678655-2025 - Wettbewerb
Polen – Website-Gestaltung – Modernizacja i rozwój Regionalnego Systemu Biuletynów Informacji Publicznej (RSBIP) w tym wykonanie i wdrożenie modułu do umawiania wizyt dla klientów wraz z serwisem gwarancyjnym i wsparciem technicznym
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelModernizacja i rozwój Regionalnego Systemu Biuletynów Informacji Publicznej (RSBIP) w tym wykonanie i wdrożenie modułu do umawiania wizyt dla klientów wraz z serwisem gwarancyjnym i wsparciem technicznym
BeschreibungModernizacja i rozwój Regionalnego Systemu Biuletynów Informacji Publicznej (RSBIP) w tym wykonanie i wdrożenie modułu do umawiania wizyt dla klientów wraz z serwisem gwarancyjnym i wsparciem technicznym
Interne KennungIT-I.272.4.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 4 ustawy pzp, Zamawiający wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy pzp. Ponadto, Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 ustawy Pzp zawierające wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej i zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Wstępne ogłoszenie informacyjne zostało przekazane do publikacji w dniu 24.02.2025 r. i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem: 2025-OJS039-00124970-pl-ts (Numer wydania Dz.U. S: 39/2025, Numer publikacji ogłoszenia:124970-2025 z dnia 25/02/2025 r.)
Zentrale Elemente des Verfahrens1) Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 oraz w art. 109 ust. 1 oraz informacje o warunkach udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 2) lit a) i lit. b), pkt. 3), pkt 8) i pkt 10) ustawy. Z uwagi na wartość zamówienia Zamawiający odstępuje od przesłanki wykluczania wykonawcy z postępowania, o której mowa w art. 108 ust. 2 ustawy, ponieważ nie ma ona zastosowania w niniejszym postępowaniu. 2) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 3) nie podlegają zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie artykułu 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.07.2014, str. 1, z późn. zm.). 4) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: a) warunek udziału w postępowaniu zostanie uznany za spełniony, gdy wykonawca wykaże, że należycie wykonał (lub wykonuje – w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych) w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną usługę odpowiadającą swoim rodzajem i wartością usłudze, stanowiącej przedmiot zamówienia. Za usługę odpowiadającą swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia uważa się usługę polegającą na modernizacji/rozbudowie/budowie, utrzymaniu oraz świadczeniu usługi serwisu i wsparcia technicznego minimum jednego systemu teleinformatycznego: • spełniającego kryteria dostępności i funkcjonalności dla stron Biuletynów Informacji Publicznej wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. 2007 nr 10 poz. 68); • użytkowanego przez co najmniej 1500 podmiotów publicznych; • zarządzanego przez co najmniej 3000 użytkowników; • umożliwiającego zarządzenie i edycje dla ponad 2000 odrębnych stron; • składającego się z technologii pozwalających na pełne zarządzanie serwisem oraz treściami publikowanymi na stronach internetowych w oparciu o CMS, stosujący następujące rozwiązania techniczne: PHP, Javascritp, CSS, HTML, PostgreSQL; • zgodnego z wytycznymi WCAG 2.1 w zakresie dostosowania stron internetowych do potrzeb osób niepełnosprawnych, na poziomie AA; • zapewniającego następujące funkcje:  zarządzenie strukturą serwisu,  zarządzenie podmiotami, użytkownikami, uprawnieniami i prawami dostępu,  zarządzenie treścią publikowaną na stronie,  zarządzanie szablonami treści,  zarządzanie powiadomieniami,  posiadającego API umożliwiającego wymianę informacji i danych z innymi systemami, • o wartości usługi co najmniej 2 000 000 zł brutto. Okresy wyrażone w latach, o których mowa powyżej, liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert w postępowaniu. Przez usługę Zamawiający rozumie jedną umowę/zamówienie/zlecenie. 2. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy. 3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 1) w odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 4. W przypadku, o którym mowa w ust. 3, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2A do swz). 5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (do oferty należy załączyć odpowiednie pełnomocnictwo) chyba, że w przypadku spółki cywilnej, z umowy tej spółki wynika sposób jej reprezentowania (do stwierdzenia, czego niezbędne jest załączenie do oferty umowy spółki cywilnej). Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym, jako pełnomocnik pozostałych. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkie podmioty występujące wspólnie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72413000 Website-Gestaltung
5. Los
LosLOT-0000
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: a) Wykonanie i wdrożenie nowej strony RSBIP: Wykonanie i wdrożenie nowej strony (tzw. Frontend) wraz z wykonaniem oraz wdrożeniem nowych funkcjonalności dla Administratorów i Redaktorów w CMS (ang. Content Management System) wraz z serwisem gwarancyjnym i wsparciem technicznym; b) Wykonanie i wdrożenie e-usługi w ramach RSBIP: Wykonanie i wdrożenie w ramach RSBIP modułu do umawiania wizyt dla klientów instytucji publicznych w Małopolsce wraz z serwisem gwarancyjnym i wsparciem technicznym; c) Szkolenia: Szkolenia dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z zakresu administrowania/ zarządzania i użytkowania nowego systemu RSBIP; d) Dostawa oprogramowania/licencji/subskrypcji do wykonania RSBIP z gwarancją i wsparciem. 2. Warunki realizacji zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 3. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 4. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, z Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. Projekt pn. Rozwój Regionalnego Systemu Biuletynów Informacji Publicznej w Małopolsce w ramach Priorytetu 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.6 Cyfrowe rozwiązania w e-administracji, Typ projektu A. E-administracja i otwarte zasoby. 5. Oznaczenie wg CPV: 72413000-8 Usługi w zakresie projektowania stron www. 6. Termin związania ofertą upływa 18.01.2026 r.