i zaakceptowany przez Zamawiającego. b) Program będzie odpowiadał potrzebom szkoleniowym nauczycieli i doradców metodycznych oraz będzie zgodny z celami Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. oraz założeniami Programu polskiej energetyki jądrowej. c) Program powinien być podzielony na trzy części – wykładową, metodyczną oraz praktyczną, wraz ze wskazaniem narzędzi prowadzenia zajęć (prezentacja, wykład, ćwiczenia). d) Łącznie szkolnie stacjonarne będzie trwało 8 godzin (z przerwami) dla każdej grupy, przerwy nie będą dłuższe niż 15 min. W trakcie szkoleń stacjonarnych będzie też przerwa obiadowa trwająca 45 min. 7. Terminy i lokalizacje realizacji szkoleń zostaną zaproponowane przez Wykonawcę i zaakceptowane przez Zamawiającego. 8. Podczas każdego szkolenia będzie miał miejsce kolportaż materiałów edukacyjnych i promocyjnych Ministerstwa Przemysłu w formie elektronicznej i w postaci publikacji, broszur informacyjnych i in. 9. Informacja o szkoleniach zostanie zamieszczona na stronie internetowej i w mediach społecznościowych przez Zamawiającego. 4. ZESPÓŁ TRENERÓW Wykonawca zapewni wykonanie usługi przez zespół trenerów, w którego skład będą wchodzić osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie wymagane dla wykonania usługi oraz przez koordynatora odpowiedzialnego za stronę organizacyjną szkoleń.
Interne Kennung: Część 3